Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anka düşüm Avatarı

Gerçek Adı
    yaren yar
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    39

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özellikle tekerlekli sandalyedeki bayan arkadaşlar, yada işlevsel bi yöntem geliştirebilmiş bay-bayan tüm arkadaşlar...

ben çalışmama ve hayata dahil olmayı sevmeme rağmen, sosyal ortama katılmama birincil engelim; engelli tuvaletinin olmadığı yada fonksuyonel olmadığı ortamlarda çişim gelirse ne yaparım kabusu.

düşünün ki binbir güçlükle tiyatroya gittim. oradanda bi kafede yemek yiyiyip, kitapçıya gidecem vs. yani zaten zor çıktığım için o gün eve hemen dönmek istemiyorum. ve en temel ihtiyacım olan tuvalet heryerde bize uygun değil. bu durum karşısında bayan arkadaşlar geliştirdikleri yöntem ve önerilerini açıkca lütfen paylaşabilirler mi?

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

alışveriş merkezlerini tercih edin..

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl olmalı bılmıyorum ama gıttıgınız her yerde kılozet bulunur kılozete gecebılıyormusuz veya normal manuel tekerleklı sandalyeler cesıtlerınde gunu bırlık kullanıma uygun olup aynı zamanda ortası cıkabılen tuvalet sandalyesı yerınede kullana bılırsınız uygun modellere bakın .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yakınlarda alışveriş merkezi ya da otel gibi bir şey var mı diye bakıp, ona göre planlama yapmaya çalışıyorum ben...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ismixch Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu kılozetin arabada (Doblo) taşınırı var mıdır suyu ve de tahreti olan .Tuvalet yüzünden bi yere çıkamıyorum

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yeni açılan bir alışveriş merkezinin engelli tuvaletine girecektim ki bir de ne göreyim engelli tuvaletinin girişinde basamak var

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bayanlar için daimi sonda en pratik çözüm olsa gerek. Biz erkekler için kondom sonda en etkili çözüm.Kaçsa da torbaya gidecek. Birde dışarı çıkmadan ve dışarıda fazla sıvı alınmazsa sorunsuz bir gün geçer diye düşünüyorum.

Üye
    anka düşüm Avatarı

Gerçek Adı
    yaren yar
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    39

saydıklarınızın tümü gercek çözümler değil, idareten bikaç saat daha kazandırabilecek seyler. neden bayan arkadaşlar kendi sorunlarına dair yorum yapmak ve olası çözüm üretmek konusunda bu kadar pasifiz...

benim düşüncem kadın anotomisine uygun "erkeklerin kullandığı ördek" gibi bir şey üretilemez mi? ha nerden aklıma geldi, geçmişte bacağımdan ameliyat olduğumda acıdan altıma sürgü koyamazlarken bir hemşire pet su şişesini yan kesip, etrafını plasterle kaplıyarak bacak arama dayadı ve çişini yap dedi, yaptım. pet şişeyi sıyırarak ustaca aldı. çarşafa tek damla sızmamıştı...

bence bu medikalcilerimizce kullanılabilinir bi tasarıya dönüştürülebilinir. çokta tercih edilir...

Üye
    Ahmet Akkuş Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Akkuş
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    bu konuda birazönce internete kısaca baktım.
    37540 Travel Portatif idrar torbası ismi bolca var bir bakınız.

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

merhaba Ahmet Bey annenize ve size, duyarlılığınıza selam olsun...

37540 Travel Portatif idrar torbasını internetten buldum. fıyatı da makul vs. ama kullanımı detaylı açıklanmıyor.
    taktir edersiniz ki becerisi sınırlı bi engelli olarak, eğer pratikce kullanamayacaksam almak istemem. kullanımını bilseydim bu yönde bir öngörüm olur, teretdütte kalmazdım. bu açıdan ürünü hiç kullandınız mı, ürünün açıkken vs fotoğrafı var mı, bir bayan için tekerli sandalyede otururken ürünü yardım almadan kullanması mümkün mü?

bu bilgiler taktir edersiniz ki çok önemli! örneğin bu haftasonu şiir dinletisine şair olarak davetliydim. ortamı sordum ve sırf tuvaletin uygunsuzluğundan gitmedim. erdemle...

Üye
    Ahmet Akkuş Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Akkuş
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Düşle.
    Ben bu ürünü kullanmadım.Bu ürünü satan firmanın mail adresine soru sorabilirsiniz onlar gerekli broşür vb bilgi ve
    resimlerini gönderirler diye düşünüyorum.mail yoluyla yada posta ile gönderirler herhalde, ya da denemek için
    biriki tana alırsanız deneyerek öğrenirsiniz. başka yol aklıma gelmiyor.

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ÇİŞMATİK İŞEME TORBASI BENSU FOTOĞRAF GittiGidiyor'da 29928673

Belmo | Akülü Engelli Arabaları

yukardaki örnekler "engelli ürün tasarımı" açısından geliştirilebilir derim. zira engelli kadın olarak işe yarasa da yeterince işlevsel değil. bu açıdan tasarım ürün çizimini dahi yaptım. eğer üzerinde durularak gelişlitirilir ve üretime gecilirse, engelli kadın da en az erkek kadar özgürleşmiş olacaktır.

dolaysıyla konu devrim niteliğinde öneme sahiptir. lütfen bunu geliştirmek ve gercekleştirmek için bulduklarınızı ve fikir ışmalarınızı esirgemeyiniz. üretebilecek firmaların ise mutlaka en azından bu konuda bizimle iletişime gecerek fikir almalarını önemle öneriyorum. isteyenler yaren'e yada bana özelden de yazabilirler: tesekürler...