Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu ülkede neden engelliler için bir açilim yapilmasin? türkiyede 8,5milyon engelli var her engellinin ailesini de katarsak 8,5x4=34milyon kişi yapar bana göre site yönetimi dahil herkes birlik olsun bir metin hazirlansin herkes o metni ilgili yerlere göndersin özellikle engelliler ilgili yazilar yazar gazetecilere mesala hurriyet gazetesinde bir ayzar var ismini hatirlamiyorum yine posta gazetesi ömer abimiz var vede lokman ayva evet arkadaşlar biz 34milyon kişiyiz açilimin kralini bize yaptirtmasini sağlariz eminim medya bu konuda bize sonuna kadar destek veriçek ben ilgili medyalara kendim hazirladiğim bir ayziyi posta yolu ile gönderiçem elden iadeli tahüttürlü hatta...evet engellilerin haklarini tam anlami ile vermeleri için bu açilim şart...beni destekleyen arkadaşlara şimdiden tskler

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir fikir de benden....
    bu siteye girerken engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak maddeleri ana başlıklar halinde sıralayalım. altına destek veriyorum/vermiyorum butonu koyalım. maddeleri okuyan kişi o butonlara tıkladıktan sonra sayfaya girebilsin. akabinde bütün basına bizim sitemizin linkini gönderelim. basının engellilerin sorunlarını kayıtsız kalamayacağını düşünüyorum. attığımız bu çığlıkları duymamazlıktan gelemeyecek bence. bu şekilde gittikçe büyüyen bir dalgayı başlatabiliriz. hiçbir şey imkansız değildir. bir şeyleri yapmanın değil başarmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esat sende çok doyumsuzsun yaa...

evlenmek istiyorsun , oyun odalarında kazanmak istiyorsun şimdi bide açılım istiyorsun..nolcak senin bu halin böyle

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yeday arkadaşım görüşüne katılıyorum.umarım dediklerini yaparız.bizi duyan birileri çıkar elbet.......

Üye
    perenay33 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    mersin china
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

size ( yanı bıze) soylenecek tek kelımelerı var o 8.5 ve* 4 al gıt

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

açılım istemek için dağa çıkmak lazım oda bizi bazar

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Aynen biyo çok güzel yapmışsın (s)açılımın analizini.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

engelli açılımı istiyoruz

1. Türkiye Engelliler Bakanlığı’nın kurulması, tüm illerde İl Müdürlüklerinin oluşturulması.

2. fizik tedavisinin evde engelli arkadaşlarımıza hafta 1 bir uzman tarafından uygulanması ve takip edilmesi

3. Engellilerin kullanımına uygun toplu taşıma araçlarının çoğaltılıp faaliyete geçirilmesi

4. Eğitim alanında engelli bireylerin karşılaşması muhtemel engellerin asgariye indirilmesi, bu doğrultuda yapılan çalışmaların artırılarak sürdürülebilirliğinin
    sağlanması

5. engellilerin internet ve telefon (ücreti) indirim haklarına sahip olmaları.

6. Sağlık problemleri her insanın olduğu gibi engelli bireylerimiz için de önem arzetmektedir. Ortez, protez alanında faaliyet gösteren firmaların yeniden ve sağlıklı bir şekilde düzenlenmesi ve periyodik olarak denetimlerinin sağlanması.

7. Korumalı İşyerleri Uygulamasındaki boşlukların bir an evvel yönetmeliklerle doldurulup hayata geçirilebilir hale getirilmesi (bu konuda ilgili kurumlar başta olmak üzere hiçbir kurum görevlilerinin gerekli bilgiye sahip olmadıkları gözlenmektedir).

8. Engelli ve engellilikle ilgili tüm mevzuatlar bir yasa altında birleştirildiyse, engelli ve engellilik alanında hizmet veren kurum, kuruluş ve STK’ların da bir mevzuat altında birleştirilerek, çalışabilirliklerinin kolaylaştırılması

9. Kabartma tuşlu bankamatiklerin çoğaltılması

10. Ücretsiz ambulans hizmetinden, tüm engel gruplarının yararlanabilmesi.

11. Mimari erişebilirlik kapsamında şehircilik çalışmalarının engelli bireylerimiz de göz önünde bulundurulmak suretiyle yeniden düzenlenmesi

12. Kamuya açık tüm alanlarda, engelli vatandaşların rahatlıkla ve bağımsızca kullanımına uygun asansör ve rampaların dizayn edilmesi.

