Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merdiven aslında estetik amaçlı değil...
    İmar planında belirlenen yol kodu'na uyum sağlamak ve uydurmak için yapılması gerekiyor. Sırf halk görüşü ile estetik amaçlı olsaydı Anıtkabir'i bilirisiniz sayısız basamaklar sıralardık. Güney Amerikadaki İnka Tapınakları gibi tasarlardık. Zemin seviyesinden 100 metre yukarıya Cami inşa ederdik. Şaka bir yana aslında merdiven yol koduna tekabüle tmek ve veya alt kattaki giriş ile üst kattaki girişleri ayırmak için kullanıyoruz. Estetik değil.
    Anitkabiri fazladan izah etmeyeyim . Estetik olarak değil ön plana çıkması için mecburiyetten merdiven çizmiş: Mimar Emin ONAT.

Hastane, Okul, özel yapı, Belediye gibi bir çok yapıda Engelli olayı düşünülmeyebilir
    hayır aksine düşünülmeli. Senin ihtiyacın sadece cami ile sınırlı. İşte öyle olmamalı. Gün gelir(allah Korusun) sık sık hastaneye düştüğünde o zaman aklına gelmemeli.

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

engelli olmadığım yıllarda arasıra cuma namazlarına giderdim.engelli olduktan sonra hiç nasip olmadı.gittiğim yıllarda ise hiç bir engelliyle karşılaşmadım camilerde.haaa bu o kadarda önemli değil.ibadet illa camilerde yapılacak diyede bir şart yok.bırakın nasıl uygun görülüyorsa öyle yapılsın.siz ibadet etmek istedikten sonra dünyanın her bir noktası ibadet yeridir.

yeditepe
    Misafir Üye
    yeditepe Avatarı

...

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer cami icerisinde yaşadiğimiz sıkıntıları cami imamina
    veya müftülüklere iletirsek sanırım bu gibi sıkıntılar tekrar
    yaşanmaz şu anda gittiğim bütün camiler tabure yani sandalye
    ve hatta en arka safta bir sıra oturaklar bile yapılmış.

Sorunlar iletilerek veya konuşularak aşılır bunun için yaşadığımız
    sıkıntıları birim yetkililerine iletmek bizler için bir görev arz
    etmemiz gerekir çünkü bizlerin yaşadiği sıkıntıları bizlerden
    sonra gelecek olanlar yaşamasın diye düşünüyorum

hepinize kolay gelsın kalın sağlıcakla

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

güzel kardeşim

fizyolojik özelliklerin ne kadarına müsade ederse ki maksimum gücünle yapabilecegin hareketinle yapabildigin kadar yap ve ibadetini yerine getir dahası vesvesedir seni dinden uzaklaştırmaktır camidede olsa şeytan zayıf gördügü kişiyi yoklar .

SEN SEN OL KILMAK İSTİYORSAN OLUMSUZ KONUŞAN KİMSEYİ DUYMA :!: SADECE İBADETİNİ YAP :!:

ALLAN CÜMLEMİZİN NAMAZLARINI KABUL ETSİN .

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kılma o zaman zorlanıyosan

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Camiye gitmek insana hem huzur veriyor hem de o kadar insan birlikte olunca farklı bir hava oluyor. Ama tabii ki bu havayı bozabilecek kimseler de çıkabiliyor toplumun her alanında olduğu gibi. Sonuçta camiye gelmek herkesi melekleştirmiyor herşeyi ince düşünen kişiler haline sokmuyor. Adam temiz giysi giymeden geliyor, kokulu şeyler yiyip geliyor, insanları itip kakabiliyor. Bunlar çok sık olmasa da oluyor.

Sanıyorum en zor olanı ayaklarında özrü olanların namaz kılması. Ben kolumdan özrüm olmasına rağmen arada bir zorlanabiliyorum sıkışmadan dolayı ama bulunduğum yerde iki ayağı da olmamasına rağmen aracıyla gelip camiye giren ve namaz kılan biri var. Bu kişinin yapabildiğini gördükten sonra sesimi kesip oturuyorum...

Üye
    -Gravity- Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    10

Arkadaşlar Namazın farzlarına iyice bakarsak Farz olan şeyler engelli veya engelsiz herkesin kesinlikle yapabileceği şeyler..

Mesela yaptığımız hareketler oturup kalkmalar, elimizi kulağımıza götürmemiz, hep sünnet, vacip..

Farz'lara bakarsanız hepimizin yapabileceği şeyler..
    Hiçbiryeri tutmayan bir felç'li hasta bile sadece gözü ve diliyle namaz kılabiliyor..

Allah razı olsun Bütün yazılara baktım herkesin dediği gibi Ameller Niyete göredir.. Allah bizim çektiğimiz zahmetin karşılığını 1'e 1000 olarak verecektir..

Camilerde'ki sorunu cami imamlarıyla veya Müftülüklerle halletmeye çalışalım..
    Allah yardımcımız olsun..

Üye
    cemil_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 Şub 2006 / Hutbeleri işitme engellilere aktaracak elaman aranıyor...

