Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    bilinç Avatarı

    Üyelik Tarihi
    07.02-2009
    Son Giriş
    06.03-2009
    Saat
    23:01
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %55 işitme engelliyim.. annemde %80 şizofreni nedeniyle engelli

    1. ben babamdan kalan emekli maaşınınn tümünü annemin almasını isteyebilir miyim
    2. ben özürlü maaaşı bağlatabilir miyim?

  2. #2
    Üye
    Halil Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.11-2006
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Mesaj
    820
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet, babanın maaşından feraget edip 2022 ye muracaat edebilirsin. mantıklı olanıda bu zaten. sonuçta babandan aldığın maaşı annene bıraktığın da aynı parayı annen alacak ek olarak sen de 2022 den yararlanmış olacaksın.

  3. #3
    Üye
    tango Avatarı

    Üyelik Tarihi
    09.05-2007
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    SİNOP
    Mesaj
    99
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    mrb arkadaslar.benim sakatlık oranım %81.2022 almıyorum.babamın ssk sından 150 ytl alıyorum.kardesimde alıyo aynısını.yani babamın maasını annem ben kardesim patlasıyoruz.yarı hisseyi annem alıyo.diger kalan yarı hisseyi kardesimle biz alıyoruz.2022 en fazla verdigi 807 ytl.oda üc ayda bir.yarın bigün malum.annemiz vefat ettiginde maasın tamamını biz alıcaz kardesimle.bölede bi gercek var.2022 den daha fazla bu sekilde.bence 2022 basvurma derim.zaten maasımızın artması icin dilekce verdik.onaylandı.bakalım bekliyoruz.yeni amaasımız ne olcak.suan 150 ytl.

  4. #4
    Üye
    bilinç Avatarı

    Üyelik Tarihi
    07.02-2009
    Son Giriş
    06.03-2009
    Saat
    23:01
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    peki bunun için neler yapmam gerekiyor? işlem adımlarını yazabilirmisin?
    ilgin için teşekkürler

  5. #5
    Üye
    dursunsir Avatarı

    Üyelik Tarihi
    02.08-2008
    Son Giriş
    14.08-2009
    Saat
    13:52
    Mesaj
    12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, yetim olarak aylık ve gelir almakta olan arkadaşlar, yetim aylıklarınız veya gelirleriniz, 2022 sayılı Kanun kapsamında şartlarınıza uygun verilecek aylıklardan düşük ise, Sosyal Güvenlik Kurumu il/merkez müdürlüklerine durumunuzu vücut fonksiyon kaybı oranınızı gösterir belge ile başvurarak, aradaki farkı aylıklarına yansıttırabilirler...

    örneğin, tango arkadaşımızın, 2022 sayılı Kanun'un Ek Madde 1 e göre alacağı aylık, bakıma muhtaç özürlü aylığıdır. (Vucut fonksiyon kaybı oranı %70'in üzerinde) 2022 Sayılı Kanun'un yine ilgili maddesine göre kendisine verilecek aylık, muhtaçlık sınırının üç katıdır. 86,41x3= 259,23 TL dir. yani aradaki farkı yetim aylığınızın üzerine eklettirebilirsiniz...