Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 113 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli sandalyesi icin plastik kapak - Bir kapakla yaşama yol verin!...

Engelli sandalyesi için plastik kapak topluyorlar.

Ege Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, 2 ayda 750 kilo plastik şişe kapağı toplayarak şimdiden 3 engelli sandalyesi garantilendi

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından engellilere tekerlekli sandalye sağlamak için başlatılan kapak toplama kampanyası meyvelerini veriyor.

“Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında iki ayda 750 kilo plastik kapak toplandı. Toplanan her 250 kilo kapak için bir engelli sandalyesinin alınacağı projede temin edilecek sandalye sayısı üçe yükseldi.

Toplanacak plastik kapakların ve alınacak sandalye sayısının artmasını umduğunu belirten EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurselen Toygar, “Projeye yurdun dört bir yanından ve dünyanın çeşitli yerlerinden büyük destek geliyor.

Üniversitemizin çeşitli fakülteleri, şehrimizdeki birçok lise, restoran, kamu kurumu ve anaokullarından plastik kapaklar geliyor. Özellikle anaokullarından aldığımız destek bizleri çok sevindiriyor. Çocuklar bu sayede küçüklükten itibaren paylaşma ve yardımda bulunma duygusuyla tanışıyorlar. Bu sayede toplumumuzun engellilere karşı olan duyarlılığının artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Kazete

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Eskiden boş sigara paketlerini topluyorduk engelli sandalyesi alabilmek için tabi o zaman sağlıklıydık, bu tür yardımlar toplumda acaip ilgi uyandırıyor.

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hadi bizlerde toplayalım

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Güzel bir kampanya olmuş. Bir zamanlar bizde tekerlekli sandalye alabilmek için boş sigara paketlerini topluyorduk. Ama fazla başarılı olamamıştık. Sanırım bu kapak toplama kampanyasına destek olmak içinde kampanyayı yapanlarla görüşmek gerekir.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kütahya - Örnek kanpanya

İstanbul Ataşehir Belediyesi tarafından engellilere tekerlekli sandalye temin etmek için yurt genelinde başlatılan kapak toplama kampanyası Kütahya’nın Simav ilçesinde destek buldu.

“Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım” adlı sosyal sorumluluk projesine öncülük eden Simav Belediyesi İnsan Kaynakları Bölümünde görevli Melike Erdem, bir haftada yaklaşık 20 kilo dolayında plastik kapak topladıklarını söyledi.

Projeye Belediye Başkanı Kasım Karahan başta olmak üzere belediyede görevli arkadaşlarının yanı sıra Simav halkının da çok büyük destek sağladığını ifade eden Melike Erdem, mesaiden artan boş zamanlarında arkadaşlarıyla birlikte ilçenin dört bir yanındaki park ve bahçelere dağılarak lokanta, restoran ve kafeteryalardan kapak toplayarak halka örnek olmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Simav’da topladıkları kapakları belli bir miktara ulaştıktan sonra belediyenin de katkılarıyla İstanbul Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne göndereceklerini vurgulayan Melike Erdem, Simav halkının kampanyaya gösterdiği ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

250 kilogram kapağa bir tekerlekli sandalye verildiğini vurgulayan Melike Erdem, “ Kampanya ya başlayalı henüz bir hafta oldu. Bir haftada 20 kilogram dolayında kapak topladık. Kampanyadan henüz halkımızın doğru dürüst haberi olmadı. Bundan sonra daha çok kapak toplanacağımızı umuyorum. İstanbul Ataşehir belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri 250 kilogram dolayında kapağı teslim ettiğimizde bize bir adet tekerlekli sandalyenin Simav’da engelli bir vatandaşa verilebileceğini söyledi. Bunun için uğraş veriyoruz” şeklinde konuştu.