Din hizmetlerinden engellilerin de yararlanmasını isteyen Diyanet, bu yönde çeşitli düzenlemeler yapıyor. Engelliler için camilere özel rampa ve asansör çalışmaları sürüyor. Hutbe ve vaazların işitme engelliler tarafından duyulması için de çalışılıyor. Ancak bu konuda karşılaşılan en önemli sorun elaman sıkıntısı. Müftülükler, hutbe ve vaazları işaret diliyle işitme engellilere aktaracak eleman bulmakta zorlanıyor. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Er, engellilere yönelik çalışma yapılması için müftülüklere genelge gönderdiklerini ifade ediyor. Bu kapsamda hutbe ve vaazların işaret diliyle aktarılmasını istediklerini belirten Prof. Dr. İzzet Er, müftülüklerin ise bu konuda görev yapacak elaman bulmakta zorlandığını anlatıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın toplumun bütün kesimlerini bilgilendirmekle görevli olduğunu hatırlatan İzzet Er, bu çerçevede engelliler için gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirtiyor. Yeni camilerin engellilerin yararlanacağı şekilde inşa edileceğini dile getiren Er, bu camilere özel rampa ve asansör konulacağını aktarıyor. Mevcutların da gerekli düzenlemeler yapılarak engellilerin yararlanabileceği hale getirilmesi için müftülüklere talimat verildiğini söylüyor. Müftülüklerin işitme engellilerin hutbe ve vaazları duyubilmesi için çalışma yaptığını aktaran Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Er, "2006'da engellilere yönelik çalışmalara hız verilecek. İşaret diliyle hutbe okunması için çalışılıyor. Bazı müftülüklerimiz bu uygulamayı başlattı. Daha da yaygınlaşacak." diyor. Müftülüklerin bu noktada karşılaştığı en önemli sorunun eleman sıkıntısı olduğunu anlatan İzzet Er, "İşitme engellilere hizmet sunacak kişilerin, bilindiği gibi özel eğitim alması gerekmektedir. Müftülüklerimiz böyle eleman bulduğunda, işitme engellilere de hizmet sunacak. Bu elaman, hutbe ve vaazları, işaret diliyle işitme engellilere aktaracak. Müftülüklere talimat verildi. Ancak gerekli yeterliliğe sahip eleman bulunamadığı için bu hizmet gecikiyor. Eleman bulunursa hutbeleri işitme engelliler de duyacak.'' diye konuşuyor. TAKİP EDİP DEVAMLI GİTTİĞİN CAMİYE DÜZENLEME YAPTIRABİLİRSİN

suayip57
    Misafir Üye
    suayip57 Avatarı

Yakup Yusuf kardeşimiz güzel belirtmiş önce gerektiği gibi kılmaya çalışmalıyız şayet yerine getiremiyorsak klabileceğimiz gibi kılmalıyız. Bu ifadeleri Bedensel olarak ifade ediyorum.
    Kıldığımız namazlar İnşallah kabul olur. Camide bu tür sorunlar çıkıyor ama bütün camilerde sandalye var bazı camilerde yaşlıların rahat kılabilmesi için uzun oturak şeklinde yapılmış aparatlar var. Öncelikle cami imamına durumu söylediğimizde kendisinin çok iyi bir şekilde yardımcı olacağına eminin. Çünkü benim eniştelerimin ikisi imam.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM ARKADAŞLAR BEN TUTUCU BİR İNSANIM ELİMDEN GELDİĞİ KADAR SÜREKLİ CAMİDE İBADET EDERDİM. SU AN AYAĞIMIN TABANIN DA NASIR VAR 2 YILDIR TEDAVİ YANIT VERMİYOR. YANİ CIPLAK AYAKLA YERE BASAMIYORUM EVDE SÜREKLİ TERLİKLE DOLAŞIYORUM... BUNU BİR KAÇ DEFADA CAMİDE DENEDİM SANKİ HERKES BANA BİŞEYLER SÖYLEDİĞİNİ HİSSEDİYORUM...
    " AAAA HİÇ SAYGI KALMADI ARTIK CAMİYE BİLE EV TERLİKLE GELİNİYOR"

suayip57
    Misafir Üye
    suayip57 Avatarı

Merak etme Hakancığım, ilk önce garip gelebilir ama camide bulunan herkes camiye böyle gelinmiş ise bir sebebinin olacağını bilir, ilk başta jeton düşmesede sonradan anlar.
    Sen boş ver İbadetini yapmaya çalış,
    Biliyorsun ibadet başkalarının nasıl değerlendirildiğine göre değil, Allah'ın nasıl değerlendirildiğine göre olur.
    Sen canını Sıkma,
    Yaptığın ibadetleri Allah Kabul etsin.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ ayağımdaki özürden dolayı tabanıma düz olarak basamıyorum.daha çok ayağımın sağına yatık basıyorum.Bu yüzden ayağımın sağ altında zamanla nasır oluştu.Bu nasır için çok ilaç,bant türü şeyler kullandım.Görüştüğüm doktorlar yakmanın geçici çözüm olduğunu ayağın şeklinin düzelmedikten sonra bu nasırın tekrar edeceğini belirttiler.çözüm olarak da temiz bir jilet ile sertleştikçe kendimin kesmesini söylediler ben de öyle yaparım.Kesince bir rahatlık oluyor.Ancak bende ince tabanlı ayakkabı bile kullanmıyorum.Evde yumuşak terlikle dolaşırım.

Camide terlik kullanmadım hiç bunu araştıracağım..

Üye
    Dalga Avatarı

Son Giriş
    08.01-2007
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl rahat kılabiliyosan öyle kıl allah mutlaka kabul edecektir.

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Neden kendinizi yokuşa sürüyorsunuz, yoksa bu da mı şeytanın bir vesvesesi. Öfkelenmek, alınmak ya da camiye gitmekten, haşa ibadetten vazgeçmek yerine neden nasıl rahat ediyorsanız öyle yapmıyorsunuz. Bunun herhangi bir şekil şartı yok!

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon