Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 113 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kapaklar engelleri kaldırıyor

158166 - Bir kapakla yaşama yol verin!...

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi, plastik atıklarla engellilere akülü araba temin edebilmek için toplantı gerçekleştirdi.

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Gülser Kırçiçeği toplantıda yaptığı konuşmasında, “Bir ay önce gazetedeki Ege Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinin öğrencilerinin başlattığı ''Engelleri Aşalım'' adlı kampanyaya destek olmaya karar verdik dedi.

Kırçiçeği Kadınlarımızla çevremizi harekete geçirerek, kendimiz toplayarak 30 bin adet plastik şişe ve kapağı topladık. Topladığımız bu kapak ve şişeleri İzmir Ege Üniversitesi Diş Hekimliği yetkililerine teslim ettik. Gösterilen ilginin giderek arttığını Kadın Meclisi olarak gördük. Bunu niçin Marmaris için yapmayalım diyerek üyelerimizden Solmaz Yüksel'in Mariç Belbir yetkilisi Çevre Mühendisi Fikret Ergin, Atılım geri dönüşüm Ticaret Ltd. Şti. müteahhidi Barış Devecioğlu ile yaptığı işbirliğiyle 5 bin adet su, kola, meyve suyu şişesine veya kapağına Marmaris'te yaşayan bir engelliye tekerlekli sandalye, 25 bin kapak veya şişeye de akülü engelli sandalyesi vereceklerinin taahhüdünü aldık. Böylesi önemli bir sosyal sorumluluk projesinin içinde bulunmaktan ve çalışmaktan ben ve arkadaşlarım övünç duymaktayız. Onların hayatlarını kolaylaştırmak için çaba harcıyoruz. Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri olarak girişimlerimizle böyle sosyal sorumluluk projesinin içinde yer alacağız” diye konuştu.

Kırçiçeği her gün çöpe atılan ve hiçbir işe yaramaz denilen kapaklar ve şişeler, sadece çöp olmadığını belirterek; “Bunları elbirliğiyle bir araya getirip tamlayabildiğimiz de engelli bir hemşerimizin hayatını kolaylaştırabiliriz. Bütün hemşerilerimin bu sosyal çalışmamıza büyük katkıda bulunacaklarına canı gönülden inanıyoruz. Bize bugüne kadar destek veren kişi veya işletmelere sonsuz teşekkürler. Şu ana kadar toplanan kapak ve şişeler 50 bini geçti. Topladığınız şişe veya kapakları da ya bize 02524134387 numaraya telefon edin (Kent Konseyi Ofisidir ) ya da Yüzme Eğitim Merkezi içindeki Kent Konseyi ofisine bırakmanızı rica ediyoruz” dedi.

İnternet Haber

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Emniyete tekerlekli sandalye desteği

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından engelliler için başlatılan tekerlekli sandalye kampanyasına destek her geçen gün artıyor. İlçeye bağlı Yolüstü Köyü'nde fabrikası bulunan Euro Gıda-Melis Turşu 5 adet tekerlekli sandalyeyi törenle İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağışladı.

2 sandalye için 500 kilogram plastik kapak toplama kampanyasıyla başlayan ve basında yer almasıyla artan tekerlekli sandalye bağışı sayısı böylelikle 12'ye ulaştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında düzenlenen törene Euro Gıda-Melis Turşu'nun sahibi Haluk Önen adına Genel Müdür Yardımcısı Haluk Semerci ve İdari İşler Şefi Mehmet Okumuş katılırken, İlçe Emniyet Amiri Erkan Dönmez, Başkomiser Ahmet Ordu, Komiser Okan Koçyiğit ve Polis Memuru Mehmet Kabakoz da hazır bulundu.Engelli bireylerin önündeki engelleri yok etmeyi herkesin bir vazife sayması gerektiğini söyleyen Dönmez; “Her geçen gün daha fazla ilgi gören tekerlekli sandalye kampanyamızda bizimle birlikte olan Euro Gıda-Melis Turşu'ya teşekkürü bir borç biliyoruz. tekerlekli sandalyelerimiz ihtiyaç sahibi halkımıza ulaştırılacak. Bu sayede çocuklarımızın, kardeşlerimizin yüzü gülecek” diye konuştu. Euro Gıda-Melis Turşu Genel Müdür Yardımcısı Haluk Semerci, “Kampanyayı basından takip ediyoruz. Gerek yerel, gerek ulusal bazda bir hayli ses getiren bu kampanyada bizim de tuzumuz olsun, engellilerimizin yüzü gülsün istedik. Bundan sonra sosyal yardımlaşma kampanyalarına destek vermeye devam edeceğiz. Herkesi bu güzel kampanyada yer almaya davet ediyoruz” dedi.

