Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar;

Eşim Sevgi'nin salı günleri hiç kaçırmadığı dizi olan "Öyle Bir Geçer Zaman ki" yi izleye izleye bende alıştım. Dizide bir yerler çok dikkatimi cekti.

Dizide ki engelli rolunü oynayan Murat'ın, her sahnesi ekrana çıktığında "Omirlik Felçliler Yardımı" alt yazısı çıkıyor. "Omirlik Felçliler Yardımı Murat'ın sahnesi dışında başka bir sahne de çıkmıyor. Bu durumda Murat'ta öldükten sonra artık "Omirlik Felçliler Yardımı Alt Yazısı" abisinin yada eski eşi Aylin'in Muratı rüyalarında görürlerse yada eski günleri hatırlarken alt yazı çıkar. Zaten Murat'ta rolünde göstermiş engelli ayrımcılağını..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bundan bişey anlamadım ben?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi anlamayacak bir şey yok

Salı günleri oynayan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizi de Omirlik Felçlilere Yardım için alt yazı geçiyor. bu alt yazı sadece engelli rolünde oynayan Muratın sahnelerin de çıkıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Şimdi anladım... Ama, bence hiç yayınlanmamalı o reklam!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yayınlansa bile bütün sahnelerin de yayınlanmalı, yada sadece engelli karakterini oynayan Muratın sahnelerin de yayınlanmamalı...

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Bende başka bir şeye dikkat çekmek istiyorum....
    İzleyenleriniz vardır bu hafta Yok böyle Dans'ı
    "Yok böyle dans" programında bu hafta Alp Kırşan'ın dansı bitip jüri karşısına geçtiği zaman
    Sait Sökmen sırtında bir problem var dediğinde Alp'in kendi aklınca "Skolyoz'um" demesi benim hiç hoşuma gitmedi..
    Özelliklede "Skolyoz" kelimesini söyledikten sonra hahaha kikiki kahkaha tufanı kopması hiç hoş bulmadım...
    Sonucunda bu bir hastalık espiri yapılacak bir yanı yok!

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

şirine;

onlar dünyanın kendi etraflarında döndüğünü sanan 3-5 hadsiz..dünyaya kazık çakmışlardır,hasta olma ihtimalleri yoktur,insanların hassasiyetine önem verme lüksleri hiç yoktur o tiplerin..bende skolyoz'um..bana 6 yaşındaki bir çocuk aklı yetmeden 'abi sırtın neden böyle duruyor' demesi bile beni oldukça etkileyebiliyor..ama bunu o insanlar anlayamaz..onlar sahte dünyalarında hah hah hah demeye devam etsinler bakalım..

Üye
    saliha Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir, kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyle bir geçer zamankiyi izlemiyorum ama fikrimi belirtmek istedim. muratın rolü çıkınca yayınlayıp diğer sahnelerde yayınlanmıyorsa, bizi sadece engelli biri çıkıncamı akıllarına geliyoruz insanların. bencede ya hiç yayınlanmasın yada hep yayınlansın.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Dizilerin engellilere bakış açısı hiç değişmeyecek. Murat engelli ya, acınacak durumda hep, zavallı, hasta ruhlu, iktidarsız vs.
    Sadece dizileri seyredip, hiç engelli yakını olmayanlar, erkek engellilerin aslında erkekkkk olmadığını sanacaklar. Ülen, acaba sokakta bizlere bakıp kaç kişi şunu düşünüyor: erkek ama yazık _________biiip___
    Hiç okumuş, kültürlü, toplumda saygın yeri olan engelli yok ha...
    Varsa yoksa, dilenci, köyün delisi, mahallenin üçkağıtçısı, itilmiş, kakılmış, aç, üstsüz başsız, sevemez sevilemez, çöp rollerde engelliler.
    Hay sizin senaristinize

Üye
    hodbin Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gölcük
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    66

Ayrımcılık diye bir şey var ama boşuna alınganlık diye de bir şey var, ve sanırım bu iyi bir örnek. Para karşılığında o alt yazıyı yayınladıklarını sanmıyorum. Engelli bir karakter yaratmışlar, içleri acımış bir de alt yazı geçirelim, bu garibanlara bir faydamız olsun demişler Biz de diyoruz ki niye sadece o karakter çıkınca görünüyor, iki dakika da bir gözüksün hatta niye sadece o dizi, bütün programlarda gözüksün... kanalın tapusunu da derneğin üstüne geçirsinler olsun bitsin

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hodbin arkadaş form konusu maddi değil manevi açıdan açılmış.. )