TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.373
    Verilen Beğeniler
    1.323
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @RssCip, üslubumun yanlış olduğunu düşünmüyorum, kaldı ki engelli üslubu diye bir kavram yok. Herkesin üslubu kendisini bağlar.

Tabi ki bir engelli için kesintisiz iletişimin ne kadar gerekli olduğunun farkındayım, çekmeyecek bir hatta ya da efektif bir şekilde kullanılamayacak bir hatta neden sırf indirimli diye satın alalım ki...Konuyu açan kişi de maddi koşullar nedeni ile aldığından bahsetmiş, hepimiz zamanında bu yoldan geçtik dedim kendisine.

Profilinde Trabzon yazan bazı arkadaşlar sorun yaşamadığını söylemişler, olabilir geçen de Giresun'daydım turkcell harici tüm operatörler orada sorunluydu mesela. Sabancı'ya veya bir yahudiye ait olduğu iddia edilen güzel bir söz var: "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim..." Ben hep o şekilde bakarım hayata. (dediğim gibi maddi zorluk başka bir olay)

Tabi bende anamın karnından doğduğum gibi hoop diye bir iş sahibi olmadım. Bu raddeye gelebilmek için çok çalıştım, çok çabaladım ve çok emek verdim. Hiç bir kurumdan, hiç bir siyasi partiden engelim nedeni ile ne bir burs, ne bir yardım ne de destek almış değilim. Yukarıda bir arkadaş da engellilere sağlanan hakları suistimal ettiğim iddiasında bulunmuştu. Neyi suistimal ettiğim konusunda kendisine sormama rağmen bir cevap da alabilmiş değilim ya neyse...

Çabalayan, emek veren veya maddi zorluklar yüzünden başkalarına bağımlı olduklarından belli koşulları sağlayamayan engelli kardeş veya büyüklerime asla sözüm yok, olamaz da zaten.

Ancak bu sitede öyle olaylara şahit oldum ve gördüm ki.
    -Hiç görmediği ninesi, dedesi veyahut bir yakını üzerinden ötvsiz araç alanlar mı dersiniz,
    -Evi, arabası olup da, maddi yönden hiç sıkıntısı olmamasına rağmen devletten pandemi maddi desteğini alanlar mı dersiniz,
    -Emekli olup, özelde çalışan (maaşını elden alan) evinde muhtelif akrabalarını da adresine kaydettirip engelli maaşı alanlar mı dersiniz.

Şimdi söyleyin bakalım, kimmiş o suistimalciler...

Üye
    emre1611 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bilecik
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

Bedava mezar bulsanız içine girecek misiniz? demek nasıl bir cümledir. Arkadaşımız bilgi almak için yazmış buraya Gayet normal şekilde bence kırıcı bir cümleydi

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.373
    Verilen Beğeniler
    1.323
    Blog Mesajları
    4

@emre1611, maşallah o arkadaşın haricinde de herkes kırılmış, ne kadar da kırılgan mizacınız var öyle...

Üye
    GaribanÖğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    Emin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    12

@selda* Bir mesaj görüyorsunuz, konuyu açan kişinin maddi sıkıntıları var ve kendisine "hukuken tanınmış" haklardan birinden yararlanmak istiyor. Aynı şeyi bana da teklif etmişti sosyal yardımlaşma, ihtiyacım olmadığı ve halihazırda faturalı bir hat kullandığım için istemedim.

Mizaçtan bahsediyorsunuz, zor durumda olduğunu beyan eden birine yardımcı olabilmek için yorum yapmaya geldim ve yazdığınız mesaj;
    "Ucuz mezar bulsanız içine mi atlayacaksınız, çekmez o çekmez…"

Siz olsanız ne düşünürdünüz? Yukarıdaki cümle ekmek yoksa pasta ye demekten farksız bir cümle farkında mısınız?

Üye
    benkım Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH ORMAN
    Son Giriş
    22.10-2021
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    bende turkcell kullanıyom %25 ındırımlı harıka cekıyo sadce 32 tl odıyom faturalı ama

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.373
    Verilen Beğeniler
    1.323
    Blog Mesajları
    4

@GaribanÖğretmen, öncelikle ilk mesajda maddi zorluktan bahsedilmiyordu, eğer yazılmış olsaydı böyle bir cevap vermezdim.
    kaldı ki beni engelli haklarını suistimal eden kişi olarak yansıttınız ve halen nasıl bu kanıya vardığınıza dair net bir cevap sizden alabilmiş değilim.

Açıklamalarımla Kendimi ifade ettiğimi düşünüyorum. bu mesajlaşmanın maddi zorluk ekseninde devam ediyor olması benzer sorunu yaşayan arkadaşları inciteceğinden, bundan sonrasında herhangi bir açıklama yapmayacağım.

Üye
    Klavyetor Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    664
    Verilen Beğeniler
    525

@selda* bu ithamı hak eden birisi değil. Yanlış üslup doğrunun katilidir haricinde ne derseniz de fazla olur haksız olur.

Tanıyan bilir ki üslubun da yanlışlığı yok, sadece değişik! Orada bir tatlı sitem var. Kendinizi kullandırtmayın. Ucuz etin yahnisi kokar dememiş de o alındığınız sözü demiş... E o da ben gibi damarı tutunca sivri oluyor.

Ama engelli haklarını suistimal ediyor iftira olur...

Hasılı engeli bu kadar merkeze almayın diyaloglarınızda. Sizi yorar... Asıla odağınızı kaçırır, vakit kaybettirir...

Arkadaşlar çok kullanır yanımda "reis sakata gelmeyelim, sen anlarsın bu mevzudan" betimlemesini. Ne yapam şimdi? Kafa göz dalam mı benim kopile? Daldık mevzu değil de, bir de çıkışı var!

Üye
    claer Avatarı

Gerçek Adı
    gürdal
    Son Giriş
    21.10-2021
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Klavyetor bu sitede insanlar bilgi alış verişinde bulunurlar. Bilgi arayan birine ön yargılı bir şekilde cevap vermek hoş olmamış '' boş mezar bulsanız icine mi dusceksiniz'' cevabı gerçekten biraz incitincitici bir cevap olmuş. bu cevapla karşısındaki insanı bedavaci, çıkarcı, fırsatçı gibi bir duruma sokmuş. Bunun yerine ''ucuz etin yahnisi acı olur'' bu nedenle tavsiye etmem şeklinde cevap dönülse idi daha hoş olurdu.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Republic of Turkey
    Alınan Beğeniler
    363
    Verilen Beğeniler
    160

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Abi Vodafone pişmanlık cidden uzak durulması gereken bir operatör. Ankara'nın göbeğinde şebeke problemi yaşıyoruz müşteri temsilcisinin verdiği cevap 5g ye geçiyoruz genel bir sıkıntı var diyor. ben bu sıkıntıyı 1 yıldır yaşıyorum yeni bir şey değil ki. Taahhüt bitimine 1.5 ay kaldı kurtuluyorum.
    Turkcell güncel tarife hakkında bilgisi olan/kullanan kimse var mı ?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri