Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 17 mesajın 16-17 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @sesion,
    enfal asude ile senin annenin durumu bir değil.
    @ENFAL ASUDE nin babası 2013 tarihinde vefat etmiş. dolayısıyla bu arkadaşımıza 5510 sayılı yasa gereği malul olması durumunda evli olsa bile yetim aylıgı baglanır.
    nitekim enfal asude yetkili hastaneye sevk edilmiş ve bu sürecin sonunda malul sayılmış ve yetim aylığı baglanmış.
    oysa senin annenin babası 2002 yılında yani 5510 sayılı yasadan önce vefat etmiş. bu durumda annenin yetim aylığı baglama şartları 5510 sayılı yasadan önceki mevzuata tabi. annenin babası hangi sigorta kurumuna tabiyse (ssk;emekli sandığı, bağkur vs) 2008 öncesi mevzuatı şartlarına uygunsa yetim aylıgı baglanır. şu an hem eski mevzuatı tarayacak vaktim yok, hem de biraz rahatsızım. alo 150 BİMER hattını ara ve bilgi edinme kapsamında "annenin babasının x sigorta kurumuna baglı olduğunu, 2002 yılında vefat ettiğini, annenin evli ve malül durumda olduğunu ve annene 2002 yılında vefat eden babasından yetim aylığı baglanıp bağlanmayacagını" sor.
    BİMER'e yazılı olarak da sorabilirsin. telefon açarsan benim yazdıklarımı yazdır görevliye.

ayrıca alo 170'i de arayıop yine benim yazdığım şekilde de sorabilirsin. ama BİMER'e bilgi edinme kapsamında sorman daha kesin bilgiye ulşamana neden olur.
    annenin malül durumda oldugunu söylediğin için evli ve malül durumda diye yazdım. zaten 2008 öncesi malül duurmda olan kadın kendi mevzuatına göre evli olsa bile yetim aylıgı alabiliyorsa annenin başvurusu alınır ve yetkili hastaneye sevki yapılır. ama önce bilgi edinme kapsamında kesin bilgi al.

Üye
    sesion Avatarı

Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Kalem hanım öncelikle geçmiş olsun. Teşekkür ederim yönlendirmeniz için. Pazartesi BİMER'i arayacağım. Hayırlısı bakalım. Tekrar çok teşekkürler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12