Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    müslümanlarca ramazan ayı olarak kabul edilen ayda aslında yasak olduğu halde şahsın biri sabaha karşı davul çalıyor.bir kaç kere hasta yatağımdan uyandırıldım.belediyeyi aradım bulunduğum mahallede davulcuya izin verilmemiş olduğunu, dolayısı ile davul çalmanın çevreye rahatsızlık verme suç kapsamına girdiğini, 155 polisi arayıp yardım istememi söylediler..polisi aradım bir kaç kere müdahale edilmesine rağmen aynı şahıs gün aşırı davul çalmaya devam ediyor.üstelik apartmanın altında bağıra bağıra mani okuyor.polis bu konuda sadece cüzi bir miktar para cezası verebileceklerini başka bişey yapamayacağını söyledi.hangi yetkiliye sorduysam net bir cevap alamadım bu konuda. bu olayın tamamen son bulması için nereye ne şekilde şikayetimi bildirmem gerekiyor ?

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    535
    Verilen Beğeniler
    148
    Blog Mesajları
    1

Ya 3-4 gün daha dişinizi sıkacaksınız.. ya da tepesine 1 kova su dökeceksiniz..

Ne belediye, ne polis uğraşmaz bunlarla...

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

metepe haklısın bir kaç gün sabır edilir de konu o değil. geçen senede çalıyordu .bu sene de çaldı gelecek sene yine çalıp yine rahatsızlık verecek demektir bu. konu olayı tamamen kökünden çözmek.adam ramazandan sonra cebine para dolduracak diye bütün mahalle niye rahatsız olmak zorunda kalsın.çirkeflik yapmaya kalksa her şekilde yapar insan ama olayı medeni bir şekilde çözülmesini istediğimden şahsen müdahale etmek istemiyorum.şimdilik..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    535
    Verilen Beğeniler
    148
    Blog Mesajları
    1

Çözümü şu olur... Adamın adı sanı adresi belliyse savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz... belki gözü korkar. Ama o gider, yerine başkası gelir.

Belki de yakalayıp "kardeşim, bu mahallede hastalar var.. sen burada çalma" demek daha kolay olabilir.

Üye
    fatihaçıkel Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üstüne gittikçe tatlanır bu böyledir.

Üye
    MAHMUT01 Avatarı

Gerçek Adı
    Mahmut
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ramazanda davul çaınmazsa ramazanın ne anlamı kalıyor bazı arkadaşlarımız sabah ezanından bile şikayetçi rahatsız oluyorlarmış bırakında ramazanda davul çalsın düğün olsa oynar rahızsız olunmaz bırakında ramazanda davul çalsın bari

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sitede ,davulcuya garez gidiyorsun diye ,kutsallık addedip kızanlarda olacaktır .Benim yaptığım gibi yapacaksın .Gün boyu ve gece saat 01e kadar çalışırken ,hem diyaliz hastasıyken başıma geldi .Çözüm mü ,güçlü bir pompa bulacaksın ya yağlı boya püskürteceksin,ya da pis yağ ...Çatı yüksekse ulaşabiliyorsan en güzel çözüm bu . İşitme engelli olduğum halde rahatsız oluyordum .

MAHMUT01;
    herkes ezana karşı değildir kardeşim.. Amma ve lakin dana boğazlar gibi ,Özellikle sessizliğin hakim olduğu saatlerde bir hopörlör beyninizi kurcalarsa bu terbiyesizliktir .hele iki sokak ileri de bir cami daha var da; orada öbürkünden 45 saniye sonra ,ben daha yüksekten okuyorum diye yırtınırcasına basbas bağırıyor ve ondan önce de bitıiyorsa ,vay mahallenin haline.... Ne yapmak gerek ;sabahları sessizlikte düşük volum ve sesi güzel olan birmüezzinin merkezden okuması her zaman güzel ve uygundur .

Üye
    cilginfizikci Avatarı

Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    10:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inancımız, geleneklerimiz ve göreneklerimiz hakkındaki bu tarz düşünceler taşımanızı teessüf ediyorum..üzüldüm.

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inansaydı nbelki ALLAH a şikayet ederdin ama inanmayınca başvuracak merci bulmak zorlaşıyor değilmi

ALLAH hidayet nasip etsin

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    535
    Verilen Beğeniler
    148
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar, bunlar nasıl anlamsız yorumlar böyle ya hu...

Konuyu açan arkadaş davulcudan şikayet ediyor. Kendince nedenleri vardır mutlaka.

Belki panik atak hastasıdır.. belki başka rahatsızlığı vardır, belki ateisttir veya başka bir şeydir. Bu KİMİ İLGİLENDİRİR?

Yok ezan sesi de istemezsin, yok bilmem ne?

Çözüm üretmeyecekseniz bari sesinizi çıkartmayın.. Vurun abalıya misali yorum yapmanın kime ne yararı var?

Üye
    keopsEs Avatarı

Gerçek Adı
    Esin
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir düşünceyi özgürce ifade edebilmek yerine, kulağı pamukla tıkamak demokrasi midir?

Ben de panik atak hastasıyım ve işitme engelli olduğum halde her gece büyük bir rahatsızlıkla uyanıyorum, üstelik evimiz giriş katında olduğu için davul sesinin şiddetiyle yatağımda bile titreşim oluyor, şimdi ben bu sebeplerimle pek ala ramazan davulcusundan şikayet edebilirim ama bu beni dini inancı olanlara hakaret ediyormuşum gibi göstermez, gösteremez.

Dini inancı yüksek olanlar konu içeriği ne olursa olsun inancı araya sıkıştırabiliyorlar, dinde zorlama olmadığını, kimsenin bu konuda eleştirilemeyeceğini, yüksek(!) dini inançlarına rağmen bilmeyip ahkam kesebiliyorlar ama ben bu güne kadar aynı şeyi bir ateistin yaptığını görmedim. Asıl saygısızlığı kim yapıyor acaba?

Bir de bir şey sormak istiyorum; cilginfizikci gerçekten fizikçi misin?

Seker kız bence davulcuyla konuş yaptığının yasak olduğunu ve kendisini savcılığa şikayet edeceğini söyle. Adam sadece para için yapıyor ama buradaki bazı arkadaşlar onu savunuyor.

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

başlığı açanı şiddetle kınıyorum.hemde en argo biçimde.ataistlik propagandanı git başda yerde yap................

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    535
    Verilen Beğeniler
    148
    Blog Mesajları
    1

Atheistlik (veya ateistlik ama asla ATAİSTLİK DEĞİL!) propagandası olmaz. Çünkü ateistlik bir din veya inanç sistemi değildir. Dinlerin, inancın propagandası olur. Ateizmin olmaz.

En argo biçimde kınadığınız şeyin ne olduğunu doğru öğrenin bence...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Şekerkız, baglı bulunduğun belediyeye şikayet edebilirsin. Ramazan davulcularına ruhsatlarını belediye veriyor. Böyle bir izinle çalıştıkları için polis aracılıgıyla vs pek sonuç alamazsın yani. Belediyeye şikayetini bildirirsin belediye de ramazanda davul çalınmasını encümen kararıyla yasaklayabilir.
    Aynı şekilde kaymakamlıga, valiliğe ve büyükşehir belediyesine şikayette bulunabilirsin.
    Mesela İstanbul'da geçmiş senelerde 9 ilçede belediye ramazan davulu çalınmasını yasaklamıştı:stanbul'da 32 ilenin 9'unda "Davul" alnmayacak
    BU belediyeler arasında AKP belediyeleri de var.

SARIYER

'Saatinizi kurun' Başkan Yusuf Tülün (AKP): "Sarıyer'de ramazan davulu çalmak yasak. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Köyde de değiliz. İsteyen saatini, cep telefonunu kurar ya da uyandırma servisine haber verir. Ayrıca kimse yemek yemek için sahur saatini beklemek durumunda değil. Artık ramazan davulları rahatsızlık veriyor. Bu bir nostaljiyse biz bunu ramazan şenliklerinde yaşatıyoruz."

ŞİŞLİ

10 mahallede serbest
    Başkan Mustafa Sarıgül (CHP): "Biz 10 mahallemizde davul çalınmasına izin verdik. Bu 10 mahalle de, daha çok gecekondu mahallesi. Bu bölgede davul çalınması bir gelenek olarak kabul görüyor. Diğer 18 mahallemizde ise davul çalınmasını uygun bulmadık. Çünkü buralar, merkezi yerler. 10 mahallede, toplam 22 davulcu görev yapacak. Davul çalınıp çalınmaması, her belediyenin kendi takdiridir."
    ÜSKÜDAR

'Bu yıl da yasakladık'
    Başkan Mehmet Çakır (AKP): "Geçen yıl yasaklamıştık bu yıl da çaldırmayacağız. Davulu vaktinden çok erken, sahura iki üç saat kala çalmaya başlıyorlar. Gereksiz yere vatandaşlar rahatsız ediliyor. Maksadına dönük hizmet alınmıyor. Her önüne gelen çalıyor. Eline davulu tokmağı almakla davul çalmak olmaz. Öte yandan davul sesi, küçük çocukları uyandırıyor, korkutuyor."
    http://haber.ihya.org/haber/hn-29744.html

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    birkac gun daha sabir
    birde dudugunuza sukretsenizmine
    dun kapinin yanindan gecerken isitme cihazim olmasa duymamda evin icinde gece teravih zamanklariydi kapinin zili israrla calindigini duydum
    hayrola komsulardan birine birsey lzim olabilir diye israrli oldugundan actim
    pejmurde kilikli simsiyah gibi korkunc gobekli davulcu gum gum davul calip para topluyormus
    musluman gecinenelere duyurulur
    madem muslumandin o vakitte para toplayip insanlari rahatsiz edecegine teravihe gitsene mubarek
    iste gozu doymaz ac gozlu biri resmen para icin insanlari rahatsiz ediyormus
    tedirgince kapiyi suratina vurdum
    bunlara hic kimse para vermezse elbet bir son bulur
    ne o sanki herkes istedigi vakitte sahura kalkar telefonunu kursun saatini kursun
    demem o ki birde kulaginizi duyduguna sukreseniz galiba goum gormediginde kapinin yaninda calinan davulu duymuyorum

Sayfa 1 / 3 123 SonSon