Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    MUHENDIS Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.11-2012
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    GÖNLÜM ADANA DA KALDI.
    Mesaj
    153
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir yakınım var.erkek çocuğu ve ömss 2 yıllık ön lisans mezunu olup 88 puan almıştır.ssk dan 1977 yılında beri dul ve yetim maaşı alıyor.2013 te memur olması durumunda,babasından kalan dul ve yetim maaşı alabilir mi? veya memur olduktan sonra,dul ve yetim aylığı kesilir mi?

  2. #2
    Editör
    KKELEBEKK Avatarı

    Gerçek Adı
    Kısmet
    Üyelik Tarihi
    23.10-2010
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Mesaj
    22.040
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    SSK'dan aldığı için ve 1 Ekim 2008'den önce yetim maaşı almaya başladığı için kendi sigortalılığından emekli olana kadar almaya devam edebilir..

    Dayanak: 5510 sayılı yasanın 34. maddesi

  3. #3
    Üye
    ekinos Avatarı

    Gerçek Adı
    Ayşe
    Üyelik Tarihi
    25.07-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Mesaj
    783
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    editörüm bende bağkurdan yetim aylığı alıyorum %60 raporum var ömss den memur olursam kesilir mi 2008 haziran ayında bağlandı

  4. #4
    Üye
    derenlicengiz Avatarı

    Üyelik Tarihi
    28.04-2010
    Son Giriş
    03.05-2013
    Saat
    16:10
    Mesaj
    42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Benim bildiğim 1 Ekim 2008 den önce bağlanmışsa ` ve üzeri raporunuz varsa kesilmez.Ancak yetim aylığınında ssk dan alınması gerekli.Bağkur ise kesilir diye biliyorum.Emekli sandığı için birşey diyemeyeceğim.Bilgi edinmeye sorup sonucu yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz.İyi günler.

  5. #5
    Üye
    ekinos Avatarı

    Gerçek Adı
    Ayşe
    Üyelik Tarihi
    25.07-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Mesaj
    783
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    raporum 66 ama ağır bölümü hayır cevap için tşk

  6. #6
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.874
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet, benim bildiğim de 1 ekim 2008 öncesinde yetim aylığı bağlandığı için memur olsanız da aldığınız yetim aylığı kesilmez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  7. #7
    Üye
    ekinos Avatarı

    Gerçek Adı
    Ayşe
    Üyelik Tarihi
    25.07-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Mesaj
    783
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ben antalya asatta memur olarak göreve başladım personel işleri benim adıma bağkura bildirmiş memur olduğumu rapor olsa bile kesilir demişler maalesef

  8. #8
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.874
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ayşe, bu konuda SGK'ya şahsen başvurup uygulamanın doğru olup olmadığını yazılı olarak sorar mısın?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...