Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayfalarca yazmaya gerek yok aslında. Engellinin tanımını yaparsın, onun insan olduğunu anlatırsın, her insana nasıl davranılması gerekiyorsa öyle davranır. Unutmadan, bunu öncelikle öğrenciye öğretecek öğretmene hatırlatmak lazım ki böyle salakça ödevler vermesin. Haliyle google de indexlemesin.
    Not: disability rights yazarken de google tamamlıyor. Demek ki bu bir dünya sorunu.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

O zaman biz hiç müdahale etmeyelim.
    Google yazan kişiye 27800 saçma cevap gelsin, millet onu "doğru" olarak öğrensin/yaysın.

5x9ym - Engellilere nasıl davranmalıyız sorusuna yanıt oluşturalım.

Nasıl olsa birisi listeyi yapmış, kim uğraşır adam gibi bir liste yapmak için, eleştirip enteresan düşüncelere girmek varken.
    Çokta umrunuzda değilmi, onca dert varken kim takar bunu düzeltmeyi...

Yok yok, bende bir tuhaflık var, kesin ben anlatamıyorum.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Senin anlattığında sorun yok. Ben anlıyorum en azından ama bu kalıbı yıkmaya çabalamak varken sen diyorsun ki önüne bir duvar da biz örelim en azından gerçek sorun görünmesin. Kalıbı yıkmak lazım kalıbı.

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

arkadaslar gercekten konuyu saptırmayalım hani karsınızdakiler kocaman adam olsa dersin kendini engelli yrine koy falan diye ama bu ödevleri verilen ögrenciler daha kuçükler bırakın empati kurmayı engellinin ne demek olduğunu bilmeyen cocuklar var ve cocuklara bu konuda destek olmalıyızki onlarda bizlerin varlıgından haberdar olsunlar ve sankı uzaylı görmüş gibi davranmasınlar

bu ödevi alanların ufak birer cocuk olduğunu unutmayınız
    kendimden örnek vereyim bir misafirlige gidecektim ablamlarla beraber evine gideceğim kişinin 7 yasında bir oğlu vardı ve anne baba demişler bu cocuk engelli nedir bilmez nasıl karsılar diye düşünmüşler ve oturup cocukla konusmuslar ve ben evlerine gittiğimde inanın beni öyle güzel karşıladıki o cocuk kenimi hic engelliymişiim gibi hissetmedim
    eger bunun eğitimi veriliyorsakı gercektenveriliyor benim yeğenime de bi ara verilmişti geldi benden yardım istedi ve bende yardımcı oldum şimdi engelli ne demektir nasıl davranılması gerekir öğrenmiş oldu
    bir engelliye nasıl davranılması gerektiğini ögrenmek icin ille engeeli olmak sart değil ki unutmayalım kı herkes birer engelli adayıdır.

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Pasaman sizde düz yazı yazıverin ne olacakki önemli olan icindeki bilgiler ha lıste yapılmış ha düz yazı ne farkeder ad üzerinde ödev olunca lıste yapmak sart.

O duvarları yıkabilmek icin öncelıkle sizin bu duygularınızı kücük cocuklara eğitim görenlere aşılamanız gerekir ki tabular yıkılsın

o kalıp nasıl yıkılıyor pasaman yazarmısın suraya hadi görelim gösterin bize kalıpların nasıl yıkıldığını

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım gorusum engellılere karsı nasıl yolda yururken normal bır ınsana davranıyorsanız aynı sekılde davranılmalı
    herhangı bır yerde tanımadıgın bır engellıye selam vermen bıle kı herkese vermıyorsanız vermıyeceksınız cunku engellı kısı
    kendını baskalarının gozunde hasta bır ınsan gıbı bakılmasından rahatsız olacaktır kı oluyordur zaten.yanı bır zavallı gıbı
    bakılmasından kımse hoslanmaz.ama normal bır arkadası veya yakını olarak bır engellıye nasıl davranılır dersenız mumkun oldugu
    kadar onunla vakıt gecırmek onu yaznıllıga terketmemek sosyal aktıvıtelere onunla beraber katılmak bır gezı, tatıl gıbı veya mahallede
    gezmek gıbı basıt sosyal aktıvıtlere sokmak onu gercekten mutlu edecektır .yalnızlık ve unutulmak dunyada en kotu ve en zor bırsey
    allah bızlerı yalnızlıktan ve unutulmaktan korusun.allah kımseyı muhtac etmesın...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Listeye eklemek istediği birşey var;
    Lütfen büyük bir merakla engelin sebebini, nasıl neden olduğunu vs sormasınlar, anlatmak istersek anlatırız zaten.
    Özellikle de yeni tanıştığım insanların sormasından rahatsızım, öyle ki sorduklarında tersleyebiliyorum.
    Ha muhabbetimiz dostluğumuz vardır, gerçekten beni merak eder sorar o ayrı.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Madem iş yazıya dökmeye kalıyor şöyle yapayım;
    "Engellinin bir birey olduğunu unutmayın. Tanıdığınız bir engelliye, tanıdığınız insanlara nasıl davranıyorsanız öyle davranın. Tanımadığınız bir engelliye, tanımadığınız insanlara nasıl davranıyorsanız öyle davranın."
    Benim metnim/listem budur ve buna ekleyeceğim birşey yok. Ödev olarak kısa gelirse dört sayfa copy/paste metoduyla çoğaltılabilir.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