Haberx

Üye
    gunperisi Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar;
    Bizde kapak topluyoruz ve şimdiden 2 tekerlekli sandalye alabilecek kadar kapak topladık.
    Kapak toplamaya devam.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara - Keçiören Belediyesi de sanırım bu kampanyayı başlatmış. Geçen bizim mahallede iki bey kapak topluyorlardı onlar söyledi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama, bin kapağa bir tane tekerlekli sandalye veriliyorlarmış.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Polisler engelli vatandaşlar için pet şişe kapağı topladı

Polisler engelli vatandaşlar için pet şişe kapağı topladı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Kars Dolunay Derneğinin yürüttüğü bir proje çerçevesinde pet şişe kapaklarını topladı.

Birleşik Sakatlar Federasyonu ve İstanbul Ataşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve tüm illerimizde devam ettirilen organizasyon ile yurt dışında geri dönüşümü yapılabilen pet şişe kapakları engelli vatandaşlar için araç umudu oldu.

Kampanya kapsamında toplanacak her 1000 kilogram kapak bir engelli aracı demek. 30 Ağustos tarihinde son bulacak kampanya kapsamında ne kadar çok pet şişe kapağı toplanırsa o kadar çok engelli vatandaş araç sahibi olma şansı yakalayacak.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; engelli vatandaşların toplumumuzun bir parçası olduğu, ayrıca her insanın bir engelli adayı olduğu, bu nedenle engelli vatandaşlarla ilgili yapılacak her türlü organizasyona yürekten katıldıkları ve kampanyaya daha çok vatandaşlardan duyarlılık bekledikleri belirtildi.

Açıklamada ayrıca, “Kampanya kapsamında toplanacak pet şişe kapaklarının Kars Dolunay Deneğine ya da Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğine bırakılması durumunda daha çok engelli vatandaşımızın araç sahibi olma şansı yakalayacaktır. Kampanyaya destek veren tüm vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” ifadeleri yer aldı.

KHA

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Pet şişeler, engellilere umut olmaya devam ediyor

Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası Şubesi ve İstanbul Ataşehir Belediyesi işbirliğiyle yapılan “Ataşehir tane tane kapak topluyor, adım adım engelleri aşıyor” sloganıyla başlattığı kampanyaya Didim’den de destek geldi.

23 Nisan-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak kampanyanın Didim’de öncülüğünü yapan Didim Alev Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği üyesi Hasan Dikçe bu kampanyadan elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye alınacağını söylerken “Toplumsal bir duyarlılık çerçevesinde Didimliler topladıkları plastik kapakları Cem Evi derneğine veya benim şahsi işyerime bırakırlarsa bu kampanyaya destek olacaklar. Bu sayede hem çevreyi temiz tutacağız hem de engellilere umut olacağız. Didimlilerden destek bekliyorum” dedi.

Haberx

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Pet kapağı getiren iskemleyi kapıyor

Değerli okurlarım. Sorulara geçmeden önce çok önemli bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. İstanbul Ataşehir Belediyesi 22 Nisan 2010'da özürlüleri sokakla tanıştıracak bir kampanya başlattı. "Ataşehir tane tane kapak topluyor, adım adım engelleri aşıyor." Yani pet şişe kapağını getiren tekerlekli iskemleyi kapıyor.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan hem çevre temizliğine hem de gönüllere hitap eden örnek uygulama ile mali açıdan zorda kalan kişilerin yüzü gülüyor.

250 kiloya bir araba..
    Kampanyaya ilgi büyük. Türkiye'nin hemen her yerinden, en çok da Ordu, Siirt, İzmit, Ankara ve Kırklareli'nden, 7'den 77'ye herkes yardım için pet şişe toplama yarışında. 250 kg plastik kapak toplayan kişiler özürlü yakını için bir adet tekerlekli sandalyeyi alıyor. Toplanan kapaklar Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne teslim ediliyor. Ulaştıramadığınız kapaklar için (0216-570 50 99) Alo Çevre Hattı'ndan bilgi alabilirsiniz.

Hem insana, hem de çevreye bu katkılarından dolayı Başkan Battal İlgezdi'ye teşekkürler... Darısı diğer başkanlara.