Kapak toplama kampanyasının da sürdüğünü söyleyen Çocuk Büro Amirliği'nde görevli Polis Memuru Mehmet Kabakoz ise; “Plastik kapaklar ile tüm yurtta ses getirdik. Yurdumuzun dört bir yanından bağışçılardan telefonlar, iletiler alıyoruz. Amacımız zaten kapaklar ile toplumumuzdaki birlik-beraberliği ve yardımlaşmayı pekiştirmekti. Bunu başardığımızı görüyoruz. Destek veren herkese sonsuz teşekkürler” şeklinde konuştu.

Net Habercilik

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ataşehir'e 6 bin top kapak topladı

Ataşehir Belediyesi'nin engelli yurttaşlara tekerli sandalye yardımı için başlattığı proje çığ gibi büyüyor.

"Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor" kampanyası Aralık sonuna kadar uzatıldı.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında başlatılan “Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” kampanyasına ilgi çığ gibi büyüyor.

Kampanyaya Türkiye’nin her bölgesinden kapak yağıyor. Ataşehir bölgesindeki okullardan da destek geliyor. Son olarak Benim Dünyam Çocuk Evi’nin küçük öğrencileri topladıkları kapakları Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’a teslim etti.

Kampanya’ya özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, projenin başarısında memnun:

“Kampanyamız İstanbul il sınırlarını aşıp tüm Türkiye’de büyük bir ilgiyle karşılandı. Adıyaman, Ordu, Siirt, Ankara, İzmir, Antalya, Malatya, Kırıkkale, Hatay, Bursa, Zonguldak, Bodrum, Balıkesir, Osmaniye, Aydın-Didim başta olmak üzere çok sayıda ilden kampanyaya destek geldi. Kampanyanın büyümesi ve gelen talepleri karşılayabilmek için farklı illerde toplanan kapaklar o illerdeki toplama noktalarında biriktirilerek, o ildeki ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtılacak. Diğer illerde toplanan kapaklar belediyemiz tarafından takip ediliyor. Sadece İstanbul’da şuana kadar yaklaşık 6 ton kapak toplandı. Bu rakam her geçen gün artıyor. 1 ton kapak 4 tekerlekli sandalye ediyor."

Kampanyanın çok büyümesi ve Ataşehir Belediyesine gelen yoğun talepler nedeniyle Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor kampanyası 30 Aralık 2010 tarihine kadar kadar uzatıldı.

İnternet Haber

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

çalıştığım şirkette kantin önüne bir özel kutu konarak kampanya başlatıldı..destek amaçlı belki tutarsa diyerekten,mavi kapağın dışında parfüm kapağı, süpriz yumurtadan çıkan kapak yani aklınıza gelebilecek her plastik kapak kutuya atılmış

Üye
    NİLSU Avatarı

Son Giriş
    25.07-2013
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dünya Engelliler Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç, " ilk kez İstanbul Ataşehir Belediyesi ile işbirliği yapılarak, Dünya Engelliler Merkezi olarak Edirne'den Kars'a bütün duyarlı insanlarımıza duyurmak amacıyla tane tane kapak toplamaya başladık.Geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak, bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere tekerlekli sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir.Buradan Kars'taki bütün kurumlara seslenerek kapak toplama kapsamında yardımcı olmalarını rica ediyoruz " dedi.Ayrıca Kılıç kampayanın Amerikalı sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ve şimdiye kadar yaklaşık 3.500 kapak tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirtti.

