Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    tugba 34 Avatarı

    Gerçek Adı
    tugba duran
    Üyelik Tarihi
    03.01-2013
    Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    1
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben evlenmeden önce yetim aylıgı alıyordum evlenince kesildi ve evlendiğim 3 sene oldu halen çeyiz parası alabilirmiyim ssk müracaat ettim evlendikten 2 sene sonra basvurmak gerekiyomus alamıyormusum alsam bile annemin aylıgından kesilirmi? cvp yazarsanız sevinirim iyi akşamlar

  2. #2
    Editör
    KKELEBEKK Avatarı

    Gerçek Adı
    Kısmet
    Üyelik Tarihi
    23.10-2010
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Mesaj
    22.039
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SORU – 2- Çeyiz parası alınmasında herhangi bir süre ve zaman-aşımı şartı var mıdır?

    CEVAP – 2- Çeyiz parası almak için başvuru mutlaka nikahın resmi kayıtlara intikal ettiği tarihten sonra olmak zorundadır. Nikahtan sonra olmak üzere her zaman için çeyiz parası almak üzere başvuruda bulunulabilir. 5510 sayıl Kanun’un 97. maddesindeki; “…Kısa vadeli sigorta kollarından ve ölüm sigortasından kazanılan diğer haklar, hakkın doğduğu tarihten itibaren beş yıl içinde istenmezse düşer…” hükmünün gereği olarak, çeyiz parası beş yıl içinde istenmediği takdirde bu hak ortadan kalkmaktadır.

    http://www.engelliler.biz/forum/dul-...nda-bilgi.html