Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MURAT_61 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT YILDIZ
    Son Giriş
    10.07-2015
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    % 82 agır ibareli raporu epilepsi hastası olan babam ssk yenıden malüllük için rappor istedi ve 1 ay önce alınan 82 lik raporu da ekte yolladım bölge müdürlügüne sizce sonuç ne olur ve olumlu olursa 2022 maası kesılırmı acaba yardımcı olabılrmısınız yetim aylıgı alabılırmı

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yetim maaşı alabilir % 60 ve üzeri olduğu için, ancak yetim maaşı ile 2022 aynı anda almak için dava açmalısınız..

Aşağıda aktarılan bilgiye göre -Tahsin beyin de yazdığı gibi- konu hukuki zemine taşınırsa, hem yetimaylığı hem de 2022 aylığı alınabilir.

quote icon - %82 raporu olan babam, dedemden yetim aylığı alabilir mi? Alıntı Yapılan Kişi: hasan tahsin viewpost right - %82 raporu olan babam, dedemden yetim aylığı alabilir mi?
    Ankara 15. bölge idare mahkemesinin bu konuda vermiş olduğu bir karar bulunmaktadır. Bu karara göre bir engellinin almış olduğu yetim aylığı özürlü maaşından az ise o zaman hem yetim aylığını hem de özürlü maaşını birlikte alabilir. Ancak bunun için:
    1- engellinin özürlü maaşının kesilmiş olması yada yetim aylığını alırken özürlü maaşı için müracaat etmiş olması ve başvurusunun reddedilmiş olması
    2- ve engellinin sonrasında idare mahmekemesinde dava açmış olması gerekmektedir.

İlgili davada davayı açan engelli kazanmış şu anda her iki aylığıda almaktadır. Emsal dava olduğu için aynı durumda olan bütün engelliler dava açtığı zaman kazanacaktır.

Yetim aylığının tamamını ve 2022 maaşını birarada almak mümkün olacak