madem google'da bir liste var ve bu ödev öğrencilere her sene veriliyor, o zaman herkes sıkıntısı neyse dile getirebilir
    benim fiziksel bir engelim yok, ama çabuk yoruluyorum ve insanların buna anlayış göstermemesine kızıyorum
    çocuklara; engellinin de bir insan olduğunu ve onun diğer insanlardan farklı olmadığı, sadece engeli nedeniyle kolaylık sağlanması gerektiği, ona engeli ile ilgili fazla soru sorulmaması gerektiği ve dik bakışlara maruz bırakılmaktan hoşlanmayacağı güzel bir dille anlatılmalı.
    bence bunu ödev olarak vermektense, öğretmenlerin bu konuyu çocuklara engelli nedir ve nasıl davranılmalıdır şeklinde derste anlatmasının daha doğru olacağını düşünüyorum

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Katkıda bulanan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Don kişot olmayıp, bir çivi çakan ellerinize sağlık.
    Konuyu saptırıp enteresan hale getirenlere artık sözüm yok, yapacak birşey de yok.
    Ben burada birikecek maddeler ile birlikte, kendi engelimden dolayıda çektiğim sııkıntıları harmanlayıp sonuç oluşturacağım.
    En azından, eski dandik liste dolanacağına, daha mantıklı bir sonuç bulur "arayanlar".

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

görsellik acısından demediğinizin farkındayım.
    nasıl kalp krizi geciren bitine daveanıs tarzı gerek şok geciren birine davranıs tarzı listelenmesinde bi sakınca görülmemiş ise bundada görmemeinizi öneririm heleki bu dersi alan cocuklar ise....

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Alıngan değil, şaşkın diyelim...
    Don Kişot, yel değirmenlerini düşman görür ve savaşır. Yel değirmeni burada google olsun, savaşarak bu listeyi ve bu soruyu yok edeceğini sanmak manasında.

Yazıyla yirmi yedi bin sekiz yüz sonuç veren bir konudan bahsediyoruz. Zamanla yirmisekiz bin, otuz bin vs. artacak üstelik.
    Deniliyor ki, tabuları yıkalım,
    Deniliyor ki, bir duvarda sen örüyorsun...
    Komik...
    Neredeyse otuz bin sonucu silip yokmu edeceğiz?
    Böyle bir soru "keşke" hiç olmasaydı, ama "var"!
    Bu soruyu kaldıralım, engelliyi ötekileştirmeyelim, bir liste daha ve bir duvar daha yapmayalım vs. vs. güzel şeyler ama mümkünmü?
    Öyle bir hava varki, sanki bu soruyu ben icat ettim ve yayıyorum, aman yapma Cem bir duvarda sen örme, yıkmak lazım kalıpları aa-aaa!

Böyle bir seçenek varda, ben mi tercih etmiyorum?
    "Bu soru hiç sorulmuyor olsun" seçeneğini işaretleyip devam butonuna basınız şansı yok!

Bu başlık 20 sayfa don kişot mesajı içersede, arada 10 madde çıkarabilsek kardır.

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

te allam yow davranıs yazacaktım hızlı yazınca ancak o kadar oluyor iade et

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

heh pasaman insan ama o sakatları öcü gibi gören örüncek kafalılarada birisi anlatmalı değil mi

böyle sorunları saymassanız ondan sonrada bu kurum bana neden normal insanmısım gibi davranıyor neden beni dışlıyorlar ondan sonrada hep şikayet geliyor
    görme engelli birne güvenlık görevlisi ol dendiğide neden bana görüyormusum giibi davranıyorlar demeyeceksin pasaman işte o zaman sana denilecek tek söz eee normal insanmısın gibi davranmalarını istemedinmi kolu olmayan bi insana inş işciliği teklif edilsin bunu istiyorsun al sana normal insana davranılmıs gibi engelliyede davranıs sekli tek derdin bumu
    maddeye gerek yok bize normal insana davrandıkları gibi davransınlar yeter denmesine gercekten uyuz oluyorum

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Pasaman hayatımızda karsımıza cıkan zorlukları paylaşmak en güzelidir
    ama diyorsunuz ya normal insan gibi davransınlar eee yeri geldiğinde normal davranmalarına bile bahanemiz oluyor haksızmıyım en azzından bizi anlamaya calışmaları gerekir sakatlıgında normal birsey oldugunu aksetmemiz gerekir normal insanların kimine göre bir uzaylı kimine göre bi öu gözüyle bakılıyor
    önümüze bir soru gelmiş demekki bu soruyu yönelten kucuk kardeşlerimizde bizler hakkında bilgi edinmek istemiş bize düşende onların öğrenmeleri için elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaktır.
    Karsımızda eğer bilinçli insanlar görmek istiyorsak destek olmamız gerekir
    pasaman birsey sormak istiyorum ;
    engellilere nasıl davranmalıyız dendinde neden zorrumuza gidiyor anlatabilir misin?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon