Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    99

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    babam 2011 mayısta vefat ettı . kendım 5510 malullen emeklıyım % 80 rapor ıle . 5434 kanunun 66-67-68 maddelerıne göre yetım aylığı bağlanması gerekırmış tesadüfen ögrendım . çızelgeler ve tablolara göre ( babamla ıkımızın kurumları farklı . babam emeklı sandığı ben ssk emeklısı ) maaşın tamamı baglanırmı , vefat tan bu yana gecen süre için toplu ödeme yapılırmı .?. dilekçe gönderdim ANKARA ya . ayrıca dava açmam gerekırmı ?..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    459
    Verilen Beğeniler
    727

Her iki aylığı da aynı anda alırsın. Ama babadan bağlanacak olan aylığın tamamını değil yarısını alırsın.

Vefaat tarihinden sonraki ay itibarı ile geçmişe dönük aylık alırsınız diye biliyorum (başka bir hak sahibi var mı: http://www.engelliler.biz/forum/dul-...tirilmasi.html)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    99

uvey annem 26 aydır alıyor kendı payını .( benı çok düşündükleri için bana haber vermeyı gerek duymuyor ) .. araştırmalara göre (memur arkadaşlarla ) bu ayrı bır talep olduğundan ıkı kurum farklı olduğundan ıkı maaşın tamamı deniyor ..

Üye
    gulsatkayas Avatarı

Gerçek Adı
    NACİ
    Son Giriş
    24.02-2016
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

170 Çağri Merkezini Aradık Eşim Emekli Maaşı Aldığından Öyle Bir Hakkı Olmadığını Belirttiler. Sayın OturanBoğa Biz Bu Sorunun Net Cevabını Nerden Alırız Acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    459
    Verilen Beğeniler
    727

Ben olsam birilerine sormaktansa, durumu ifade eden kısa bir girişin ardından babadan kalan yetim aylığını almak istediğimi belirten bir dilekçe ile sigorta müdürlüğüne başvururdum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    99

16/07/2013 ESK 2013-07-19 EVRAK DUL YETİM AYLIKLARI SERVİSİNE SEVK EDİLDİ 16/07/2013
    16/07/2013 ESK 2013-07-19 DİLEKÇESİNE CEVAP VERİLDİ 17/07/2013
    16/07/2013 ESK 2013-07-19 DOSYANIN İŞLEMİ TAMAMLANDI.ARŞİVE İADE EDİLDİ 19/07/2013
    sorgulamada bu çıktı . bunun anlamı ne oluyor . kabulmu red mi .. ölüm kağıdının aslını istediler . nufüs müdürlüğünden aldığım kayıtın aslını acele posta ıle gönderdim .ayın 20 .de

ölüm belgesının aslını istediler yoktu . nüfus mudurluğunden onaylı nüfus kayıt örneği aldım hemen postaladım . sağlık raporumun aslınıda istediler onu da hemen postaladım . kabul olduğu için mi ıstedıler bılmıyorum .

12 .08 2013 de istedıklerı raporları gönderdim . 15.08. 2013 de işleme gırmış . bu işlem kac gun sürer sonuçlanması için . 170 arıyorum her aradığımda 3 gun sonra tekrar arıyın dıyolar .

_________________-
    göndermış olduğum rehabılete raporumun aslını yada onaylı süretini istedı kurum . bende aslını gönderdim ptt ıadelı taahutlu olarak fakat ptt zarfımı kaybetmış . teslım kağıdıda gelmedı .yenıden onaylı suretını gönderdim kuruma . bu sefer özel kargo ıle . işlemler başladı tekrardan . benden tavsıye ptt ıle resmı evrak göndermeyın özel kargo ıle gönderın.

