Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar.
    Bir konuda gözlemlerim sonucu edindiğim tesbite dayalı olarak eleştiri ve öneride bulunmak istiyorum.
    Burası engelli bireyleri ve onların her türlü sosyo ekonomik yaşamlarını, soru ve sorunlarını konu edinmiş bir paylaşım platformu.
    Damdan düşenin halinden... diye başlar, birbirimize içimizi döker, her alanda karşılaştığımız sorunları dile getirir, bunlarla ilgili sorular sorar, cevaplar vererek paylaşımlarda bulunur, birbirimizin görmeyen gözü, tutmayan eli ayağı, işitmeyen kulağı olmaya çalışırız. Çok güzel bir yardımlaşma ve dayanışma örneğidir bu.
    Ancak bazı paylaşımlar görüyorum ki, bu güzide platformu samimi dayanışma atmosferinden çıkarıp, uyanıklık, başkasının hakkını gasp, engeli ya da engelliyi kullanarak haksız edinimler kazanma, bu konularda yasalarda boşluklar araştırma yeri haline getirmektedir.

* ''Arkadaşım engelli, araç alacak durumu yok, onun raporuyla ben ötv muafiyetli araç almak istiyorum kullanabilir miyim / kimler kullanabilir, ne yapmalıyım?....... ''
    * ''İşe girdim / gelirim arttı / hanede ikamet eden şahıs sayısı azaldı vs sebeplerle gelir kriterini aşıyoruz bakım aylığı kesildi ne yapabiliriz? Halamın oğlu / dayımın torunlarının ikametini bize alsak bizde kalıyor görünseler ......... ''
    * ''Memurum, emeklilik işlemlerimi başlatıyorum, işlemleri durdursam, yolluk alabilmek amacıyla zaten emeklilikte yaşamayı düşündüğüm yere tayin isteyip tayin çıkar çıkmaz emekliliğimi istesem..........''
    * '' EKPSS de sorular çok zor, ben matematik fazla çözemem, zihinselde sorular kolaymış, zihinselden girebilmek için ne yapabilirim, raporumda ne yazmalı, zihinsele girmeyen psikolojik rahatsızlıklarda zihinsel yazdırabilirsem atandıktan sonra sorun olur mu?..........''

Bu örnekler uzar gider.
    Arkadaşlar, bu sorular tamamen birbirimizin hakkını gasp etmeye, devletimizi yanıltarak haksız kazanç sağlamaya yönelik.
    Bizler birbirimizin düşmanı mıyız?
    Devlet bizim düşmanımız mı?
    Neler oluyor bize?

Ben bu gibi sorulara yönlendirici cevap vermeyelim, gayri meşru yollar göstermeyelim diyorum.
    Bu güzide platformun amacından saptırılmasına müsade etmeyelim diyorum.
    Dahası böyle insanlara prim vermeyelim diyorum.
    Yanlış anlaşılmasın, ekpss ye de girmiyorum, ötv ya da mtv muafiyetinden de faydalanmıyorum, engelli aylığı, evde bakım aylığı gibi her hangi bir sosyal yardım da almıyorum talebim de yok.
    Hiç bir çıkarım ve menfatim olmadan yazıyorum. Ne engelimizi kötüye kullanalım ne de engelini ya da bizlerin engelini kullanarak haksız kazanımlar peşinde olanlara müsamaha gösterelim.
    Unutmayalım; engellilerin bir çok hakkının kısıtlanmasına, elinden alınmasına bu şekilde istismar edilmeleri sebep olmaktadır.
    Hepinize saygı ve sevgiyle teşekkür ediyor, değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Üye
    snelman Avatarı

Gerçek Adı
    salih turan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

Kesinlikle goruslerinize katiliyorum

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Ufuk bey güzel bir noktaya parmak basmışsınız gerçekten...Gerçekten ihtiyacımız olduğunda,gereksiz kişiler tarafından istismar edildiği için hakkımızı kullanamıyoruz..Bir de herşey bize koşulsuz sunulsun istiyoruz ve bu durumu abartıyoruz...Pozitif ayrımcılık hayatımızı kolaylaştırmak için gerekli,ancak bunu da abartmamak gerekiyor...

