Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulut06 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2010
    Saat
    15:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    TV haberlerinden öğrendiğim kadarıyla anayasa değişiklik paketi içersinde yeni engelli yasasıda varmış acaba ne gibi değişiklikler yapılacak çok merak ediyorum özellilkle zihinsel sinirsel psikolojik rahatsızlığı olanlar ÖTV indiriminden faydalanamıyor istenilen şart koşulan %90 oranının indirilmesi ve aracı başkalarınında kullanabilmesi gerek ben % 80 aldım rahatsızlığım psikolojik ha %90 almışım ha %80 almışım ne fark eder arada 10 puan fark var diye ben çokmu sağlam oluyorum neden bizlerde bu inidirimden faydalanamıyoruz benim hastalığım zaten belli araç kullanamayacağımda ortada ki zaten araç kullanamam çünkü yasak ehliyette vermezler e şimdi benim ne yapmam lazım ÖTV indiriminden faydalanabilmem için illa bir tarafımı sakat etmemmi gerekiyor biraz param var sıfır araba alıp sorunsuzca uzun seneler binelim ve çocuğum acil ihtiyaçlarımıza koşsun diyordum ama hevesimiz kursağımızda kaldı insan gibi yaşamak haram bize inşallah hazırlanan bu yeni yasada bu durum düzeltilmiş olur

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YOK MAALESEF

yeni anayasada yürütmenin yargının iplerini ele egeçrimek konusunda çalışmaları var..engellilere sıra gelmez.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Pakete sakatlık konulu maddeler konulacağına dair hiç bir bilgim yok. Hele Anayasaya raporlara dair ibare konması zaten söz konusu olamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ne olaçak...özürlüler fedarasyonu bir fikir bir öneri vermişmi? dikkate alınmışmı alınmamişmi işler muamma....

Engelli vatandaşlara AB standartları ne zaman geleçek.? engelli fedarasyonlar ne iş yapar.??
    Enegliler için Almanyadkai engelli haklarını istiyoruz.!!!!!!!!!!!!!!

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bu düzenlemeyi yapanlar yada yapılmasını öngörenler içinde özürlü yoksa bi beklentiniz olmasın yapmazlar

ama bana sorarsanız böyle bi düzenleme yapıyolarsa asıl özürlü kendileri
    çünki değişiklik paketi diyorlar adına ama içieriğini açıklamıyolar neden çünki kendleride bilmiyor

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

Paketteki engellileri ilgilendiren tek konu, bundan böyle pozitif ayırımcılığa tabi olacağımızdır. Tabiyki bu sadece laftan ibaret, negatif ayırımcılığı bile engel olamıyanların kaldıki pozitif ayırımcılığı uygulaması tabiyki sadece anayasada yazacak, uygulamada olamayacak...

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saçma sapan iş işde.... ben hükümete kızmıyorum haklarımızı savunduklarını sanan sözde vakıf dernek genel fedarasyn vs vs onlar akızıyorum tamda gündeme gelmişki oylamadna önce bir kişi çıkıp bizde şunu diyoruz demedi sivil toplum örgütleri..

masal masal...gelsinler onlara "mutfak Çok güzel hareket bunların" engellisini yapim..

aha linki
    http://www.engelliler.biz/forum/miza...er-buraya.html

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selma21 biraz ağır olmadımı "engelli şerefsizler" keliemsi...galiba sinirden yazdınız....kelime tabirinizi daha iyi seçin bence ben bedensel engelli yada 4+4 jip filanda yok ama "ENGELLİ ŞEREFSİZLER" kelimesi çogulu içine aldıgı için öhhü yani..

üff bak bende aceleden birazda stresden selam21 yerine selma21 yazmişim dfu bakim.. vallahi selma yazmışım

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bulut yeni yasa içerisinde engellilere pozitif ayrımcılık diye bir madde var. Bu maddeyi internetten bulabilirsin.Ayrıca yargıyı ele geçirme değil,yargının bağımsızlaşması içinde madde var.Yani yargıda artık adaletle karar vericek.İdolojik düşünmeyecek.Selamlar ve saygılar

Selam maksadını aşan bir yorum yapmışsın.Özür bekliyorum.Namussuzun,şerefsizin engellisi,engelsizi,sağcısı,solcusu,dincisi,alevis i,sünnisi olmaz."namussuz namussuzdur"Ama burda genel engelliler dediğin zaman bu yanluş.

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muzo arkadaşın dediği kelime bu işin farklı yollardan ticaretini yapan kişilere,ben bir örnek verim.toki alt gelir grubuna ev yapıyor,(ev sahibi kiracısına ne diyor biliyormusunz, sen kendi adına katıl,parasını sen ödeyemezsin,parasını ben öderim,ev benim olur,aramızda anlaşırız,diyor,
    hakkı hukuku gözeten yok,herkes daha fazla zengin olmak istiyor felsefe nedir, zenginsin, ezer geçerim,bende yangınım,bazı zenginlr fakrn cebndeki 3 kuruş paranın peşinde olmaları.yazık.

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Allah inancım var.Ve sende yazdığımı iyi oku.Namuszuzun................dedim olmaz dedim.Yani derdimiz ortak.Ama benim desteklediğim idolojide hırsızlık,rüşvet ve sahtekarlık yok onu söyliyim.Selamlar

Savunduğum idolojide "Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir" sözünü söyleyen ve sosyal adelet anlamında dünyada hiç bir tarihte söylenmemiş bir söz.İşte benim idolojimde bu.

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte evet dediniz birilerinin ekmeğine yağ sürdünüz acaba o yağdan bizede bir nebze olsun damlar mı bilmiyorum evet deyin evet deyin diye kendini yırtan insanlara soruyorum engeliniz düzeldi mi

Üye
    sarıkanarya Avatarı

Gerçek Adı
    Muzaffer BAYAR
    Son Giriş
    17.01-2013
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara, Turkey, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşalar hepiniz saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz bir şeyin hakında bilgi sahibi olmadan yorum yapıyorsunuz yazıksize ya artık kendinize gelin ayıp ya burda hükümete hakaret ler ediyorsunuz türkiye demek hükümet demek değil bı iş hapizin boynun borcudur hepmiz sorumluyuz devlet devlet nereye kadar. peki devlet kim bide bu soruyu kendinize sorun yav Allahın izniyle herşey düzelir .....endişeniz olmasın.siz diyorsunuzki hükümet herşeyi yapsın türkiyede bu kadar engeli falan var diyorsunuz bu engelilerin %50 sağlam parayla rapor almışalar buna ne diyorsunuz ?burda saçma sapan yorum yapacağınıza gidin hakkınızı araştırın bu fırsatçılara fırsat vermeyelim lütfen arkadaşlar hepnize saygılar......zazayım12

Üye
    yunusbuğra Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    24.07-2011
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Zorun ne arkadaşım
    Daha dur yavvv 1 gün oldu henüz.
    Ben partici değilim ama sizce biraz adeletsiz davranmıyormusunuz.
    Bu yönetim bize bugüne kadar hiçmi bişey vermedi YAPMAYIN ALLAH AŞKINA daha bugün 1'inci gün.
    İyi şeyler düşünelim iyi olur inşallah...
    Engellide karamsarlık olmaz