Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    blueyes_86 Avatarı

    Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Üyelik Tarihi
    21.01-2013
    Son Giriş
    08.02-2013
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle site kurucularına ve de burada bilgi paylaşımı olan herkese teşekkür ederim.

    Annem ben ve iki kardeşim rahmetli babamdan dolayı yetim aylığı alıyorduk.ben 01/10/2011 tarihinde evlendim ve çeyiz paramı
    aldım kardeşim 1989 doğumlu o da 18 yaşına kadar aldı,en büyük abim 1987 doğumlu 20 yaşına kadar yetim aylığı aldık.
    Benim sorum ise kesilen maaşlarımız annemize bağlanması gerekir miydi?yoksa bizim mi başvurmamız lazımdı?

    Annemin şu an için aldığı aylık bir hayli cüzzi rakamda kalıyor.bir forumda 5510 sayılı yasanın 34.maddesi gereğini dilekçe ile
    yazarsanız paranız bağlanır denmiş?bizim geriye dönük hak talep etme hakkımız var mıdır?



    Yardımcı olursanız çok sevinirim?

  2. #2
    Üye
    Bio Avatarı

    Gerçek Adı
    ibrahim
    Üyelik Tarihi
    21.09-2010
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Mesaj
    4.246
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tekrar bir dilekçe ile sgk primsiz ödemeler dairesi başkanlığına dilekçe yazın bir kimlik araştırma belgesi doldurun ve yollayın ...

  3. #3
    Üye
    blueyes_86 Avatarı

    Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Üyelik Tarihi
    21.01-2013
    Son Giriş
    08.02-2013
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Geriye döük ücreti alabilirmiyiz yani?

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.874
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hak sahibi tek bir kişi anenniz kalmışsa, dul maaşı % 75 oranında hisseye yükseltilir. Yani, çocuklar olduğunda % 50 olan pay, % 75'e yükseltilir. Bunun için sigorta müdürlüğüne bir dilekçe vermek lazım

    Tek hak sahibi kaldığı tarihten bu yana geçen süreye ait maaş farklarını alabilir mi, bilmyorum. Buna dair talebi de sigorta müdürlüğüne dile getirin bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...