Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba çok zor durumdayım ben % engelliyim bundan yaklaşık 3 4 yıl önce çeşitli bankalara kredi kartı borcum bulunmakta yaklaşık toplam 5000 lira civarında 4 yıldır bu bankalarla icralık durumdayım ısın acı tarafı ısı engelli oldum ıcın ıs bulamamaktayım ve durumumda çok kotu devletımım bana sağladığı haklardan yararlanamıyorum icra korkusu yüzünden adres beyanında bulunamıyorum şuan ablamım yanına sığınmış durumdayım ne yapacağımı bilemiyorum 4 duvar arasına çakılıp kaldım bu bankaların borcuma karşılık tasıt yapmasını ıstedım fakat cok yuksek mevlalar soledıler bende devletın bana 8 yıl once bagladıgı 2022 ozurlu aylıgı 3 aydan 3 aya 650 lira ile gecinmek zorundayım hıc bır mar varlıgım olmadıgı ıcın hıc bırsey yapamıyorum bankalar benı bulacak dıye korkumdan adres beyanında bulunamıyorum hıc bır yerden yardım talebınde bulunamıyorum su gunlerde ulkemızde hak adeletten bassedılıyor fakat ben sunu anladım engellı oldum ıcın benım yasamaya hakkım yok sızden okudunuz ıcın tskler

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir işe yerleştiğinizde banka mahkeme kararı ile maaşınızın bir bölümüne haciz koydurabilir. Uzun bir süreç işleyecek ve geri ödenecektir. Adres beyanına gelince boş bir evi adres olarak göster. Ne alacağını bilemeyecekler dolayısıyla maaşınızın bir kısmına haciz koymaktan başka alternatif bulamayacaklar.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Mr.no benim durumum yokki boş evi nerden bulacam ben ayrıca ıse gırmem ımkansız tekerleklı sandelye kullanıom kımse almazkı ıse

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Böyle bir soru sorulması bile çok saçma...(ben enegeliyim diye kırmızı ışıkta geçenlerin zihniyeti)

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

sacmami sacma olan ne acaba

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tekerlekli sandalye kullanman işe girmene engel değil ki. Durumuna uygun iş mutlaka bulunur. Hemen umutsuzluğa kapılma. Herşeyin bir çözümü var. Uğraş isteyecek biraz daha da uğraşacaksınız.

Daha önce çalışıyor muydun bilelim mesela?

kısaca bir özgeçmiş bilelim çözüm üretiriz.

Sgurkan soru saçma olabilir ama nasıl soracağını nerden bilsin? aklına eseni sorsun da çözüm üretelim.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Sgurkan; snn hıc caresızlıge kapıldınmı veya basına boyle bıse geldımı gelmedıgı ıcın soru cok sacma dersın ben burda para dılenmıyorum ben burda ne yapa bılırım dıe fıkır ıstıyorum ayrıca bnm konu baslıgım bu sekılde deyıldı deığıstırmısler

bu arada mrno ıs olarak yapabılecım bılgısayar uzerıne webtasarım pc teknık konularda fakat bu bılgılere sahıp olmam bıle bana ıs buldurmadı yıllarca

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Sn.Erol bey,ben sorunun soruluş tarzının saçma olduğundan bahsetmiyorum,böyle birşey olamaz yani biz engelliğiz diye engellilere özel ödeme şekli yoktur,neden toplumda hep kendilerini farklı göstermeye çalışırlar onu anlamış değilim.Kısacası,Normal insanların boç ödeme şekilleri nasılsa engellilerin de ödeme şekilleri aynıdır özel bir ödeme şekli yoktur yani...

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

sgurkan;

sen devletın sana sagladı herhangı bır maddı yardım alıormusun engellıere sagladıgı destekden faydalanıormusun sen burda dıyorsunku sen maasda alma ben burda kendımı ayyırmıyorum ben burda para ıstmeıyorum bnm anlatmak ıstedım ne yapabılırım bu konuda sen benım yazılarımı okumadan cevap verıosun galıba ozaman tum engellıler kendılerıne tanınan ozel haklardan feragat etsın sen bunu demeye getırıyon

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fikret kardeş..
    cözüm mü istiyon piskolojik destekmi??? karar ver ??

