Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Geçen yıl içinde girişimde bulundugum ki süreci burada da paylaştıgım hastane, rapor, Ankara Saglık Kurulu, gelen Vergi İndirim belgesi neticesinde buna baglı olarak emeklilige başvuru ve emekli olma mutlulugu zinciri sonrasında aklıma takılı kalan bir konuyu burada sormak isterim. Şişli Etfal Hastanesine yaptıgım başvuru ve muayeneler sonrası aldıgım ilk raporumdaki oran farklıydı ve o rapor Ankara'ya gittiginde düşürülerek dönüş yaptı. Ancak ben bu arada böylesi bir bilgiye sahip olmadıgımdan hastaneden aldıgım ilk raporumla Başbakanlık Özürlü Kart başvurusunda bulundum ve kartım bana ulaştı. Fakat daha sonra raporum tekrar oranı değiştirilerek işleme konulup, bende bu oranı yenilenmiş raporla işlemlerimi bitirdigimden şimdi gerçek oranı düşük ama kartdaki oranı yüksek, daha dogru bir deyimle karttaki oranla emekli olunan oranı farklı bir engelliyim ve ben hala bu karta sahibim. Dogru oranı gösterir kartım olsun istiyorum ancak düzeltme talebi başvurusu için biraz ürktüm. Burası Türkiye ne olur olmaz diye sormak isterim. Ne yapmalı veya dogrusu ne..? Bilenlere ve fikir sahiplerine sorulur. Saglıcakla kalmanız dilegiyle...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Hiç bir şey yapmanıza gerek yok... Hiç kurcalamayın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bence de kurcalamayın.. sizi yanlış anlamadıysam eğer kendimden örnek vereceğim. bu kart başbakanlık özürlüler idaresi kartı demi? normal diğer özel kimlik kartı veya ehliyet büyüklüğünde bir kart. özürlü kartını bulunduğum ilde sosyal hizmetler il müdürlüğünden yarım saat gibi bi sürede aldım.sağlık kurulu raporumda devlet hastanesinin verdiği %63 lük oran ve Ankaradan düşürülmüş hali %40 oran belirtilmişti.görevli %63 ü görmüş kartıma onu işlemiş bana verdi baktım bu yanlış olmuş, önemli değil hiçbir sorun çıkmaz dendi. benim bildiğim bazı indirimlerde kullanılıyor örneğin müzelere bedava girişte, biletlerde indirimde v.s de.. oran konusunun değişmesi farketmeyecektir. vergi indiriminde %40 orandan yararlanıyorum. geçmiş olsun...

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgil Bülent Bey ve Sevgi Hanıma ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyor, hiç kurcalamadan kullanmaya devam diyorum. Saglıcakla kalmanız temennisi ve sevgilerimle...