TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 4101112131415161718 SonSon
Toplam 260 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    626
    Verilen Beğeniler
    158

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öneri: @fkrtce - Tıpkı emekliler de olduğu gibi Bayramlarda 2022 muhtaç aylığı alan engellilere, bayram ikramiyesi verilmesi.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    626
    Verilen Beğeniler
    158

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Sonuç Beklenen Öneri Gelişmesi:

2) KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'nın VAKIF EVİ ile vatandaşlara açık sosyal kamu tesislerinden ücretsiz/indirimli yararlanılması ile ilgili Maliye Bakanlığına üst yazı yazılmıştır.

// Alınan Yanıt: Talebiniz gereğince ilgili mevzuatta düzenleme yapılmasına ihtiyaç bulunduğu anlaşılmıştır.
    Bu itibarla, söz konusu talebinizde belirtilen hususlar, konuya ilişkin anılan kapsamda bir çalışma yürütülmesi halinde değerlendirilmek üzere notlarımız arasına dahil edilmiştir. //

Üye
    Özgürumut Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    0

Haydi hayırlısı.Çok güzel bir gelişme.İnşallah olumlu sonuçlanır.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    20.06-2020
    Saat
    02:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    'Engelli Hakları' denilince sadece bireysele dönük maddi kazanımlar / telafiler mi? Akla gelmeli...
    Peki sizce bu maddi boyut tüm sorunsalı olumlu yönde çözümlemede fayda sağlıyor mu?
    Yani; engelli bireylerin eğitimde fırsat eşitliği, yükseköğretim, sosyalleşme, iş ve meslek edinme, legal olarak alın teri / beyin gücü / sosyal güvence marifetiyle legal 'maaş' elde edebilmesiyle oluşacak bağımsız ve onurlu yaşam bağlamında hiç mi sorunları yok? işaret dili gibi iletişim engelleri sebebiyle hastanede, adliyede engelli bireylerin yaşadığı sıkıntı; mimari kente-kırsala dair problemler hiç mi yok sizce?
    Sizin bahsettiğiniz 'Engelli Hakları' değil ki; sizin için 'Özelge' ile sağlanan muafiyet ve istisnalar.
    Ne zaman sakat bir bebek dünyaya geldiğinde o'nun için başına gelecekler yüzünden o'nun için düşüncelere dalmak yerine sevinip mutlu olabileceğiniz gün 'Engelli Hakları' kavramı inşa sürecini tamamlamış ve anlamını bulmuş olacaktır diye düşünüyorum.
    Konu GuemuessBurak tarafından değiştirilmiştir (29.05-2019 Saat 17:14 ).

Üye
    Klingbeil Avatarı

Gerçek Adı
    Eren
    Son Giriş
    25.04-2020
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Stratos emeklerin için tşkler, bir üst yazıda benim önerim için yazarmısın

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    626
    Verilen Beğeniler
    158

@GuemuessBurak

Yine destek olmak yerine, eleştiren ve destek olmayan bir karakter. Bu listeyi yaparken ben ne yazıyorum?

Önemli Not: Bu çalışma benim şahsi girişimlerimle oluşturduğum bir çalışmadır. Ben Bakanlıkta çalışmıyorum ya da herhangi bir derneğe üyede değilim. Sonuç alamadığımız talepleri son olarak Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kuruluna iletmeye çalışacağım. Kendiniz başka girişimlerde bulunmak isterseniz listeyi kullanabilirsiniz.

Sizin bir öneriniz varsa belirtin iletelim. Beğenmiyorsanız başlık açın siz toplayın ve takip edin.

Hatta bu listede beğendiğiniz öneriler varsa, alın siz girişmide bulunun takip edin.

'Engelli Hakları' denilince sadece bireysele dönük maddi kazanımlar / telafiler mi? Akla gelmeli...
    Birde Siz çalışmamızı okumamışsınız ama ben sizin için özetleyeyim:

Öneriler ve Konular:

1-KOSGEB Hibe desteği - Engellilerin iş kurması için. (Size göre maddi.)

2-Engelli araçlarına kasko yapılabilmesi.

3-THY indirimli bilet. (Size göre maddi.)

4-İzmir Belediye engelli park yerlerinin kullanımı.

5-Otomatik vitesin hem ÖTV hem de MTV için engelliler için tertibat sayılması. (Size göre maddi.)

6-Engelli raporunun E-Devlet ile tüm kurumlarda görüntülenebilir olması.