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kavga etmenin bir çözüm olamdığını biliyoruz. Engelli bireyi aynı sınıfa sokamayız. Kimisi acizdir kimisi güclü kimisi bilgilidir kimisi cahil. Devlet de bu insanları sınıflandıramaz. İş bulamaz hatta yardımcı bile olamaz..

Neyse konumuza dönelim. Sgurkan dediğim gibi nasıl soru sorulması gerektiğini bilmediğimiz olur. Birden tepeden düşer gibi sorarız. Olabilir diyorum, aşınayım bu durumlara: saçma olsun yine sorsun. Engellinin önünü tıpa ile tıkamak yerine bunun uygun olmayacağını bir dil ile ifade etmek daha makul.

İş konusunda sabit kalmışsınız. Biraz geniş yelpazede bakmalısın. WEB tasarımı işi bende yaptım ilk başlarda iyi para getiriyordu. Zaman içerisinde o mesleği artık kundaktaki bebeler bile yapabiliyor. Bırakmışım zamanında iyi oldu sanırım. Farklı işlere bakabilirsiniz. Olmadı ise 2022 maaşı bağlatabilirsiniz.

İst01 özgeçmişini biraz daha açmalısın.
    Merak ettiğim konus şu: Kredi kartına nasıl sahip oldun? İş sahibi olmadan kredi kartı nasıl alınıyor bunu çözemedim.
    Bir işin olduğu varsayarsam ne kadar süreliğine çalıştın? vs vs
    Banka konusunu en sona bırak; 2022 maaşı bağlanabilir mi size bilmiyoruz? verdiğin bilgiler ışığında bir yere gidemiyoruz.

WEB işi değilde başka iş bulabilirsin? İnternet sitelerinde bir gezin bak bakalım mesela telefonlara bakacak birileri arıyor: yapabilir misin,
    mesela? WEb işini bırakıp bilgisayar-radyo televizyon vs tamirciliğine döndüm. Onuda bırakıp başka işlere de döndüm. Hayat bu bazen bir işte sabit kalmamak lazım.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

rusa;

sayin rusa pıskolojık olarak saten bıtmış durumdayım cozum olarak bu konuda destek veren bır mercı varmı basbakanlık ozurluler ıdaresının yayınladıgı bm bıldırgesı okudum ona rıyaten burada konuyu actım yanı ben bu durumda nasıl bır yol ızlemelıyım tabı bu durumda olmayan kısıler ıcın garabsenır ama ben tum engellı kardeslerın yararlandıgı haklardan bı adres beyanı yuzunden yararlanamıoyurum sgurkan hanım efendı konuyu anlayamamıs demek ısdeıdm bu

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Fikret bey,o yazdıklarımdan siz gerçekten bunlarımı çıkartıyorsunuz inanamıyorum ya,size diyecek başka hiç birşey bulamıyorum ve susmayı tercih ediyorum.
    saygılar efendimm.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

abı 8 yıldır 2022 maas alıyorum saten kredı kartını zamanında sızınde dedıgınız gıbı wab sıte tasarlıyordum ufak bır ınternet kafem vardı 5 10 pc lık ozamanlar bankalardan kısıler gleıordu kredı kartı teklıflerı yapıyolardı bende aldım sonra dukkanım soyuldu ordan gecım saglıyordum kırayı odıyemez oldum sonra faturalar bındı kredı kartına dayandım mecbur ve buzamana bole geldım 28 yasındayım ısmım fıkret ıstanbuldayım

Üye
    ataka34 Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul-sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    burada çok saçma bir şey var ve kimse ona değinmiyor...neden kredi kartı aldın ve nereye harcadın,neden ayağını yorgana göre uzatmadın,ben yüzde 83 engelliyim ama hep dışardayım,sandalye kullanmak engel değil,çalışmaya,ben sana benim yaşamımdan kısa bir örnek veryim...2009 yılında şiledeydim ve kışın yaptığım kolye ve bileklikleri yazın sattım,hiç bir şey yapamazsan,bleklik yapabilrisin,takı tasarımını kursuna gitmene gerek yok yaratıcı olup bir şeyler yapabilirsin,ancak senin burada ne istediğin belli değil,hem engelliyim diye ayrıcalık istiyorsun borçtan kurtulmak için hemde bir şey yapmak istemiyorsun,tekerlekli sandalye kulanıyorsun diye,unutma bir zamanlar abd devlet başkanıda tekelrlekli sandalye kulanıyordu....

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri