Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    clawera Avatarı

    Gerçek Adı
    Önder Yılmaz
    Üyelik Tarihi
    21.12-2011
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Mesaj
    30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ;

    Babam 2000 yılında vefat edince annem ve kız kardesim SSK dan dul ve yetim maaşı almaya başladı. 16.02.2011 de kız kardesim evlenip 24 aylık aylıgı karsılıgında ceyiz parasını aldı. 2013 şubat ayında 24 aylık bu süre tamamlanıyor.

    5510 Sosyal sigortalar ve genel saglık sigortası kanununda

    Evlenme ödeneği verilmesi durumunda, 24 aylık sürenin dolmasından sonra, diğer hak sahiplerinin aylık ve gelirleri yeniden belirlenir. diye bir madde var.

    Sormak istediğim bu surenin sonunda başvurmamız durumunda annemin aldıgı P oranındaki maaş u haline gelirmi ?

    Bu işlem için Sgk nın hangi birimine başvurmamız gerekli ?

    Birde bunun için nasıl bir dilekçe yazmalıyız. Annem mi yazmalı yoksa kız kardesim mi yazmalı ?

    Aklıma takılan bir konu daha var annemin almış oldugu maaş tutarı az gibi geliyor bana bunun hesaplamasını nasıl yapabilirim..

    Zahmet edip cevap veren herkese teşekkür ediyorum..

    Saygılarımla

  2. #2
    Üye
    zazaca Avatarı

    Üyelik Tarihi
    25.10-2006
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    663
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    maaş otomatik hesaplanıp ekleniyor galiba sizin birşey yapmanıza gerek yok diye biliyorum bende annemlerde böyle tereddütte kalmıştım sgk ya yeniden maaş hesaplaması için dilekçe vermiştim maaş hesaplamanızda bir yanlışlık yoktur diye cevapgöndermişlerdi

  3. #3
    Üye
    clawera Avatarı

    Gerçek Adı
    Önder Yılmaz
    Üyelik Tarihi
    21.12-2011
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Mesaj
    30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    yani diyosunuz ki onlar çalıp söylüyor değişen bişey olmicak dilekçe versemde tşk ederim cevap icin

    Arkadaslar konu hakkında şöyle bir madde var .. anladıgım kadarı ile eger dul eş sadece kendisi alıyor ise %75 oranında bir maaşı oluyor. Bir yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

    Madde 34
    a) Dul eşine % 50'si; aylık bağlanmış çocuğu bulunmayan dul eşine ise bu Kanun kapsamında veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmaması veya kendi çalışmaları nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış olması halinde % 75'i,

  4. #4
    Üye
    clawera Avatarı

    Gerçek Adı
    Önder Yılmaz
    Üyelik Tarihi
    21.12-2011
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Mesaj
    30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaslar SGK dan birisi ile görüştüm çeyiz parası almazsa kız cocugu maasın aktarılması iiçin başvuru yapılması lazım fakat çeyiz parası alırsa otomatik olarak süre sonunda maaş yukselir dedi.

    benim bilgim değil sadece bana soylediklerini paylaşmak istedim.

  5. #5
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.853
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Şubat sonunda bu konudaki gelişmeleri paylaşırsan güzel olur Önder.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  6. #6
    Üye
    gezginemlak Avatarı

    Gerçek Adı
    ismail
    Üyelik Tarihi
    04.02-2008
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Mesaj
    568
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    kardeşim 26 mayısda vefat etti.yenge ve üç çocuk için maaş orani ; eş için 5/2 ,çocuklar için ise 5/1 oraninda maaş baglandi.
    sorum ise ; erkek çocuklar 18 yaşini doldurunca ve kız çocukda evleinince bu oran degişecekmi ?

  7. #7
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.853
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  8. #8
    Üye
    gezginemlak Avatarı

    Gerçek Adı
    ismail
    Üyelik Tarihi
    04.02-2008
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Mesaj
    568
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    çocuklar kapsam dışı kalinca anneye yine şuan aldigi kadarmi maaş alacak,yoksa yukselecekmi? şuan 330 gibi aldigi maaş.

  9. #9
    Üye
    clawera Avatarı

    Gerçek Adı
    Önder Yılmaz
    Üyelik Tarihi
    21.12-2011
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Mesaj
    30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    OturanBoğa;
    tabiki paylaşırım abi ne demek...

  10. #10
    Üye
    Plumeria Avatarı

    Gerçek Adı
    Gül
    Üyelik Tarihi
    12.10-2010
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    2.387
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @clawera

    Merhaba,
    Bu konuda ne oldu, kardeşinizin maaşı tekrar annenize nasıl bağlandı dilekçe mi verdiniz vs.
    Sonucu bizimle paylaşır mısınız?

    Teşekkürler.