7-Bursluluk sınavında engelli çocuklarına kontenjan verilmesi. (Size göre maddi.)

8-Yaşlı ve muhtaç engellilerin huzur evlerinde ücretsiz faydalanması. (Size göre maddi.)

9-Engelliler için tiyatro, opera biletlerinin internetten alınabilmesi.

10-Bireysel Emeklilik Sisteminde engelliler için yaş sınırının kaldırılması.

11-Engellilerin yurt dışına çıkarken pasaport harç ücreti alınmaması. (Size göre maddi.)

12-Engellilerin staj tarihlerinin sigorta gününe sayılması.

13-ÖTV'siz araç almak için sınırın 300.000 TL olması. (Size göre maddi.)

14-Ortopedik engellerde ehliyet alamayan engellerin 1 .derece yakınlarının ÖTV'siz araç alması. (Size göre maddi.)

15-Elektrik ve su Faturalarında engellilere indirim. (Size göre maddi.)

16-Güvencesi olmayan engellilerin GGS'ye tabi olmaları.

17-Kamu iktisadi teşebbüslerinde üretilen ürün/hizmetlerde indirim. (Size göre maddi.)

18-Çalışan engellinin izin sürelerinin 30 gün olması.

19-Memura ek kademe.

20-10 Mayıs ve 3 Aralık Engelliler gününün Kamu/Özel tüm engellilere izin.

21-Engellilere yüksek lisans ve doktorada ek kontenjan.

22-Vakıf Evlerinin ücretsiz olması. (Size göre maddi.)

------------------------------------------------------------------

22 öneriden, 11 tanesi maddiyatla ilgili geri kalanı haklar, izinler, çalışma hayatı vb.

Maddi olanların çoğuda ihtiyaç sahibi olan engelli arkadaşlar için. Çünkü geçinemiyor insanlar. İnsani olarak ihtiyaçlarını nasıl ekonomik karşılarım diye bakıyorlar.

Peki sizce bu maddi boyut tüm sorunsalı olumlu yönde çözümlemede fayda sağlıyor mu?
    Ben bir ekonomistim. Ekonomi her şeydir. Cebinizde para olmadan bana burada mesaj bile yazamazsınız. Sadece durumu anlatmak için söylüyorum: Bayram harçlığının verilip verilmediği ile ilgili başlık şuan en çok bakılan başlıklar arasında...

Tüm engelli kardeşlerinin maddi durumları iyi olursa zaten emin olun birçok sorun çözülür.

ani; engelli bireylerin eğitimde fırsat eşitliği, yükseköğretim, sosyalleşme, iş ve meslek edinme, legal olarak alın teri / beyin gücü / sosyal güvence marifetiyle legal 'maaş' elde edebilmesiyle oluşacak bağımsız ve onurlu yaşam bağlamında hiç mi sorunları yok? işaret dili gibi iletişim engelleri sebebiyle hastanede, adliyede engelli bireylerin yaşadığı sıkıntı; mimari kente-kırsala dair problemler hiç mi yok sizce?
    Okumadığınız için yukarıda önerileri özetledim. Belirttiğiniz konularda da önerilerimiz olduğunu okuyabilirsiniz.

Sizin bahsettiğiniz 'Engelli Hakları' değil ki; sizin için 'Özelge' ile sağlanan muafiyet ve istisnalar.
    Ne zaman sakat bir bebek dünyaya geldiğinde o'nun için başına gelecekler yüzünden o'nun için düşüncelere dalmak yerine sevinip mutlu olabileceğiniz gün 'Engelli Hakları' kavramı inşa sürecini tamamlamış ve anlamını bulmuş olacaktır diye düşünüyorum.
    Başlığı ben koymadım. Yönetici arkadaşlar koydu. Ayrıca özelge falanda doldurmuyorum. 14 sayfada okuyabileceğiniz gibi arkadaşlar gelen önerileri değerlendirip, özetleyip ilgili kuruma üst yazı yazıp, cevabını takip ediyorum. Mevzuat değişikliklerini de Meclis'e iletmeye çalışıyorum ama iktidara ulaşamadığım için net bir sonuç alamıyoruz.

Hiç bir zaman engelli bebek doğduğunda onun başına gelecekler için sevinip mutlu olamazsınız. Engelli olmanın sevilenilecek bir tarafı yoktur. Çektiğiniz acıların tarifi, düzelmesi ve kıyaslaması yoktur. Çözümü de yoktur. Ben ne zaman sevineceğim biliyor musunuz?
    Hiç engelli bebek doğmadığında...

Yazılarınızdan gördüğüm kadarıyla edebiyat kimliğiniz dışında gerçekten engellilerin dünyasından uzaksınız.

Yazımın başında belirttiğim gibi, bence bu başlıkta böyle yazılarla bizlerle tartışmak yerine, değerli önerileriniz ile ilgili sizde bir başlık açın ve sizde çalışma yapın. Emin olun, ben sizi desteklerim...

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.059
    Verilen Beğeniler
    715

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: StratoS Mesajı Gör
    Başlığı ben koymadım. Yönetici arkadaşlar koydu.
    Başlık "Gerçek Mücadele ve Kazanımlar" iken Gerçek Mücadele ve Kazanımlar (Engellilerin Hakları) olarak tashih etmişiz. Pek de fark yok gibi...

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    626
    Verilen Beğeniler
    158

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @hozgul

Arkadaş zaten "(Engelli Hakları)"na takıldı. Ben başlıkta onu belirttiğiniz gibi yazmamıştım.

Yaptığımız çalışma "Engelli Hakları" değilmiş...

Üye
    tako Avatarı

Son Giriş
    18.11-2019
    Saat
    11:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar devlet personel başkanının engelli memurla ilgili gönderdiği yazı link veriyorum böyle birşey varsa hayallerimiz gidecek https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...sira_no=221696

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    626
    Verilen Beğeniler
    158

@tako

Bu çok eski bir önerge. Mualefet partisi tarafından verilmiş. Ben engelliler ile ilgili tüm bekleyen önergeleri çıkarmışım ve forumda bir başlıkta paylaştım.

Şuanda gelinen noktada, hepsi bekliyor. Ya bir torba yasada iktidar partisi tarafından gündeme gelecek. Ya da hiç gelmeyecek.

Üye
    tako Avatarı

Son Giriş
    18.11-2019
    Saat
    11:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet Personel Başkanlığından engelli personeller için cevap! ? Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası
    pardon arkadaşlar linki yanlış yazmışım asıl link budur buradan bakınız

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    626
    Verilen Beğeniler
    158

@tako

Standart bir cevap, herkese verilen. Meclis gündemine alıp yasal düzenleme yapmadan malesef mümkün olmayacak bir değişiklik. Meclis'de şuan için gündeme almıyor malesef.

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1.419
    Verilen Beğeniler
    2.249

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: StratoS Mesajı Gör
    Meclis'de şuan için gündeme almıyor malesef.
    İstediğiniz kadar karşı çıkın ,EYT mutlaka çıkacak .

Ne demek maalesef , neyin maalesefi

böyle imalı imalı konuşmalar filan

@StratoS bey , maalesef dediğiniz zaman ety mağdurlarının geleceğini çalmış oluyorsunuz .

Yapmayın lütfen

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    626
    Verilen Beğeniler
    158

@SERAFİM

Konu EYT değil ki? Engelli memurun kadro geçişleri ile ilgili yazdım yukarıda?

"Malesef" bir imadan ziyade, sonuç alamamanın verdiği bir hayal kırıklığıdır. Şuanda mesaj attığınız başlığımda 14. sayfadayım. Ve listemizde yer alan önerilerimizle ilgili yazmadığım yazı ve etmediğim telefon kalmadı.

Keşke sizin gücünüz olsa, keşke siz çıkarsanız bu önerileri ve sizin belirttiğiniz EYT konusunu...bende burada tebrik etsem alkışlasam...

Üzgünüm, "çıkacak" demekle çıkmıyor...

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1.419
    Verilen Beğeniler
    2.249

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @StratoS

Gücüm olmayabilir ama umudum var .

Öneri çıkarmak zor bir şey değil ki

Bu forumda sabaha kadar öneri yazsam topu topu 5 kişi okuyacak .

Keşke sizin de gücünüz olsa sözünüze gelirsek

Siz şimdi Beyaz'la foto çekilip profil resmi yapınca güçlü biri olarak mı görüyorsunuz kendinizi

Hatırlatırım size

daha düne kadar İzmir'de en ucuz tatil nerede yapılabilir diye konular açıyordunuz

Zaten o ucuz tatil konusu yüzünden birara fenalık geçirmiştim .

Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 4101112131415161718 SonSon