Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1998 yılından bu yana oğlum Sabahattin Eren AKARDENİZ tedavisini hacettepe ünivarsitesinde yaptırıyorum. takibi orada yani dosyalar dolusu tahlil tekik orada. 8 yıldır aynı doktor kontrol ediyor çocuğumu.
    Yeni yasaya göre Mersin'de ikamet ettiğimizden randevum olmasını rağmen sevk işlemim yapılmıyor. ilk önce Mersin üniversitesine gideceksiniz, orada olmazsa adana Balcalı hastahanesine, orada olmassa ancak Hacettepeye gidebilirsiniz diyorlar.
    Henüz gitmedim ama Mersin biz burada kontrol ederiz sizin ankaraya gitmenize gerek yok diyeceklerdir. sonuçta orası da tıp fakültesi
    eee nerede kaldı bizim hekim seçme hakkımız?

konu ile ilgili zorluk çekmiş çözüm üretmiş arkadaşlardan yardım bekliyorum zira randevu tarihimiz yaklaşıyor o zamana kadar bir çözüm bulmam gerekiyor . . .

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık bakanlığı telefonu 184 var sorunlarınızı oradan bildirebilirsiniz veya devlet hastanesinde Halkla ilişkiler biriminden yardım alınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Doğrusu ben de bu sistemin düz yollardan aşılabileceğini düşünmüyorum. Yani kestirme bir yol bulmak lazım. Ya sağlık bakanlığı ya başbakanlık... Bir şekilde etrafından dolanmak gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özellikle son yıllarda Hasta hakları yasası genişletildi ,
    herkes hakkını korusun lütfen hasta hakları birimine sorunlarını sözlü gerekirse yazılı bildirin

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eren_27;

En son yapılan değişiklikle sevk olayı ortadan kaldırıldı . . Ortadan kaldırılmasına kaldırıldıda şimdi bi sürü yeni problemler ortaya çıktı bunlardan biriside sizin durumunuz yani il dışında tedavi olma olayı. Daha önceden randevu alıp herhangi bir sağlık kuruluşundan sevk yaptırıp gidiliyordu şimdi bu il dışı sevk etme yetkisi sadece İl'lerde bulunan Tıp Fakültelerine verildi bunların dışında Devlet Hastanesinin bile il dışına sevk etmeye yetkisi yok.

Siz bulunduğunuz iledeki Tıp Fakültesine gidin giderken yanınızda hacettepe üniversitesinde tedavi olduğunuzu gösterir belgeleride götürün randevu belgeniz var ise onuda gösterip hacettepe üniversitesine sevk isteyin şuan başka yolu yok gibi görünüyor . .

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşler artık aynen BaY_Cin’in dediği gibi yürüyor eren_27.
    Tedavinize başladığınız yere ve doktora ait bilgi ve belgeleri ilinizdeki sözkonusu sağlık kuruluşuna sunuyorsunuz.
    Eğer oradaki doktor, nobran ve anlayışsız birisi değilse sizi sevk ediyor.
    Yok kardeşim, senin tedavini burada da yapabiliriz derse, çirkefleşip çıngar çıkarmak işe yarayabiliyor.
    Bu da çözüm olmazsa, OturanBoğa’nın önerdiği gibi sistemin etrafından dolanacak çözümler üretmek gerekir.

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BaY_Cin;

evet kardeş bana da en mantılı gelen bu yol deneyeceğiz artık başka çare yok baktık olmuyor empatizan'ın önerisine kulak vereceğiz ve elimizden geldiği kadar
    çirkefleşeceğiz aynı sorunu ben Dicle üniversitesinde yaşamıştım orada lojistik işleri ile sorumlu müdür yardımcı olmuş sevki yaptırmıştı bulabilirsek öyle birini burada da bulacağız artık adam açık açık sevki yapmatan doktoru tehdit etmişti '' hocam yaz geliyor biliyorsun burada yazlar çok sıcak geçer demişti'' yani seni klimasız bırakırım demişti bir klima uğruna sevki yapmıştı doktor bu işin espiri tarafı ama inşallah kalıcı bir çözüm bulunur tevsiyeleriniz için sonsuz teşekkürler . . .