Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaplumbağa Avatarı

Gerçek Adı
    Ulaş yılmaz
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    izmir/menemen
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %64 oranında sürekli ağır özürlü raporumla 2012 yılında vefat eden emekli sandığından emekli annemin üzerinden yetim maaşı almak için S.G.K ya başvurdum .5434 sayılı EMEKLİ SANDIĞI kanunun 74. maddesi kapsamına girmez şeklinde karar alınmış. yanı maaş isteğim bakıma muhtaç olmadığım için reddelmiş. Şimdi çalışamaz raporu almam mı gerekiyor? Yada nasıl bir yol izlemeliyim? saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Kurum Sağlık Kurulu kararı ile çalışma gücünü en az % 60 oranında yitirip malûl olduğu anlaşılanların" çocuklara yetim aylığı bağlanır. % 64 ornaındaki raporuna rağmen başvurunuz reddedilmişse, bu red kararına karşı itiraz etmelisiniz önce...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sukut Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

%64 oranındaki raporu siz nasıl almıştınız yani SGK ya başvurup onlar mı sevketmişti sizin daha önceden elinizde mevcut muydu. bildiğim kadarıyla SGK bir hastaneye yönlendiriyor o hastane gereken incelemeleri yapıp sonucu SGK ya gönderiyor ve orda yeniden sağlık kurulundan geçiyor bu aşamalarda sizin verilen oranı görme şansınız olmuyor. nasıl geliştiğini sürecin bilmeden cevap vermek zor

Üye
    kaplumbağa Avatarı

Gerçek Adı
    Ulaş yılmaz
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/menemen
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevap yeni gedli ettiğim itiraz sonucunda Ege Üniversitesi Nöroloji ve fizik tedavi bölümlerine muayne olup sağlık rapouru alıp göndermem gerekıyormus anlamadıgım nokta şu tekrar heyet raporumu alıcam yoksa ıkı doktora mı gıdıcem ? % 64 rapor vergı ındırımı ıcın aldıgım rapordu

Üye
    kaplumbağa Avatarı

Gerçek Adı
    Ulaş yılmaz
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/menemen
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ege üniversitesi hast. bana rapor vermeyi ret etti senı hastane bize sevk etmemiş sadece sana bilgilendirme yazısı göndermiş yanı kişisel başvuru yapıp bı raporu alacaksın dedıier bana doğru mudur? Sadace noröloji ve FTR klınıklerıne muayne olup böyle bir rapor alabilmem mümkünmüdür?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda net bilgi için bence sigorta müdürlüğüne gidip sorun. Sadece iki doktorun görüşünü almak yeter gibi gelmedi bana. Bu iki doktorun da imzası olan bir heyet raporu alman daha kesin çözüm olacaktır. Ama dediğim gibi, yine sigorta müdürlüğüne sormak en iyisi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kaplumbağa Avatarı

Gerçek Adı
    Ulaş yılmaz
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/menemen
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam raporu aldım %96 günlük aktiviteleri yapmakta zorlanıyor sürekli ağır engelli şıkları işaretli arkasında da yetim aylığı ve 2022 engelli aylığı alabilir ibaresi mevcut tek yazmayan çalışamaz ? şimdi durum ne olur maaş bağlanır mı sizce 27 temmuz 2012 de vefat etti annem ben kasımda başvurumu yaptım ilk başvurum kasım ayı aldığım rapor tarihi 20.06.2013 ve 5 ay bekledım raporu heyete girdikten sonra çıkması için şimdi s.g.k bana toplu ödemeyi hangi tarihten itibaren yapar yani yapacak olursa umudum yok ama yardımlarınızı beklıyorum saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer Yetim aylığı bağlanırsa, aylık annenizin vefaatını takip eden ay başı itibarı ile birikir ve toplu ödeme alırsınız.