13. Tiyatrolar başta olmak üzere, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yaygın olduğu alanların, engelli bireylerin ulaşımına uygun dizayn edilmesi

14. Şehir içi trafik sinyalizasyonlarının görme engelli bireyler göz önünde bulundurularak yeniden düzenlenmesi

15. Mesleki yeterlilik ve mesleki rehabilitasyon alanlarında engelli bireyler dikkate alınmak suretiyle, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin, konumu ve statüsünün yeniden düzenlenmesi

16. Her ilde belediye ve valilik bünyesinde ENGELLİ DANIŞMA BİRİMLERİNİN kurularak işlerliğinin sağlanması.

17. İzmir deki gibi refakatçilerin için toplu ulaşım kartı olsun ve engellilerin yanındaki yakınları ulaşım araçlarından ücretsiz yaralansın

18. engelli okullarındaki öğretmelerin daha eğitimli olmasını

ve dahada madde üretcez broşür haline getircez ve katkıda bulunmak isteyen her kişiye birer örnek faxlicaz ve herkes kendi ilinde çoğaltıp dağıtcak ve hedef gazetesinin muhabiri engelli bir arkadaş bu projeyi çeşitli gazetelere dağıtcak.ve yapıcağımız broşürlerin üstünde bizi destekleyen derneklerin ve başkanların adı geçiceksmiley gul - Engelli açılımı istiyoruz şuan 5 dernek bizimle toplam 2000 aşkın katılımcımız var.LÜTFEN SUSMAYALIM

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"ve dahada madde üretcez broşür haline getircez ve katkıda bulunmak isteyen her kişiye birer örnek faxlicaz ve herkes kendi ilinde çoğaltıp dağıtcak ve hedef gazetesinin muhabiri engelli bir arkadaş bu projeyi çeşitli gazetelere dağıtcak.ve yapıcağımız broşürlerin üstünde bizi destekleyen derneklerin ve başkanların adı geçicek şuan 5 dernek bizimle toplam 2000 aşkın katılımcımız var.LÜTFEN SUSMAYALIM"
    Esat bu dağıtma işi kime yapılacak..halka mı...yöentime mi vb vb

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakanlık fikri çok süper aslında 32 milyon kişiyi doğrudan ya da dolaylı olarak ilgilendiren bir proje.aslında engellilerde şu çok önemli.
    1-bakanlık.ilk önce bir bakanlık kuracaksın ki engellilerle ilgili ihmalkarlıkların bir yaptırımı bakanlıkça sağlanacak.yoksa özürlüler idaresi başkanlığına kalırsak vay anam vay.
    2-ulaşım.
    3-engellilerin maaşına ek ödeme.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

amaç yönetime ulaşmak

Üye
    nazli_yarim Avatarı

Son Giriş
    11.04-2010
    Saat
    22:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esat çok sağol projemi arkadaşlara duyurduğun için ama bülent beye sormadan buraya yazmak istemedim çünkü yasak diye düşündüm arkadaşlar bu proje emrah, hakan ve ben yani nazlı tarafından üretilmiştir...ve desteklerinizi bekliyoruz

öyküekin;
    dağıtımı hepimiz yapcaz canım üyeler dernek başkanları ve adminler...

Üye
    yolcu46 Avatarı

Gerçek Adı
    S
    Son Giriş
    12.11-2010
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Kardeşim ne dediğini Eminim ki sen de bilmiyorsun ne dir senin amacın bi konuyu sapıtmakta Milletce üstümüze olmadığını düşünüyorum. yazı yazmak istiyorsan bu konu da sana yardımcı olabilirim ama ama öncelikce amacını bilmem lazım

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

keşke böyle bir hakkımız olsa

Üye
    hakan1987 Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar ben hakan engelli açılımının fikrinin yaratıcısı. Yolcu 46 arkadaşım amacımız engelliler için daha iyi daha kaliteli bir yasam olması bunun için fikirlerinize ihtiyacımız var makul olduğu surece ve tabiî ki yardımları nizada bu Prens MickeyMouse yazdığı 18 madde arkadaşlarımızla konuşarak bulduğumuz geliştirdiğimiz maddelerdir. Sizlerinde eklemek isteği varsa lütfen ekleyiniz. Ve Prens MickeyMouse arkadaşımızın da bu konuya ilgili olduğu için ve bizlere yardim etmek için bu konuyu açtığını düşünüyorum .

FACE ADRESİMİZ : engelli açılımı istiyoruz

Lutfen ekleyiniz…

Desteklerinizi bekliyoruz

Sayfa 1 / 3 123 SonSon