Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Madem konu belli , Bi kaç tv programına + internet dünyasına engellilere yardım adı altında farklı bir reklam kampanyası yapardım. O parayı katlarına katlardım(güzel söz yazın bir kenara ) sonra daha başka projelerderken , bi bakmışssınız parayı ben hortumlamışım

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    24

denız orman içinde, ıçınde herseyın oldugu golf sahası buyuklugunde dev bır tesıs sadece engllılere ama bunun çok buyuk bır arazı ve mılyonlar gereklı.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

O para yetmez.... Hep hayalimde bütün engel gruplarını kapsıyacak çok katlı bir eğitim öğretim ve sosyal faaliyetlerini içeren engelli merkezi kurmak , Temel eğitimin haricinde engellilerin kendi hakları ile bilinçlenmelerini hedefleyen sosyal hayatın varlığını dahada idrak etmelerini sağlayacak projelerle sadece bulunulan il değil diğer illerdede bu tip merkezleri kurarak zincir oluşturmak ve engellilerin nasıl bir güç olduğunu bütün millete ve bizi yönetenlere göstermek olurdu çünkü birlik beraberlik ancak böyle merkezlerin çalışmaları ile olur .Biliyoruz ki çalışan hak savunan derneklerin haricinde çok dernek boş beleş işler ve yalakalıkla meşguller engelliyi düşünen yok ...

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    05:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

valla ne yalan soleyim iyi bir avukat tutar türkiyeyi dava ederim ab nereye olsa gider mucadelesini veririm cunku yasal haklarimiz bir bir elimizden aliniyor ezilmeye basladik sonumuz hic iyi degil

Üye
    gercekk Avatarı

Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    geçen yıl okul olarak kaymakamlık belediye ve birkaç kuruluşla birlikte zihinsel engeli öğrencilerimizi halkımıza anlatmak başarabildiklerini göstermek amacıyla yaptığımız proje çok beğenildi ve amacına ulaştı. geçen yıl müzik ve tiyatro alanında yaptığımız projeyi bu sene de spor alanında yapmak istiyoruz bu nedenle proje de kafamlda olan şeyleri toparlamam için yardımcı olurmusunuz. konu engellilere engelsiz spor alanları . nasıl bir tasarım yapmalıyım alan konusunda okulumuzda sıkıntı yok

bir de bu projeleri daha büyük olarak AB gibi nerelere ve nasıl taşıyabilirim?

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yazıları okudum genelde engellinin iş eğitimi konusunda yetersizliklerine değinilmiş. o 100 bin tl ile işsiz engelli ve karşılarına da godoşları oturtup hasbihal ettirecekseniz israf olacaktır. oysaki günümüzde iş eğitimi ne kadar gerekli özellikle işçi olacaklarsa. bir makinenin kolu vazifesini öğretmek bir gününüzü alacaktır. hasbihal ise apayrı bir israf olacaktır çünkü iletişim çağında godoşlardan geri bildirim alamamışsak bundan sonrada dertleşmeye lüzum yoktur. bir kaç farkındalık, sosyal sorumluluk pozu içinse o miktar hem çok yüksek hemde bu godoşlara reklam maliyetlerini düşürme fırsatından başka bir işe yaramayacaktır.

oysa o parayı küçük bir ankete harcasak godoş ve nonoşlara engellileri neden istihdam etmek istemiyorsunuz ve ya bunu sanki bizim eğitim eksikliğimizmiş gibi göstermek için yuvarlak cümleler kurarak engellilerin istihdamında yaşanan sıkıntılar, sorunlar, engeller nedir diye sorsaydık, aldığımız cevaplardan bunun altında yatan toplumsal ve bireysel mantığa ulaşmaya çalışsaydık bir 100 bin tl daha para koparabilirdik. 2. 100 bin tl ile de engellilere neden çalışmadıkları veya çalıştırılmadıklarını sorar iki kesim arasında ki çatışmayı ortaya koyardık. sorunu tanımladıktan sonra çözümlerini değerlendiririz.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12