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    99

emeklı sandığına 80 raporum ıle yetım aylığına başvuru yapmıştım. raporlarım kabul edılmış özürlü olduğu. SGK il müdr. danıştım . maas bağlanmış pasif durumunda aylığın dedıler . ankara emeklı sandığını aradım nıye pasif dıye. cevap olarak aldığınız sgk emeklı maaşınız asgari ücretten yüksek olduğundan terredütte bunulunmuş yetım aylığınız pasifte denildi . avukatıma danıştım yazılı cevap ısteyelım duruma bakalım dedı . 70 ORAN ıle bağlanma hakkım varsa dava açılıp kazanma şansım nedir ?

sgk ıl müd. gıttım . yetkılı kişi ankara emeklı sand. gıtmen gerekır dedı . aylığının aktif olması için . yarın gıdecem ankaraya kuruma .

Üye
    gulsatkayas Avatarı

Gerçek Adı
    NACİ
    Son Giriş
    24.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın İbrahim Bey Başvur'uzun Sonuçlanmasını Merakla Bekliyoruz Biz Red Cevabi Almıştık.

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    99

d) Hak sahibi eş ve çocuklardan artan hisse bulunması halinde her türlü kazanç ve irattan elde etmiş olduğu gelirinin asgari ücretin net tutarından daha az olması ....... ALINAN SSK EMEKLI MAASI ASGARİ UCRETIN NET TUTARINDAN FAZLAYSA KURUM RED EDIYOR .BAĞKUR EMEKLISI OLUNSA ALINAN MAAS DÜŞÜK OLACAĞINDAN KABUL EDILIR..

Üye
    gulsatkayas Avatarı

Gerçek Adı
    NACİ
    Son Giriş
    24.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerlendirmeye sadece eşimin maaşı alındı ve asgari ücretin üzerinde olması sebebi ile engelli yetim maaşı almasına hak tanımadı.

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    99

SGK İL MÜDR. ile EMEKLI SANDIĞINI benı yanlış yönelttikleri ve 7-8 ay boyunca oyaladıkları ve net cevap veremedıklerı için BİMER e şikayet dilekçesi doldurdum . dilekçem bugun işleme alınmış .bu dilekçe ile incelenip bı sonuç çıkarmı . 2 avukatımda sonuç gelsın dava açalım dedıler . Yargıtay yada idare mahkemesı kararı var mı .. bana yardımcı olabılecegınız ?

BİMER e yazdığım şikayet dılekçesı işleme gırmış . kurumlar arası yazışma olmuş . bu yazışmalardan olumlu bır sonuç çıkabılır mı.
    BİMER
    34276 14.01.2014 BİMER ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    34276 17.01.2014 EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU GÖREVLİLERİ ÖDEMELER DAİRE BAŞKANLIĞI
    34276 17.01.2014 ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    34276 17.01.2014 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    34276 20.01.2014 KAMU GÖREVLİLERİ ÖDEMELER DAİRE BAŞKANLIĞI EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    34276 20.01.2014 EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK İŞLEMLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

ılk sayfada görüntülenen tabloya göre olumlu sonuç alabılırmıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    459
    Verilen Beğeniler
    727

Bilebilmek mümkün değil. Bekleyip sonucu görmek lazım.

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    99

Önceki başvurum ssk emekli maaşımın asgari ücretin net rakamından fazla olduğu için red edilmişti . 2016 yılı asgari ücreti 1300 olduğundan ve yapılacak zamlarla maaşım bu miktarın altında kalmaktadır . Şimdi yeniden başvuru yapacağım fakat kafa bulandıran soru ise şuan da benım raporum % 80 ile sürekli özürlü ibaresi taşımaktadır . Yeni bir değişiklik var mı şartlarda ağır özürlü ibaresi olacaktır diye . Beni bilgilendirirseniz sevinirim .

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    99

Basvurumu eksık evrakları tamamlayıp gönderdim şimdi sağlık kurulundan rapor onayını bekliyorum . Nisandan beri kurulda . Muhtaçlık sınırının uzerinde çıktı maaşım .. pek umudum yok ama attık dereye bir taş

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üzerine su sıçradı mı peki bende aynı dertten gidiyomda.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon