Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mersin33 Avatarı

Son Giriş
    30.07-2013
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, Ben Mersinden yazıyorum. 45 gün önce böbrek nakli oldum. Bazı konularda bilgi almak istiyorum. Özel sektörde 13 yıldan beri orta düzey yönetici olarak çalışıyorum. Şimdi sorulara geçiyorum.

1: Özürlü raporu almak için hastanaye başvururken herhangi bir amaç söylemem gerekir mi ? ( Vergi indirimi, emeklilik v.s)

2: Vergi indirimden yararlanmak istemiyorum. Kariyer açısından özürlü raporumu şu anda çalıştığım işyerine göndermek istemiyorum. Bu erken emeklilik sürecimi etkiler mi ?

3: Emeklilik şartlarım nelerdir ?

4: Bana sağlanan veya yararlanabileciğim sosyal haklar nelerdir ?

5: Mersinde engelli kartı çıkarabileceğim kuruluş var mı?

6: Özür oranım nedir ?

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, raporun ne amaçla kullanılacağının raporda belirtilmesi çoğu zaman önemlidir.

Erken emeklilik için defterdarlıktan sakatlık indirimi hakkı elde etmek sizin kararınıza bağlı. Emeklilik zamanınız gelemeden başvurun ve bu hakkı elde edin de, ister bugün, ister emeklilikten 10 gün önce.

SSK (4a) statüsünde emekli olacağınızı varsayarsak:
    2008 oncesi - Böbrek nakli oldum. İş yaşamım, emekliliğim ve diğer haklarım konusunda sorularım..?

http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

MERSN ALE VE SOSYAL POLTKALAR L MDRL

Nakil sonrası % 70 rapor verilecek size
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...