Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    goruslerınıze cok deger verdıgımı soylemek ısterım baben abı, aslında benım bu baslıgı atarken benım ve benım gıbı engellı ınsanlara yol gostermenızı ısterdım. emeklılık olayına gelınce ben olmasamda bana fazla dokunmaz cok ama cok sukur kı bır sırkette malı musavır olarak calısmaktayım. fakat benı rahatsız eden konu emeklılık degıl devletın yaptıgı keyfı uygulamalar gıbı. sız dıyorsunuz ya devlete ceza verebılırmısınız dıye, evet verebılırız. hukuk mahkemelerı hak arama mercılerıdır. bırecok ınsan artık devlete dava acıp hakkını faızıylede almaktadır. azız nesının ne yasar ne yasamazındakı romanındakı yasarın basına gelenler artık bu mılletın basına gelmesın. ben hak verdım devletım sonra canım sıkılır gerı alırım olmaz. buna hukuk devletı denmez.. meslegım geregıde bu gıbı madur duruma dusmus bır cok ınsanın haklarını gerı aldım. mucadelemız bu.. burada kısısel polemıklerı kenarı bırakıp bırbırımıze yol gostermemız gerekmezmı. bakın yukarıda engellı kardeslerımız ıcın 3 gun boyunca yaptıgım arastırma dıp notlarını yazdım. bugunde avukatıma aldıgım raporları ve ındırım yazısını faxladım kanun maddelerını ınceledı aldıgım raporun sureklı oldugu ve hıcbır sekılde dusurulemıyecegı yazıyordu. o yuzden zaman sen dedın ben dedın zamanı degıl bırlık olma zamanıdır. saygılarımla...

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

baben arkadaş yazdıklarıma dikkat et ben sahtekarlık yapalım dedimmi orda (yazımı yanlış anlama dolayından değiştirdim yinede) hakanarslan arkadaşın yazdıklarına bi cevaptı sadece bu özelliklede belirteyim devlet allah değildir insanlardan oluşan bi topluluktur içinde hortumcular vs vardır normal raporu niye düşük gösteriyolar maaş vs bağlatmamak için devletin sahtekarlık yapmaya hakkı yoktur sen devletteki hortumcuları koruyan yazınla traji komik bi hata yapıyosun

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Valla Hakan,
    Yolu bilsem gösteririm de ben de bilmiyorum ki.. Bildiğim noktaların inceliklerini anlatmaya çalışıyorum. Hataya düşmemeniz için uyarmaya çalışıyorum. Ayrıca bunları "kişise polemik" olarak görmemeni dilerim.
    "Devlete ceza veremeyiz!" Ancak mahkemeye verebiliriz. Cezayı hakediyorsa onlar verir. O da haksız uygulamayı yapanlara verilen ceza olabilir. Yani yine kişilere verilir ceza..

Başarı.. Takılayım dedim biraz yaa.. Sen de hemen ciddiye alıyorsun.. :wink:
    "Devlet"le, devletin içindeki hortumcuları karıştırma.. İkisi birbirinden çok farklı.. O kişiler değişir ama devlet yine aynı devlettir..

Bir de bu raporların normali nasıl oluyor, düşüğü nasıl oluyor? Daha doğrusu neye göre belirleniyor? Oranların daha önceden yüksek tutulduğu ya da tutulmadığı neye göre anlaşılıyor.
    Hayır.. yanlış anlaşılmasın.. Elbette ben de sizden yanayım da, sanırım devletin çıkış noktası bu oluyor.. "Normal" olmayan durumlar var gibi.. Yani "verilen hak alınmaz"daki "hak"dan farklı bir durum. Özürlülük oranı, verilmiş bir hak mıdır? :roll:

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskil...20060716-3.htm

Evet engellılerle ılgılı en son cıkan kanun bu arkadaslar. yalnız cocuk felcı ıle ılgılı hukmu tamamen kaldırmıslar polıo sekelı yok.. tek ayagından engellı olanlar % 25 alıyor ama bu kanun yuruluge gırmeden once almıslar varsa kesınlıkle yenı rapor almasınlar raporları dusuruyorlar. ben hastaneden aslı gıbıdır raporu cıkartmak ıcın bır gun ugrastım. hatta avukatımla gıttım ılgılı yasalar geregı daha once rapor aldıysanız ve raporunuz suresız ıse ankaradan da ındırım talebınız varsa sakın % 40 lık bır raporla hastaneden tekrar almaya gıtmeyın yoksa butun haklarınızı kaybedersınız. ben avukatınla gıdıp aslı gıbıdır yazısını zor aldım. kanunda engellılerle ılgılı raporlar ı cesıtlı kurumlar tekrar ıstıyor ya elınızde bu yasayla gıdın eskı raporunuzu ındırım yazınızı goturun o rapor ıle ıslem yapılmak zorunda.. kanun suresız raporlar tektır ve tekrarı ıstenemez dıyor..

Üye
    menesemre2 Avatarı

Son Giriş
    30.07-2009
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    her agızdan başka birşey söyleniyo arkadaşlar.oglumun raporu üç buçuk senede 4 defa degişti ben artık şaşıramıyorum.ilk %70 %60 %40 %90 en son.biraz kısmet biraz ugraş birazda doktora tabiri caizse baglama.doktorlara bırakırsanız onlar pek muayene ettikleri yok iş biraz sizde nasıl derseniz yazıyla izah zor yaşayan bilir.ama tam bir işkence.. :evil: :evil:

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12