Şimdi Yolda yürüyorsunuz bir pet şişe gördünüz (markası kesinlikle önemli değil herhangi bir marka olabilir) eğilin ve kapağını alın.Evinizde bir torbaya doldurun.100 tane 50 tane 500 tane nekadar olursa şu mübarek ayda bir engelliyi mutlu etmiş olucaksınız.Çorbada sizinde tuzunuz olacak.Unutmayın her 250 KG kapağa 1 tekerlekli sandalye verilecek.VE ŞUNUDA UNUTMAYIN: HER SAĞLIKLI İNSAN (BİZLER) BİR ENGELLİ ADAYIDIR.

Bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.Bütün gün evde kalıyor.Ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar.Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.Yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.Yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? Şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.Biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Plastik kapaklar 10 ton’a koşuyor

30 guncel Plastik kapaklar 10 ton   a Ko  uyor - Bir kapakla yaşama yol verin!...

İzmir'de Diş hekimliği Fakültesi'nin başlattığı kampanya çerçevesinde toplanan kapaklarla, ortopedik engellilere tekerlekli sandalye alınacak.

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarasından yürütülen Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım” isimli kampanya İzmirlilerin gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle yıl sonuna kadar uzaldı.

30 Eylül’de sona erdirmeyi planladıkları kampanya süresini uzattıklarını ifade eden EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurselen Toygar, “Kampanyamıza halkımızdan, resmi ve özel kurumlarımızdan ilk, orta ve yüksek öğrenim kurumlarımızdan yoğun ilgi artarak sürüyor. İzmirliler kampanyanın devam ettirilmesi için talepte bulununca 31 Aralık 2010 tarihine kadar uzatılmasını uygun gördük. Projenin, halkımız, öğrencilerimiz, yaşlılarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız tarafından bu denli destek görmesi bizi engellilerimiz adına inanılmaz derecede mutlu etti. Plastik kapak projesi bu yoğun desteklerle kurumsal bir proje olmaktan çıktı ve halkımızın projesi oldu” dedi.

Kampanyanın, toplum duyarlılığının ne kadar yüksek olduğunu gösterdiğini ifade eden Prof. Dr. Toygar, “Bu projede günümüzde unutulmuş olduğu düşünülen dayanışma, yardımlaşma, paylaşma, sorumluluk alma ve destekleme duygularının kalplerde halen yaşadığını gösterdi. Böylece geleceğe ait umutlarımızı tekrar yeşertti. Bu duygularla şimdiye kadar projeye destek veren ve bundan sonra da verecek olan herkese teşekkür eder; 31 Aralık 2010 tarihine kadar gelecek olan katkılarını beklediğimizi tekrar yinelemek isteriz” diye konuştu.

Prof. Dr. Nurselen Toygar, projede bu güne kadar toplanan 8 ton plastik kapağa karşılık gelen engelli arabalarını Ekim ayında ihtiyaç sahiplerine vereceklerini de sözlerine ekledi.

Kazete

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilere tekerlekli sandalye alabilmek için plastik kapak topluyorlar

Antakyalılar engellilere tekerlekli sandalye alabilmek için plastik kapak topluyor.

Türkiye genelinde başlatılan "Her engelli için plastik kapak" kampanyası kapsamında Antakya'da plastik kapak toplama kampanyası başlatıldı.

Kampanyanın bölge sorumlusu Derdan Daraoğlu öncülüğünde sürdürülen çalışmada hedef en az 10 engelliye tekerlekli sandalye alabilmek.

Daraoğlu, tekerlekli sandalye için 250 kilo kapak gerektiğini ancak kendilerinin vatandaşları uyararak toplayabildikleri kapakları bir noktada birleştirerek tartacaklarını söyledi.

Toplanan kapakların 31 Aralık'ta tartılacağını hatırlatan Daraoğlu, "Markası ne olursa olsun o kapak engelli vatandaşlarımız için umut olacaktır. Ayrıca plastik kapakları toplayarak yalnızca engelli vatandaşlara sahip çıkmış olmayacağız, doğada 400 yıl gibi uzun bir sürede yok olan plastik kapakları geri dönüşüme kazandırmakla çevresel bir projeye de imza atmış olacağız. Toplumumuzun kanayan bir yarası olan engellilerimize yardım edip, engelleri aşmasında yardımcı olmak adına; herkesi toplayabildiği kadarıyla plastik kapak toplayarak, şehrin muhtelif yerlerine koyulan kutulara bırakarak kampanyaya gereken desteği vermeye davet ediyorum." dedi.

Zaman

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzmir için iletişim adresi:
    Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
    Bornova-İZMİR
    Tel No: 0 232- 388 64 32 / 2
    Kurul İşleri : 0 232- 388 11 07

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli sandalyesi için kapak kampanyasına şirketler de katıldı

engelli sandalyesi icin kapak kampanyasina sirketler de katildi izmir 246913h - Bir kapakla yaşama yol verin!...

Ege Üniversitesi(EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nin yürüttüğü “Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım” isimli proje kapsamında bugüne kadar toplanan yaklaşık 5 milyon kapak, Muzaffer Pınarbaşı İşletmeleri Geri Dönüşüm Tesisleri'ne teslim edildi. Teslim edilen kapaklarla Otto Bock firması 6 adet tekerlekli sandalyeyi EÜ Diş Hekimliği Fakültesi proje görevlilerine verdi.

Muzaffer Pınarbaşı İşletmelerindeki toplantıda, EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurselen Toygar ve proje görevlilerinin yanı sıra, İşletme görevlileri ve Otto Bock firması yetkilileri bir araya geldi. Toplantıya tekerlekli sandalyeleri getiren satış sorumlusu İlhan Peri, sandalyelerin özelliklerinden bahsetti. Hem iç hem de dış kullanıma uygun olarak üretilen bu sandalyelerin hastaların rahat kullanımı için en son model ve 2 yıl garantili olduğunu belirten Peri, bu projede yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Projenin hem engelli vatandaşlarımıza yardım amacı hem de çevre kirliliği açısından çok önemli bir katkısı olduğunu söyleyen Muzaffer Pınarbaşı İşletmelerinin Genel Müdürü Engin Ergiç, bu projeye katkıda bulunmaktan onur duyduklarını belirtti. İşletme sahibi Muzaffer Pınarbaşı da toplantıda 10 adet tekerlekli sandalye bağısında bulunacaklarını müjdeledi. Prof. Dr. Nurselen Toygar, öğrencilerin başlattığı bu projenin büyük bir gelişme gösterdiğini ve Türkiye çapında büyük destek gördüğünü belirtti. Prof. Dr. Toygar; “Bizim için tek kapak bile çok büyük önem taşımaktadır. Bu kapaklar tek tek toplanarak dağlar oluşturuyor. Bu konuda duyarlı olan herkesin desteklerini bekliyoruz. Şimdiye kadar ülke çapında anaokulları dahil bir çok ilkokul öğrencisi bize destek verdi. Bu projenin onların kişisel gelişimi için de önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum” dedi. Kosava'dan ülkemize eğitim için gelen Kushtrim Ahmeti'nin de içinde bulunduğu proje ülke dışından da destek almaya başladı. Toplantıda bulunan Ahmeti, çalışmalarının hem ülke içinde hem de ülke dışında son hızıyla sürdürüldüğünü ve sadece Ege Üniversitesi içerisinde değil Türkiye çapında ilköğretim ve liselerden de destek gördüğünü söyledi.

Toplantı sonunda bir de davette bulunan Prof. Dr. Nurselen Toygar, 25-30 Ekim tarihleri arasında bu proje kapsamında elini taşın altına koyan ve destek veren bütün kişi ve kuruluşları Ege Üniversitesine davet ettiklerini ve sandalyeleri teslim ederken hep beraber olmak istediklerini sözlerine ekledi.

