Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    recopar Avatarı

    Gerçek Adı
    Hanife Demir
    Üyelik Tarihi
    27.02-2014
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3 aylık kendi sigorta başlangıcım var.eşimden ayrıldım babam vefat etti babamın maaşını alabilirmiyim yani sigorta başlangıcım maaşı almaya engel olurmu?

  2. #2
    Üye
    allakasi Avatarı

    Gerçek Adı
    ugur
    Üyelik Tarihi
    20.10-2009
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    1.440
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    sgklı degilseniz yani calış mıyorsanız emekli degil seniz ala bilirsiniz

  3. #3
    Üye
    recopar Avatarı

    Gerçek Adı
    Hanife Demir
    Üyelik Tarihi
    27.02-2014
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tamamda 3 ay sigortalı çalıştım buna engel olmazmı?

  4. #4
    Üye
    allakasi Avatarı

    Gerçek Adı
    ugur
    Üyelik Tarihi
    20.10-2009
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    1.440
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    şu an calış mıyorsanız sgkya baş vura bilirsiniz daha önce calışmış olmanız problem degil

  5. #5
    Üye
    muhendis3232 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    06.06-2013
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Mesaj
    1.335
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    kız cocuğu babanın maaşını alır evlenene kadar

  6. #6
    Üye
    Nagihan07 Avatarı

    Gerçek Adı
    Yüksel
    Üyelik Tarihi
    05.03-2011
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Mesaj
    355
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Engelli raporu bulunan Erkek çocuğu da yaşı kaç olursa olsun Babadan kalan maaşı alır. Şu an çalışmıyor olması şart.

  7. #7
    Üye
    kazazede Avatarı

    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    25.04-2010
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    2.309
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ÖLÜM AYLIĞININ HAK SAHİPLERİNE PAYLAŞTIRILMASI

    Madde 34- Ölen sigortalının 33 üncü madde hükümlerine göre hesaplanacak aylığının;

    a) (Değişik bend: 17/04/2008-5754 S.K./21.mad) Dul eşine % 50'si; aylık bağlanmış çocuğu bulunmayan dul eşine ise bu Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (e) bentleri hariç bu Kanun kapsamında veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmaması veya kendi sigortalılığı nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış olması halinde % 75'i,

    b) (Değişik bend: 17/04/2008-5754 S.K./21.mad) Bu Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (e) bentleri hariç bu Kanun kapsamında veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmayan veya kendi sigortalılığı nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış çocuklardan;

    1) 18 yaşını, lise ve dengi öğrenim görmesi halinde 20 yaşını, yüksek öğrenim yapması halinde 25 yaşını doldurmayanların veya,

    2) Kurum Sağlık Kurulu kararı ile çalışma gücünü en az % 60 oranında yitirip malûl olduğu anlaşılanların veya,

    3) Yaşları ne olursa olsun evli olmayan, evli olmakla beraber sonradan boşanan veya dul kalan kızlarının,

    her birine % 25'i,


    c) (b) bendinde belirtilen çocuklardan sigortalının ölümü ile anasız ve babasız kalan veya sonradan bu duruma düşenlerle, ana ve babaları arasında evlilik bağı bulunmayan veya sigortalının ölümü tarihinde evlilik bağı bulunmakla beraber ana veya babaları sonradan evlenenler ile kendisinden başka aylık alan hak sahibi bulunmayanların her birine % 50'si,

    d) (Değişik bend: 17/04/2008-5754 S.K./21.mad) Hak sahibi eş ve çocuklardan artan hisse bulunması halinde her türlü kazanç ve irattan elde etmiş olduğu gelirinin asgari ücretin net tutarından daha az olması ve diğer çocuklarından hak kazanılan gelir ve aylıklar hariç olmak üzere gelir ve/veya aylık bağlanmamış olması şartıyla ana ve babaya toplam % 25'i oranında; ana ve babanın 65 yaşın üstünde olması halinde ise artan hisseye bakılmaksızın yukarıdaki şartlarla toplam % 25'i,

    oranında aylık bağlanır.

    Sigortalı tarafından evlât edinilmiş, tanınmış veya soy bağı düzeltilmiş veya babalığı hükme bağlanmış çocukları ile sigortalının ölümünden sonra doğan çocukları, bağlanacak aylıktan yukarıda belirtilen esaslara göre yararlanır.

    Hak sahiplerine bağlanacak aylıkların toplamı sigortalıya ait aylığın tutarını geçemez. Bu sınırın aşılmaması için gerekirse hak sahiplerinin aylıklarından orantılı olarak indirimler yapılır.

  8. #8
    Üye
    toprak 24 Avatarı

    Gerçek Adı
    turan
    Üyelik Tarihi
    01.02-2012
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    458
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    merhabalar, benim % 40 vergi indirimi raporum var emeklilik için başvurumu yaptım, babamın vefatından sonra emekli maaşının şu an annem alıyor,allah korusun annemin vefatı durumunda ben babamın maaşından faydalanabilirmiyim.

  9. #9
    Üye
    kazazede Avatarı

    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    25.04-2010
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    2.309
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    faydalamazsın çünkü senin sigortalılığın ve gelirin var
    çalışmayan veya kendi sigortalılığı nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış çocuklardan;

    1) 18 yaşını, lise ve dengi öğrenim görmesi halinde 20 yaşını, yüksek öğrenim yapması halinde 25 yaşını doldurmayanların veya,
    2) Kurum Sağlık Kurulu kararı ile çalışma gücünü en az % 60 oranında yitirip malûl olduğu anlaşılanların veya,

    3) Yaşları ne olursa olsun evli olmayan, evli olmakla beraber sonradan boşanan veya dul kalan kızlarının,

    her birine % 25'i,