Cemalettin Gürsoy & Sabah

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli arkadaşı için kapak biriktirdi

155653 - Bir kapakla yaşama yol verin!...

Zonguldak'ta bir garson, engelli arkadaşı için pet şişe kapaklarını biriktirdi.

Bir yakınından, Türkiye genelinde başlatılan uygulamayı öğrenen Ferhat Kıral (44), çalıştığı kafede müşterilere dağıttıkları pet şişelerin kapaklarını topladı.

Uzun süre kapak toplayan Kıral, kapaklar sayesinde trafik kazası geçirip fiziksel engelli olan arkadaşına tekerlekli sandalye alacağını söyledi.

Bu güne kadar bin 500'ü aşkın pet şişe kapağı topladığını dile getiren Ferhat Kıral, çoğu zaman müşterilerinin de kendisine yardımcı olduğunu söyledi. İnsanların birbirine yardım etmesi gerektiğini anlatan Kıral, uygulamasıyla çevresine örnek oldu.

İnternet Haber

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye genelinde çok güzel anlamlı bir kampaya olmuş. malesef bu kampanyadan şimdi haberim oldu.olsun zararın neresinden dönülürse kar deyip ,şimdi tüm tanıdıklarıma mail atıyorum ayrıca yarın ilk işim insan kaynaklarıyla irtibata geçip şirket genelinde bu kampanyayı başlatıyor olacağım.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Bu anlamlı kampanyaya bizde iş yerindeki arkadaşlarla kendi çapımızda ne kadar biriktirebilirsek o kadar destek vermeye çalışıyoruz duyarlı herkesin katılımıyla bir çok arkadaşımıza faydalı olabilecek bu oluşuma destek vermek çok kolay çöpe atacağımıza biriktiriyoruz...

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ODTÜ'den tekerlekli sandalye kampanyasına destek

ODTÜ Spor Müdürlüğü ve Spor Kulübü İşbirliği Bünyesindeki Yaz Spor Okulları Öğrencileri ve Ekibi "tekerlekli sandalye Kampanyasına' Destek Verdi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor müdürlüğü ve Spor Kulübü işbirliği bünyesinde bulunan Yaz Spor Okulu öğrencileri ve çalışan ekibi, Dünya Engelliler ve Dostlar Gelişim Derneği ve Ataşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen, 250 kilo plastik kapak karşılığında bir adet tekerlekli sandalyenin verileceği yardım kampanyası konusunda başarıya ulaştı.

ODTÜ basın merkezinin yaptığı açıklamaya göre, üçer haftalık üç dönem şeklinde düzenlenen Yaz Spor etkinlikleri kapsamında yaklaşık 200 öğrenci ve çalışan ekibin ayrıca ailelerinin de desteğiyle, 250 kilo plastik kapak toplandığı belirtildi. Bu amaçla 19 Ağustos 2010 Perşembe günü, saat 16.30'da ODTÜ Baraka Spor Salonu önünde, Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği'nce temasa geçilen engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye verileceği bildirildi. Açıklamada ayrıca, çocuklara sporu sevdirmek, spor yaptırma alışkanlığı kazandırmak, spor branşlarını tanıtmak amacı güden ODTÜ Yaz Spor Okulu'nda, sosyal sorumluluk bilincinin yerleşmesinin hedef alındığını tüm ekip ve katılımcıların bu kampanyaya destek verdiği belirtildi.

Haberler

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dün bulunduğum lokasyonun insan kaynaklarına, kampanya için mail attım.insan kaynaklarında ki arkadaşım da bugün beni, istanbuldan bulunan şirketin genel insan kaynaklarıyla görüştürdü ,görüşme çok olumlu geçti..en önemlisi ve en güzeli ,kampanyayı ben sadece bizim lokasyonda düşünürken büyük ihtimal şirketin Türkiyede ki tüm lokasyonunda başlayacak olması

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon