TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    15.07-2021
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    103

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Neden beslemeyi düşünmüyorsunuz kediler evlerine sadıktır beslerseniz sizin bahçenize de yapmamış olurlar benim sokakta baktığım 9 kedim var hiç biri bahçeme yapmaz komşuların bahçelerine yapardı tabi kediden kediye değişir bu ama onlara da hak verin lütfen yaşam alanlarını ellerinden aldık her yerde bizler varız, büyük şehirlerde artık toprak bulamayacaklar tuvalet yapmak için bahçe yaptıysanız eğer orayı telle çevirin kafes gibi yapabilirsiniz ektiğiniz bitkilere çiçeklerinize ve dibine zarar veremezler diğer alanlarda bırakın onların olsun paylaşın işte he birde uğraştıkça onlarda sizinle uğraşır benim komşum çok uğraştı onlarla kediler normalde kolay kolay toprak dışında bir yere yapmazlar adamın gidip balkonuna yapıyorlardı sonra uğraşmaktan vazgeçti kedilerde vazgeçti ben böyle şeylere şahit olduğum için söylüyorum.. Bahçede çardağımız vardı naylon gererdik koltukların üstüne, yeri gelir beraber otururduk hayvanlar iyidir güzeldir özellikle kediler kötü enerjileri alırlar umarım ortak nokta bulup barış sağlar güzelce birlikte yaşarsınız

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    291
    Blog Mesajları
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mavidenizim Mesajı Gör
    Kedi köpek aynı evde yaşıyor. O da çözüm olmaz. 😁
    @Mavidenizim Aynı evde yaşıyorlarsa tamam fakat disarıdan geleni kovuyorlar. bizde doberman var yazliğa gidince bağlamadan bahçeye salıyoruz evin etrafından bile geçemiyor kediler

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    2.832
    Verilen Beğeniler
    2.662

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Jem...bey bence taş atmayin yanlislikla bebeklere qelebilir...kedi kumu falan koyabilirsiniz mesela oraya alisirlar zamanla ...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.517
    Verilen Beğeniler
    1.477
    Blog Mesajları
    1

Bu arada lavanta, sedefotu ve yarpuz bitkininin kokulanından da hoşlanmazlarmış.

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    2.832
    Verilen Beğeniler
    2.662

@MeTePe...sen de kedi dusmani qibisin varya kediler nelerden kaçar hepsini biliyorsun yanı....😹😹😹

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.517
    Verilen Beğeniler
    1.477
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: doğaevrim Mesajı Gör
    @MeTePe...sen de kedi dusmani qibisin varya kediler nelerden kaçar hepsini biliyorsun yanı....😹😹😹

Ben hayvanseverim....

Daha önce kedi besledim. Şimdi köpeğim var. Bir kedi daha almayı düşünüyorum. Hayvan seviyorsan hayvanların neleri sevip nelerden hoşlanmadığını da bilmen gerekir. Çünkü yaşamını ona göre şekillendiriyorsun.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    22.07-2021
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    290
    Verilen Beğeniler
    537

Kediler alkol, kolonya gibi keskin kokulardan hoşlanmazlar. Ama bu nasıl kullanılabilir bilmiyorum.
    Toprağa dökersem ekeceğim sebzelere de zarar verebilir sanki, emin de değilim.
    Ama bahçeye giriş yerlerine duvara ve kargılara dökeyim deneyim.

Mama vermek çok riskli, mama dökülen yerlerde yağlı bir kirlilik oluyor ve böcek/fare mamaya geliyor, bunun kavgasına şahit oldum önceden. Birileri sürekli köşeye mama döküyor, orada oturan kadın mamayı getirenlerle kavga ediyordu, bu mevzu aklımda kaldı. Şimdi ben yaşıyorum benzer sıkıntıyı. Zaten civarda o kadar çok mama otomatı vs var ki, kedilerin yemek bulma derdi yok bu semt te.

Ben hayvan düşmanı değilim, yanlış ta anlaşılmak istemem.
    Ama her gün yarım kilo kedi boku ve pişmaniye kutusu dökülmüş gibi uçuşan kıllarla iç içe yaşamak istemiyorum.

Yıllardır bahçeli bir evde oturayım, taze soğan vs ekeyim, bahçeyi güzelleştireyim vs hayalini kurdum.
    Konuyu açtıkça zeminde oturan ve bahçesi olan çok kişinin bu derdi çektiğini öğrendim.
    Çözüm bulan rastlamadım, genelde ya pes etmişler, yada sert davranışlarla kedilerden kurtulmuşlar.

Neden beslemeyi düşünmüyorsunuz kediler evlerine sadıktır beslerseniz sizin bahçenize de yapmamış olurlar benim sokakta baktığım 9 kedim var hiç biri bahçeme yapmaz komşuların bahçelerine yapardı
    Bir veya 9 kediyi bakmak gibi bir düşüncem hiç olmadı, ya sev ya terk et gibi oldu bu.
    Ben bahçede beslemeye kalksam sayısı artacak, yarın öbür gün salıncak, masa vs her tarafa çöreklenip kıl dünyası yaşatacaklar.
    Zaten köpek besliyoruz 5 senedir, kuş ta var, kedinin derdi ile uğraşmam mümkün değil.
    Bizim Moly, köpeğimiz yani, bazen heyecandan tuvaleti dışında bir yere yapar, sonra hemen gelir önüme yatar "döv beni" diye eli ile yüzünü kapatır.
    Tuvalete döve döve alıştırdım, eğer yanlış bir yere yaparsa fena dayak yerdi.
    Ha, dayak dediğim de, buruşturulmuş gazeteyi yastık gibi yapıp vurur gibi yapar, bağırıp kızardım "ne yaptın sen pisss tüü sana rezil"
    Bizim dayağımız bu yani, yoksa canını yakmak değil, zaten kediden ufak, el kadar hayvancağız.

Bu arada lavanta, sedefotu ve yarpuz bitkininin kokulanından da hoşlanmazlarmış.
    Eyvah eyvah, ciddi bir aktar masrafı bu yahu

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    2.832
    Verilen Beğeniler
    2.662

@MeTePe ...ben zaten hassasım hayvanlar konusunda o nedenle taş atılmasın yanlislikla hayvanlara qelebilir diyorum...hayvanlari kovmak bana qöre deil ama ...onlari nelerle kacirtirim qibi bisiyle ilqili deilim ki ...yaşam alanlarini kisitlayamam doqa sadece bize ait deil çünkü ...fakat jem bey 'in durumu farklı bahçeye bisiler ekiyor sanırım o nedenle haklı kendisi bu konuda ...fakat benim bahçem ekili de olsa qelseler bahçeme hayvanlar sıkıntı yapmam...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.517
    Verilen Beğeniler
    1.477
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Jem Mesajı Gör
    Eyvah eyvah, ciddi bir aktar masrafı bu yahu
    Bunlar çalı bitkisi... Tohumdan dikersen 20 günde filizlenir, 1-2 ayda boylanır. Paketi 5TL falandır.

Diğerlerini bilmiyorum ama lavantanın tohumunu 100 lü paketi 5TL'ye, hazır fidelerini tanesi 10TL'ye yeni aldım ben.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    22.07-2021
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    290
    Verilen Beğeniler
    537

fakat benim bahçem ekili de olsa qelseler bahçeme hayvanlar sıkıntı yapmam...
    Bahçeden gelip geçse bu kadar sıkıntı yaşanmayacak belki.
    Ancak özellikle kaka yapmaya geliyor, işi bitince gidiyor.
    Kedi ve köpeğin dışkısı gübre de olmuyor, toprakta tenya vs bitkiye zararı da var.
    İlk günler paspas ve terlik üzerinde yatıyorlardı, kılları görünce şok olduk şimdi bahçede bırakmıyoruz.
    Bu durumda havalar ısındığında nasıl olacak, oturma yerleri sünger minder vs. her akşam içeri sabah dışarı insan fıttırır.
    Yani doğal ortamlarına dokanmayalım tamam da, burası kırsal değil ki şehrin de göbeğinin göbeği, biz mi köye taşınacağız 10 tane kedi yüzünden ne yapacağız?

Bunlar çalı bitkisi... Tohumdan dikersen 20 günde filizlenir, 1-2 ayda boylanır. Paketi 5TL falandır.
    Diğerlerini bilmiyorum ama lavantanın tohumunu 100 lü paketi 5TL'ye, hazır fidelerini tanesi 10TL'ye yeni aldım ben.
    Ha, o zaman iyi. Ben aktarda satılan şişelenmiş yağlar vs gibi zannettim.
    Fide olarak aralara ekerim bende sorayım fidancılara.

Üye
    doğaevrim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    2.832
    Verilen Beğeniler
    2.662

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Jem...evet doqru kedi kumu falan alsaniz zamanla alisirlar bence ...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12