Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    antalya1975 Avatarı

Gerçek Adı
    figen gelçek
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ev aldık ama tapu aşamasına gelmedım arkadaslar acıl bır sekilde bılgı verırısenız sevınırım % 46 raporum

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Öncelikle yeni eviniz hayırlı olsun.
    Tapu alım satımda engelli indirimi yok.Evi krediyle aldıysanız cektiğiniz kredi miktarından alım satım göstermelisiniz.Normalde belediyedeki alım satım raiç bedelleri düşüktür düşük gösterirseniz ileride vergi cezası gelebilir.Kredili satışlarda cok kişinin canı yandı ,belirtmek istedim.

Üye
    antalya1975 Avatarı

Gerçek Adı
    figen gelçek
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewet oyle dıyorlar ama tapu beledıyeden raıc bedelı gosterır yazı ıstıyor bu durumda beledıyeye cektıgım kredı kadar bedel mı gostermesını soylemem lazım. onların verdıgı belge esas olmaz mı

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    [COLOR="rgb(0, 0, 0)"]en düşük tapuda yazan değer belediye raiç değerinden düşük olamaz.[/COLOR].bunu tapu dairesinden alacağın yazıyla belediyeden tapu raiç bedel yazısıyla öğrenebilirsin..bu değer minimum değer olup daha yukarı bedelde gösterilebilir..bunu şu amaçla söyledim bankadan alacağın kredi miktarı kadar birdel olmalıdır..şayet banka kredisi kulllanıyorsan..tapu bedeli düşük olarak gerçekleşen işlemlerde banka bu satış bedelin,i uygun görmeyip kredi vermiyor..

[COLOR="rgb(0, 0, 0)"]örnek..[/COLOR]100 bin bedel gösterdiğiniz ve belediyeden aldığınız değer için,mesala bankadan 115 bin kadar kredi çekemezseniz..zaten bankacı ,tapuda 100 bin olarak beyan edilmiş bir gayrimenkule 115 bin kredi vermez..

belediye raicinden daha düşük bedelle ödemeniz ,ilerki yıllarda vergi kaçak durumuyla işilkilendirip aradaki fark yıllık enflasyon ve vergi matrah farkının 3 katı ornında cezaya uğramanıza sebeb olur..

[COLOR="rgb(0, 0, 0)"]şayet bu gayrimenkulu beş yıl içinde satarsanız[/COLOR] ,gelir vergisine tabii olursunuz,gelir vergisinin ilgili maddelerinde o yılın ,vergi istisnalarından arındılarak kalan gelir vergisi olarak yıl içinde üç taksitte ödersiniz..