TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasanturk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1 senedir kafayı kurcalıyor bu düşünce

ülke şartları ve hayat pahalılığı da malum

herkesin rüyası olan amerikaya göç edip orda yaşabilir miyim ? iş bulabilir miyim ?

engellilere yönelik pozitif ayrım var mı

orada yaşayan engelli kardeşlerimiz fikir verebilirler mi bana

green card denen birşey varmıs buna başvurayım mı şöyle bir video var amerika vatandaşlığı için

https://www.youtube.com/watch?v=1Oh07CuFprw

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Ben amerika değil de Kuzey Avrupaya gitmek isterdim. Kendimi çok rahatça ifade edebildiğim ingilizcem ve donanımlı belgelerim olsa çoktan gitmek isterim de artık onlar da türkleri istemiyorlar. Amerikaya gelince, Onların çok çok farklı sistemleri var ve artık onlar da herkesi almıyorlar ülkelerine. Eyaletten Eyalete değişen kanunlar var. Sağlık sistemi çok iyi değil...

Üye
    Gsusa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    20

@hasanturk greencard başvuruları sanırım 6 ekimde başladı ve başvurabilirsin.Başka bir kaç gitme yolu daha var.Bunlar sponsorluk ve yatırım yapmak gibi.

Üye
    POWER_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    39

dostum yanlış anlama beni ama avrupa ülkeleri böyle boş adamları almaz işe yarayacak adamları alır mesela elinde güzel geçerli bi mesleğin olur vasfın oluır dil bilirsin alırlar seni ...onun dışında kolay kolay avrupa adam almaz..
    mesela benim bir arkadaşım var adam elektrik-elektonk müh. hacettepe mezunu yabancı dil biliyor adam gerekli müracatları yaptı ocak ayında ingltereye gidecek...

Üye
    Pa_Pi Avatarı

Gerçek Adı
    Papi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    36

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @POWER_

Adamı neden gömdün. Boş adam olduğunu nereden biliyorsun? Belki havacılık ve uzay mühendisliği mezunu ve Tr'de bu meslek dalı para etmediği için Amerika'ya gitmek istiyor. Arkadaşlar elinizde meslek varsa yani altın bilezik okumanıza bile gerek yok. Her ülke alır elinizde meslek olsun yeter.

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    50
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben çalıştığım kurum sayesinde gidebilirdim ama gitmedim.amerikadaki sağğlık sistemi berbat özel sağlık sigortası imkanı bile olsa inanın deeğr mi önce bunu tartın ..eğer gitmek istiyorsanız dil eğitim vize vs sorununuz yoksa Avrupayı özellikle portekiz i öneriyorum .Çocuk da varsa eğitim olanakları finlandiya isveç ve portekiz de daha iyi ve ÜCRETSİZ.

Üye
    Makiyato Avatarı

Son Giriş
    19.10-2021
    Saat
    04:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Stockholm
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    95

Green Card için herhangi bir vasfınız olması gerekmiyor. Sadece ABD nin makbul kabul etmediği ülkelerin vatandaşı olmayın ki Türkiye şimdilik o listede değil, bir adet geçirli pasaportunuz ve formata uygunuz resminiz olsun yeter.

Yanlız size bir dost tavsiyesi. Green Card a başvurmak demek öyle yada böyle bu ülkeden gitmek istiyorum, göçmen,mülteci yada adı her neyse ondan olmak istiyorum demek. Bildiğimiz kadarıyla ABD bu verileri kendisine dost müttefik gördüğü AB bölgesi ülkeleri ile paylaşıyor. Yani olaki Amerika işi olmaz ise schengen bölgesinde bir ülkeye girerken açıktan olmasada gizliden bu durum nedeniyle ret yiyebilirsiniz. Yani size kimse sen green card a başvurmuşsun vize talebini ya da giriş talebini red ediyoruz demez velakin buna bir kulp bulurlar reddi yersiniz.

Uzun lafın kısası hayaller avrupa ise bu işe girmeyin derim ben ve yine Abd nin sosyal kültüren şartlarının bir engelli için hiçbir zaman avrupadan daha iyi olacağını düşünmüyorum. Bu son kısımdaki görüşler benim düşüncemdir beni bağlar.

Üye
    POWER_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    39

@Pa_Pi

saçma sapan konuşma neden gömeyim adamı ??? varsa elinde geçerli mesleği dil biliyorsa başvursun gitsin tutan mı var ??

Üye
    hasanturk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13

@Gsusa
    @Pa_Pi
    @Makiyato

Hepinize çok teşekkürler

Biraz araştırdım da baya zor işlermiş bunlar,

green carda başvurdum ama

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    50
    Verilen Beğeniler
    0

özellikle işiniz yazılım üstüne ise remote olarak çalışma imkanını her büyük şirket veriyor.avrupa daki maaşı alıp türkiye de yaşıyorlar ve koşullar euro ve pound kuru da düşünülünce süper bir yaşam kalitesi . greencard çıkar ama iş bulana kadar yani işyerinin sağlayacağı özel sağlık sigortası verilene kadar yani umarım sağlıkla ilgili bir probleminiz olmaz.amerikanın en kötü tarafı sadece sağlık sistemi ..devamlı kontole gitmeniz gereken birhastalık varsa zor.onun dışında umarım gönlünüze göre olacaktır.Arkadaşım 100K usd yıllık brüt maaşla 1+1 evde eşi de çalışmıyor rahat bir şekilde geçindiğindne bahsetmişti.vergi%30-35 arası düşünürseniz kiralar da ortlama 2000-4000 arası 1+1 orada.herkes için hayırlısı olsun

sağlık sigortası yok ise acile gidip bir serum taktırmak diyeyim 7-8 bin usd , gece kalmıyorsunuz bile.bunları duyunca yok dedim ben ayda bir kez acillik oluyorum buna sigortam olmaz limit dolar , limit aşımı parası veririm

Üye
    Pa_Pi Avatarı

Gerçek Adı
    Papi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    36

İngiltere ağır vasıta sürücüsü ve kasap aliyor.

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    247
    Verilen Beğeniler
    1

Keşke Hollanda'ya gitme şansım olsa. Orada çok sevdiğim bir tanıdığım var, yabancılık çekmezdim..

Üye
    Muharrem77 Avatarı

Son Giriş
    21.10-2021
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    19

@POWER_

Kısaca bos konuşuyorsun boş. Hayatında yurtidisini dahi görmediğin belli. Hiç bir kriter sartlari dahi tasimiyor yazdıkların. Her okuyana yabancı dili olana kapılar açılmıyor maalesef. Benim hiç bir beceri vafsi olmayan arkadaşlarım var çoğu yerleşti yurtdışına ne yabancı dili bilen vardı nede kimsenin yüzüne bakmadığı işleri yapanlar dahi mesela moto kurye olarak başlayıp yurtdışında çalışanlar var.

Üye
    POWER_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    39

@Muharrem77

çok mu biliyon sen herşeyi ????
    evet doğru yurt dışına gitmedim görmedim görmek te istemem Allaha şükür bazıları gibi avrupa özentim merakım yoktur. madem yurt dışına gitmek o kadar çık git onlarda seni bekliyordu...

Üye
    hasanturk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkaadaşlar lütfen kavga etmeyin
    @hanifeaydin

avrupaya gitmek mi daha kolay amerikaya mı ?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon