Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismixch Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben ssk dan bir süre önce malülen emekli oldum ayrıca %54 de vergi indirimim var.Şunu öğrenmek istiyorum , babam bir kaç sene önce vefaat ettti. ssk emeklisi idi ondan kalan maaşı alma hakkım var mı?

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır ikinci bir maaş alamazsınız!!

Üye
    hasan tahsin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Tahsin
    Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne yazıkki alamazsınız, emekli olduğunuz için alamazsınız, 1 ekimden önce herhangi bir iş'te çalışırken babanızdan dolayı da yetim aylığını alabilirdiniz, taki emekli oluncaya kadar, şu an itibari ile alamazsınız.

ilgili madde; 5510 sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortasının

Ölüm aylığının hak sahiplerine paylaştırılması
    MADDE 34- Ölen sigortalının 33 üncü madde hükümlerine göre hesaplanacak aylığının;
    a) Dul eşine % 50'si; aylık bağlanmış çocuğu bulunmayan dul eşine ise bu Kanun kapsamında veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmaması veya kendi çalışmaları nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış olması halinde % 75'i,

b) Bu Kanun kapsamında veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmayan veya kendi çalışmaları nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış çocuklardan;

1) 18 yaşını, lise ve dengi öğrenim görmesi halinde 20 yaşını, yüksek öğrenim yapması halinde 25 yaşını doldurmayanların veya,
    2) Kurum Sağlık Kurulu kararı ile çalışma gücünü en az % 60 oranında yitirip malûl olduğu anlaşılanların veya,
    3) Yaşları ne olursa olsun evli olmayan, evli olmakla beraber sonradan boşanan veya dul kalan kızlarının,
    her birine % 25'i,

Bu kanun kapamında çalışmayan ve kendi çalışması nedeni ile gelir veya aylık bağlanmamış çocuklardan dediği için ne yazık ki yetim aylığını alamazsınız, çünkü size malül aylığı bağlanmış.

LinkBacks (?)