Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gülsen Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    xxxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    zaur arkadasim ben yukardaki aataklinigine simdi e mail yazdim bakalim

ciddiye alip cevap verirlerse

Üye
    Zaur Avatarı

Gerçek Adı
    Zaur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    Baku
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gülsen
    zaur arkadasim ben yukardaki aataklinigine simdi e mail yazdim bakalim

ciddiye alip cevap verirlerse
    Sağolasın dostum teşekkürler,acaba telefonla öyrenilemezmi?

Üye
    yunus38 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- Können sie bitte mir ein Zentrum für die behabdlung meiner
    Krankheit in Deutschland empfehlen zoo wie diese Zentrum
    www.atakklinik.de

2-Von der firma Alber das praparat E-fix 26 soll es zu geben.
    Weil es zu teuer für mich ist kann ich es aus meiner finanziellen lage
    nicht kaufen können Siemir bitte behilflich sein

Vielen Dank

Üye
    Zaur Avatarı

Gerçek Adı
    Zaur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Baku
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Dostum bize Türkçe bilgi lazımdır ama sen Almanca yazmışsın :wink: bunun anlamı nedir çevirebilirmisin?

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili zaur,
    kusura bakma, gecikmeli oluo biras ama yine de sorularini cevaplamaya calishiym;

uluslararası bir yermidir yoksa sadece Alman vatandaşlarına özelmidir? (...) yani ben Azerbaycandan yazılabilirmiyim (...)
    elbette ki sirf alman vatandashlar icin degil, bak; sitelerinde klinik ve bakim evi arapca diliyle bile tanitilio ... dünyanin neresinden gelirse gelsin, masraflarin karshilanmasi shartiyla herkesi kabul ediolar... bu da bizi bi sonraki soruya götürüyo;

(...) birde fiyatı kaçmış
    daha önce de dedigim gibi bunu ögrenmek öle sandigin kadar kolay degil, arkadashim... bakima muhtaclik dereceni, neleri kendin yapabilip, neleri yapamadigini, hastaliginin, sakatliginin tam olarak ne oldugunu ve hangi durumda oldugunu, hersheyi ince ince bilmek istiolar... cünkü bakim evinin masrafi, ihtiyac duydugun bakimin yogunluguna, rehabilitatif tedavinin masraflari ise hastaligina, sakatliginin durumuna ve ceshidine bagli... herkese standart bi tedavi uygulamiolar ki sana standart bi fiat verebilsinler, sevgili arkadashim...

yine de hakkinda sahip oldugum azicik bilgilere dayanarak telefondaki kadincaazla (bakim evinin bürosundan biri) düshündük tashindik ve bakima muhtaclik derecenin 2 veya 3 oldugunu tahmin ettik ve sirf bakim evinin masrafi ayda yaklashik 3700 euro tutar dedi... klinikte görecegin tedavi masrafinin ne kadar olabiliceni hala ögrenemedim... bana bu konuda biraz olsun net bilgi verebilicek kishiye ulashamadim henüs, bu hafta tatilden dönücekti güyya, önümüzdeki günlerde tekrar denerim ona ulashmayi... (shimdi senden ricam; eger buraya yazmak istemiosan, özel mesaj olarak durumun ve hastaliginla ilgili aklina gelen ve önemli buldugun hersheyi bana yaz ki telefon actigim zaman insanlarin sorularini cevaplayabiliym... hastaliginin tam ismini ve derecesini de yazmayi unutma lütfen (shimdiye kadar konushtuklarima ya kas hastasi ya da friedreich ataxisi, tam olarak bilmiom dedim)... kendi ihtiyaclarimi göremiom derken tam olarak neyi kastettigini de yaz lütfen...)

(...) benim Almancam yok (...) ve orada Türk arkadaşlar varmı anlaşa bilme bakımından?
    doorusu bunu ben sormaya firsat bulmadan telefondaki kadin kendisi sordu; "arkadashiniz almanca bilio mu, onunla nasil iletishim kurucas" dedi... almanca bilmedigini ama ingilizce bilip bilmediginden haberim olmadigini söyledim kendisine... "o ingilizce bilse bile personelimizin hepsi ingilizce bilmio, o konuda problem yashayabiliriz" dedi... personelden ya da orda devamli kalan hastalardan yardimci olabilicek türkler var mi diye sormayi unuttum acikcasi ops::-|... ama personelin hepsinin ingilizce bilmemesini problem olarak gören, hepsinin türkce bilmemesini de problem olarak görücektir sanirim...

gerçi sen varsın ama sende her başını çıkartdığında boynuna soğuk olur kıyamam
    aman da boynumun souk almasini düshünüp bana kiyamayan arkadashim, saol ... ama merak etme, souk alicak kadar kafami uzatmaya nietim yok zaten ... benden sana samimi bi tavsiye; sen en iisi türkiye'de böyle bi merkez bulmaya calish... hem hic olmasa dil problemi yashamassin hem de masraf bakimindan daha hesapli olur gibime gelio... icimden bi ses; "ayda 3700 euro bakim masrafi + tedavi masraflari (ki onun da bakim masrafindan ashagi kalicana inanasim gelmio pek) ödedikten sonra tr'de de alasini bulursun" dio... ayrica, akraba evliliklerinin yogun oldugu, dolayisiyla bu tür hastaliklarin daha cok görüldügü türkiye'deki doktorlarin ve diger saglik personelinin bu konuda daha tecrübeli olduklarina inaniorum ben shahsen... bu tecrübeyi de yabana atmamak lazim...

selamlar, sevgiler ...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

yunus38'in yazdigi mesaja gelince;
    sanirim bi yerlere senin icin e-mail yazmish ve shu sorulari sormush;
    • 1- hastalagimi tedavi ettirebilicem shu ashagidaki merkeze benzer merkezler tavsiye edebilir misiniz bana almanya'da...
      www.atakklinik.de

2- alber firmasinin e-fix 26 isimli bir ürünü varmish... maddi durumum o ürünü almaya müsait deil... bana yardimci olabilir misiniz lütfen...
    bu e-mailleri nerelere yolladigini yazmamish yunus38...

Üye
    Zaur Avatarı

Gerçek Adı
    Zaur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Baku
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rekursion;
    Selam peki Türkiyede bu işi gören yerler hangileridir ve ne kadar güvenilirdir?

bu e-mailleri nerelere yolladigini yazmamish yunus38...
    Bana bu metnin Almancası lazımdı Azerbaycanda kı Alman konsolosluğuna gönderecekdim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12