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşım doğru şeyler parmak basmışsın fakat ençok istismar edilen şeyi söylememişsin "kpssden her nekadar sınavlara girdiysemde başaramadım psikiyatriden falan bişeler yapıp %40 ı tamamlayabilirmiyim burda şansım daha fazla olurmu" böyle sorumu olur eğer rahatsızsan elbette olur ama olmadığın belli bu resmen hak gaspıdır sen gerçekten engelli bir bireyin ekmeğini elinden alıyorsun bu sadece örnek ve emin olun bu şekilde okadar çok varki anlatamam

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Aklın yolu birdir.Engelli olupta haklarını bilmeyen bir çok insan var.Kulaktan dolma bilgilerle siteye bir şekilde yolu düşen engeli olmayanlar veya engelli yakınları, tanıdıkları sağlıklı bilgi almak yerine ,okumadan dinlemeden bilgi kirliliği yaratmakta.Vergi indirimi alan bir engelli zannediyorki eşime dostuma indirimli araba ev alırım hesapları peşinde.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

o yüzden diyorum kötü oluyorum burda çok kişiyle askerden çürük alır mıyım şu olur mu bu olur mu doktora ne desem hastayım sanar başlıklarında hep kötü anılıyorum siteye girişim engellenecek diye susuyorum bazen.Hep dua ediyorum ben öyle annemin üzerine araba alabilir miyim mesajlarını felan görünce.Allah ım evlatlarım benim üzerimden ilerde böyle işlere girerse ben o günleri görmeyim diye

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

doğru söze kimse bir şey demez kardeşim belli sınırları aşmadığın sürece eleştiri yapmandan dolayı kimse seni engellemez korkma

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

Engelliler.biz sitemiz eleştirilere olumlu şekilde açığız

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilik bir kriz başlı başına, krizi fırsata çevirme çabası içindeyiz milletçe... onursuzca , şuursuzca, bencilce, ....

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

birde sunu anlamıyorum neden hak hukuk deyince sadece maddi kazanım akla geliyor.
    yazıya katılıyorum.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@düşle hakaret davası açan görmedim zaten ben burada genelde maddi konular üzerine başka bir hak arayan yok

Üye
    drhergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin Haskul
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tayinci
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

6 yıldır engelliyim ama benim engelim dışarıdan bakmakla görülecek engeller değil.
    bu site sayesinde bir çok şey öğrendim.
    iyi ki böyle bir platform var.
    lütfen birbirimize saygımızı koruyarak bilgi edinelim ve haklarımızı kullanalım.
    engelli için hak, hak için engelimizi manipüle değil.
    çok net olmayan bir ayrım

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Neden maddi konularda hak arandığı ortada , ülke de işsizlik diz boyu , hem atanamayan hem calisamayan engelli kardeşlerimiz bu yardıma muhtaç bırakılmış ne yazik ki ...

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

herkes hakkını aramalı zaten ilerisine taşmamalı @Ufukalp Ağabeyin dediği gibi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum.
    @sarasota
    Ben sadece görüşlerimi basit bir kaç örnekle destekledim, istismarın haddi hesabı yok, liste uzar gider.

@Ahmedkilicc
    Bırak kötü desinler, böyle bir konuda uyarı karşısında seni kötü görecek insanların görüş açısına ihtiyacın yok zaten.
    ''sana ne oluyor?'', '' senin üzerine vazife mi?'', '' her yere hoplama '' gibi cevaplarla da karşılaştım, özelime gelen hakaret mesajlarıyla da.
    Eğer bunlara cevap verdiğim için, doğruları savunduğum için siteye girişim engellenecekse bırak engellensin.
    Susması gereken, utanması gereken, atılması gereken onlardır, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin hakkını savunan sen, ben o değil.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon