Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eylül-Ekim ayları içerisinde FRANSA ya gideceğim ....
    Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum yurt dışına çıkacam gezme amaçlı neler yapmam nerelere müracaat yapmam gerekli...

Ayrıca engelli kartımız yurt dışı çıkışlarda bize ne gibi faydaları olabilir.....

Yurt dışına çıktığımda hastalığım/rahatsızlığım ile ilgili dr lara muayene olabilir miyim
    kurum muayene ücretlerini karşılar mı?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Güncel...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ilk ben yazayimm turist vizesi alcaksinizzz..... cunkuu ben miisra geldigimde ogle yaptimmm...eger bir akrabaniz varsa size davet gondersinnn;;;; bildigimm buuu.... ayrica her ulke ogle vize falan kabul etmiyorr.... turist vizesi aldigindada 1 aydan fazla kalmazzsin kaalirsan cezayay girresinnn....ama isn iicnde ordan akraba olursa hersey basit olurrr

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Yurt dışına engelli birisi olarak gezi yapıp yapamayacağımızı bende çok merak ettiğim için bu konuda tecrübesi olan arkadaşların fikirlerini paylaşması faydalı olacaktır.

Üye
    kaan1975 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne işin var fransada..paramızı elin gevuruna yedirme..Ülkemizde bir çok gezmediğimiz görmediğimiz yerler var..biraz milliyetçi olalım..illada yut dışına para harcayacaksan umreye git derim..Yada Ülkemizde bir sürü Fakir fukara var..tekerlekli sandalyesi olmayanlar var..Onlara Yardım et bence..sözlerime darılma ama en iyi bu..!
    ne Kadar çok zengin engelliler varmış hayret ediyorum..biri 3000tl lik telefon kullanıyor..siz Tatil amaçlı Fransaya gidiyorsunuz..
    Kusura bakmayın ama söylemek zorundayım..yok kımseye yardım etmem..umreyede gıtmem diyorsanız..türkiii cumhuriyetlerine gidin hem ucuz hemde görmediğimiz yerler var..özbekistan,tacikistan,kırgızıstan,azarbeycan. bırakın şu avrupayı artık adamlar can çekişiyor siz kalkındırmakmı istiyorsunuz..lütfen vermeyın onlara paranızı milli servettir yazıktır günahtır..hem çıplaklara bakıcan günaha girecen hem paramızı yedirip gunaha girecen..en iyisi dediğimi tut sevaba gir..Benim Tavsiyem bu yönde ilker bey..

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

telefon hakkinda hakliisnnn arakdasimm ayrica 3000 tl lik degil oo 12 0000 tllik dediii bende sokk gecirdimm.... ama ilker abi burdaa bir yandan tedavisi icnde giidyorrr hem gezmeninn bir sakincasi yokk allahuu teala bu dunyada 3 kisi pismann olcak 1 parasi olupta yemeyen 2 kimseye yedirmeyen 3 yemdigi icinn parasi bu dunyada klaincaa obur dunyada cokk oisman olcakk

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Kaan1975;
    Yaklaşım tarzın çok farklı....
    Teşekkürler beyaz geceler ama daha çok bilgi lazım bana..
    Mesela engelli olmam bana ne gibi avantajlar sağlar.. örnek vize ücreti ,yol ücreti gibi
    Ayrıca orada araba kiralayabilir miyim.. Malum H sınıfı sürücü belgemiz var..
    Mesela oradayken Hastalığım rahatsızlığım ile ilgili doktorlara muayene olsam sgk bu ücretleri karşılar mı?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İşitme engelli ama işitme cihazı ile duyuyorum tabiki tam bir duyma sağlamasa da işimi halledebiliyorum..

Üye
    Emel Avatarı

Gerçek Adı
    Umut hic bitmesin...
    Son Giriş
    17.10-2010
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben defalarca yurtdışına çıktım memeur olduğum için vize almıyorum çünkü yeşil pasaportum var. Fakat size tur ile çıkmanızı öneririm raporumuz hiç bir maddi fayda sağlamıyor. Turlar daha ucuz oluyor ve sizi görmeniz gereken heryere götürüyor.vizenizide onlar alıyor. Ayrıca sağlık sigortası yaptığı içinde oradaki sağlık sorunlarınızla ilgileniyorlar. Seçimiz çok güzel fransa görülmsi gereken ülkelerden birisi. İyi tatiller arkadaşım...