Haberciniz

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kapak kampanyasına muhatap engeli

222010kkapak3 - Bir kapakla yaşama yol verin!...

Engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak için hayata geçirilen pet şişe toplama kampanyası kapsamında duyarlı vatandaşların topladığı kapaklar ellerinde kaldı.

Engellilerin tekerlekli sandalyeye kavuşması için harekete geçerek kapak toplayan duyarlı vatandaşlar muhatap engeline takılınca isyan etti. Kampanyaya destek vererek 1 ayda yaklaşık 4 bin kapak sayısına ulaşan Solmaz Ayakkabı Mağazası yetkililerinin topladığı kapaklar ellerinde kaldı. 4 bin kapak topladıklarını ancak muhatap bulamadıkları için kapakları teslim edemediklerini belirten Solmaz Ayakkabı Mağaza Sorumlusu Hasan Tolga Özgenç; “Engelliler için başlatılan kampanya kapsamında mağaza olarak 1 ayda 4 bin kapak topladık. Bir engelliyi tekerlekli sandalyeye kavuşturacağımız için seviniyorduk. Yeterli kapak sayısına ulaştığımızda Çanakkale Sakatlar Derneği’ni aradık. Bize numara verdiler. Bizde bu numaraları aradık. Ancak numaralar yanlış çıktı. Muhatap bulamadığımız için kapakları veremiyoruz. 4 bin kapak elimizde kaldı. Herkes bu kampanyaya destek verdi. Yazık günah. Herkesin emeği var” dedi.

Çanakkale Olay

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

"Engelliler tekerlekli sandalye için, dilekçe ile bize başvursun"

Engelliler Derneği Başkanı Şentürk, Son Günlerde Ulusal Basında Yer Alan Ataşehir Belediye Başkanlığı Tarafından Başlatılan Kapak Toplama Kampanyası ile İlgili Bir Açıklama Yaptı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, son günlerde ulusal basında yer alan Ataşehir Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan kapak toplama kampanyası ile ilgili bir açıklama yaptı.

Şentürk, açıklamasında kapak toplayarak tekerlekli sandalye almak isteyen engellileri dilekçe ile gelerek tekerlekli sandalyelerini almalarını istedi.

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Ataşehir Belediyesi tarafından başlatılan "Ataşehir tane tane kapak topluyor, adım adım engelleri aşıyor" kampanyasında mavi su şişesi kapağı toplayarak tekerlekli sandalye kampanyasına katılmak isteyen vatandaşları derneklerine davet etti.

Kampanya koşullarının sağlıklı olmadığına dikkat çeken Şentürk, tekerlekli sandalye ihtiyacı olan ve Ereğli'den de kapak toplayarak sandalye ihtiyacını gidermek isteyenlerin derneklerine başvurabileceğini söyledi.

Bugüne kadar hiçbir engelliyi tekerlekli sandalyesiz bırakmadıklarını dile getiren Şentürk, "Son aylarda çeşitli basın kuruluşlarında Ataşehir Belediyesi tarafından, "Ataşehir tane tane kapak topluyor, adım adım engelleri aşıyor'' kampanyası kapsamında ilçemizde bazı kişi ve kuruluşların mavi su şişesi kapağı topladığını görmekteyiz. 250 kilogram kapak toplayana belediye tarafından 1 adet tekerlekli sandalye verildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Yaptığımız araştırmada bir kapağın 1.60 gram geldiğini öğrendik. Bu hesaba göre bir sandalye alabilmek için 156 bin kapak toplamamız gerekiyor. Bizler Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği olarak bu konuda duyarlı olan halkımızdan sokaklarda gelişi güzel toplanan sağlıklı olmayan ve sağlığı tehdit eden kapak toplamalarını istemiyoruz. Son 10 yıldır bölgemizde tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan hiçbir kimseyi tekerlekli sandalyesiz bırakmayan derneğimiz bundan sonrada bırakmayacaktır. Yapacakları tek şey raporu ve dilekçesi ile derneğe müracaat etmeleridir." dedi.

