Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bilinç Avatarı

Son Giriş
    06.03-2009
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %55 işitme engelliyim.. annemde %80 şizofreni nedeniyle engelli

1. ben babamdan kalan emekli maaşınınn tümünü annemin almasını isteyebilir miyim
    2. ben özürlü maaaşı bağlatabilir miyim?

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet, babanın maaşından feraget edip 2022 ye muracaat edebilirsin. mantıklı olanıda bu zaten. sonuçta babandan aldığın maaşı annene bıraktığın da aynı parayı annen alacak ek olarak sen de 2022 den yararlanmış olacaksın.

Üye
    tango Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    SİNOP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaslar.benim sakatlık oranım %81.2022 almıyorum.babamın ssk sından 150 ytl alıyorum.kardesimde alıyo aynısını.yani babamın maasını annem ben kardesim patlasıyoruz.yarı hisseyi annem alıyo.diger kalan yarı hisseyi kardesimle biz alıyoruz.2022 en fazla verdigi 807 ytl.oda üc ayda bir.yarın bigün malum.annemiz vefat ettiginde maasın tamamını biz alıcaz kardesimle.bölede bi gercek var.2022 den daha fazla bu sekilde.bence 2022 basvurma derim.zaten maasımızın artması icin dilekce verdik.onaylandı.bakalım bekliyoruz.yeni amaasımız ne olcak.suan 150 ytl.

Üye
    bilinç Avatarı

Son Giriş
    06.03-2009
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bunun için neler yapmam gerekiyor? işlem adımlarını yazabilirmisin?
    ilgin için teşekkürler

Üye
    dursunsir Avatarı

Son Giriş
    14.08-2009
    Saat
    13:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, yetim olarak aylık ve gelir almakta olan arkadaşlar, yetim aylıklarınız veya gelirleriniz, 2022 sayılı Kanun kapsamında şartlarınıza uygun verilecek aylıklardan düşük ise, Sosyal Güvenlik Kurumu il/merkez müdürlüklerine durumunuzu vücut fonksiyon kaybı oranınızı gösterir belge ile başvurarak, aradaki farkı aylıklarına yansıttırabilirler...

örneğin, tango arkadaşımızın, 2022 sayılı Kanun'un Ek Madde 1 e göre alacağı aylık, bakıma muhtaç özürlü aylığıdır. (Vucut fonksiyon kaybı oranı %70'in üzerinde) 2022 Sayılı Kanun'un yine ilgili maddesine göre kendisine verilecek aylık, muhtaçlık sınırının üç katıdır. 86,41x3= 259,23 TL dir. yani aradaki farkı yetim aylığınızın üzerine eklettirebilirsiniz...