Sondakika

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

'Tane tane kapakları toplayalım, adım adım engelleri aşalım'

toplanan su şişesi kapakları 60 tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi engellilere dağıtımı dolayısıyla EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Sanat Amfisi'nde tören düzenlendi.

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Artunç, EÜ Diş Hekimliği Fakültesinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında desteklediği 'Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım' kampanyasında toplanan plastik su şişesi kapakları ile temin edilen 60 tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi engellilere dağıtımı dolayısıyla EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Bilim Sanat Amfisi'nde tören düzenlendi.

Prof. Dr. Artunç, törende yaptığı konuşmada, Ataşehir Belediyesinin yaptığı bir projenin, öğrencilerince kendilerine sunulduğunu, fakülte olarak çalışmalara katkı sağlama kararı aldıklarını anlattı.

Öğrencilerin çabasıyla hayata geçirilen kampanyanın, Türkiye'nin dört bir yanından gördüğü destekle büyüdüğünü vurgulayan Prof. Dr. Artunç, 'Halkımızın büyük desteği sayesinde kampanyada Türkiye'nin dört bir yanından toplanan 17 milyon kapakla 60 tekerlekli sandalye temin edildi. Sandalyeleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu taşıyoruz' dedi.

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Nurselen Toygar da öğrencilerin kendilerine ulaşmasının ardından büyük bir şevkle çalışmalara başladıklarını, sonuçtan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi.

Proje kapsamında, plastik kapakların, katı atık yapan bir firmaya gönderildiğini ve oradan da her 250 kiloluk plastik kapağa bir tekerlekli sandalye verildiğini hatırlatan Prof. Dr. Toygar, şöyle konuştu:

'Projeye, kampüs içinde kapak kumbaraları oluşturarak başladık. Kısa zaman içinde böylesi bir destek göreceğimizi hiç tahmin etmiyorduk. İlk etapta, 250 kilogram plastik kapak toplayarak bir tekerlekli sandalye temin etme düşüncesiyle çıktığımız bu yolda, 17 milyon kapak ve 60 sandalyeye ulaştık. 20 ilin yanı sıra KKTC'den, ABD'den dünyanın çeşitli ülkelerinden destekler aldık. Cezaevlerinden, mektuplar eşliğinde kapaklar geldi. Kampanyayı 30 Eylülde sonlandıracaktık, ancak okullardan gelen yoğun talep üzerine sürdürme kararı aldık. En büyük destekçimiz öğrenciler oldu. Umutsuzluk içinde başladığımız kampanya, bugün bizlere bayram sevinci yaşatıyor.'

Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şube Başkanı Erdem Çerçioğlu da engellilerin yaşam kalitesinin artırılması amacıyla hayata geçirilen kampanyaya verilen destekten büyük mutluluk duyduklarını bildirdi.

Konuşmaların ardından, bağışlarla temin edilen 60 tekerlekli sandalye Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesince belirlenen engellilere dağıtıldı.

Haberler

Üye
    savas5420 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş korkakçı
    Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    16:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sakarya nın kocaali ilçesinde öğretmenim . öğrencilerime pet şişe kapakları toplatıyorum
    bunu okul genelinde yapıyoruz. bir engelli arkadaşmıza sandalye kazandırilbairsek ne mutlu bize. öğrencilerime her zaman şunu anlatıyorum. hepimiz birer engelli adayıyız.

Üye
    durugulfem Avatarı

Son Giriş
    21.12-2010
    Saat
    16:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar, bu konuda önceden bilgi verildi mi bilmiyorum ama Ankara'da bu kapakları teslim edebileceğimiz bir adres var mı?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Son bir aydır pet şişe kapağı topluyorum, bir abimizin ricasıyla kışa denk geldi pet şişe kapağı fazla bulamıyorum, yazın olsa maçlarda pet şişelerden dolu kapak cıkıyor.

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon