TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 38 mesajın 31-38 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    black bishop Avatarı

Gerçek Adı
    tosun
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ekiden insanlar engelli olmaya çekinir aman allah korusun diye dua ederdi. Şimdilerde ise insanlar hayatlarını kolaylaştırmak adına nasıl engelli raporu alırım diye yırtınmaya başladı.. hatta yaşadığım ilçede geçenlerde bu çeteye operasyon düzenlendi bu çete vatandaşlara ücreti karşılığında anlaştıkları bir doktorcuk ile engelli raporu çıkartıyor işe girmeleri veya emekli olmaları konusunda yardımcı oluyormuş .. toplum olarak kanserli bir doku haline geldik olduğumuz yeri ve yaşadığımız devlete ölümcül zararlar veriyoruz ...

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1.673
    Verilen Beğeniler
    1.055

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş. Benim de en çok kızdığım ve gerçekten üzüldüğüm konulardır.
    Engelli haklarının istismar edilmesi. Engellilerin önündeki engelleri kaldırmak yerine bir çelmede böyle atan çok hayatın içinde.
    Onlar sayesinde ,gerçekten engelli olanlar ihtiyaçlarında ve sosyal hayatında hep bir adım gerideler.
    peki engeli olmadığı halde, dilenen çoğu dilencilere ne demeli? Düzenlemeler yetersiz, gerçek engellinin hayattaki rolünü üstlenebilmesi için kanunlar ve yasalar daha verimli ve caydırıcı olmalı.

Üye
    mert124 Avatarı

Gerçek Adı
    mert ozgur
    Son Giriş
    13.11-2019
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

ufukalp bey yazdıklarınızı okuyunca gerçekten bizim eğitim eksikliğimiz olduğu sonucuna vardım ancak hepimizin karıştırdığı öğretimle alakası yok eğitimin neyse eğitimin ne olduğunu bahsedipte kendimle çelişmek istemiyorum evet kendimizle çatışsak ta eğitim sorunumuz komple bir sorundur. ancak kendimizi geliştirmek yerine nasıl zaman ve emek harcamadan zengin olma derdine düşüp insanları ve devleti nasıl dolandırırım hesabı içindeyiz. Ancak genelde dolandırılan hep kendimiz oluruz.Hep biz dürüstüz başkaları sahtekar hayat felsefemiz bu yani biz hep kendimiz kandırıyoruz. Ülkemizdeki engelli haklarının eksikliğinden bahsederiz kendimizin eksiklerini görmek istemeyiz. Avrupa'yı öven yazıları çoğumuz okumuşuzdur ancak bunun temeline inmeyip hep yüzeysel konuşuruz Kısacası iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmalıyız kardeş anlayacağın işin temeline inmedikten sonra hep havanda su dövmeye devam ederiz saygılarımla

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    03.12-2021
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    114

Siteye yeni üye oldum ve bu durum benim de dikkatimi çekti. Çok fazla bilgilendirici yazı var ve bu sayede çok şey öğrendim. Bu tip sorulara cevap verilmezse belki sormazlar, zaten üye olup sorup cevap alınca ayrılıyorlar.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Davlumbaz

Maalesef böyle bir şey yok. Cevap alasıya kadar 1 den fazla konu açanı, sayısız özel mesaj atana şahit oldum.

Bizde bu bilinç olduğu sürece, verilen hakkı kötüye kullanma olduğu sürece daha çok bu konuları konuşuruz.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    04.12-2021
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Destek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Bazıları ise "engelli tabi hakkını arayacak" gibi, yazı ile verilmek istenen mesajla alakası olmayan cevaplar vermişler.
    Burada kimse engelli haklarına karşı değil, aksine, engellinin hakkına sahip çıkıp, kendi üzerinden istismara izin vermemesi işleniyor.
    Bu arkadaşlara diyeceğim tek şey; bir daha okuyun..!

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    20.06-2020
    Saat
    02:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    İstismara izin vermezken ben de diyorum ki, dolaylı yollardan bu sağlanan faydanın bireye ulaşıp ulaşmadığını bilemiyoruz. Bilemediğimiz için; bireyin kendisi vasisi, yakını tarafından bilgi almak amacıyla sorulan her soruya yazılan her yazıya -bunlar devleti dolandırıyor düşüncesi ile bakmamak gerekiyor. Ama şuda bir gerçek ki; engelli diye insan türünden farklı bir tür de yok zihinsel engelliliğin ózgünlük olarak literatüre girmiş olduğu bir dónemde ortada sadece sakatlıklarımız ve bu sakatlıklara has sahip olduğumuz sosyo/kültürel - sosyo/ekonomik engeller var.
    Keşke istismarcı / medikal model engellilik anlayışı hiç olmasa.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    04.12-2021
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @GuemuessBurak
    Örneğin adam arabanın yüzünü bile görmeyecek köydeki dedesinin adına %90 üzeri raporuyla araç almış, İstanbul'da fink atıyor.
    Beyefendiye bu yetmemiş, araç engelli aracı ya, gelmiş burada engelli park yeri avantajından faydalanmanın yollarını soruyor.
    Farklı konularda istismar olduğu çok açık böyle örnekleri istediğimiz kadar çoğaltabiliriz.
    Bunun neresi engelli bireye ulaşacak ?
    Bu istismar değil de nedir ?
    Bu istismarcılar yüzünden değil mi gerçek hak sahibi engelliler için ötv muafiyeti prosedürünün zorlaştırılması ?
    Hakkını arayan hak sahibine burada hiç bir şey söylendiği yoktur.
    Tekrar tekrar yazmak zorunda kalmam bile tuhaf.
    Konu Ufukalp tarafından değiştirilmiştir (07.05-2019 Saat 22:38 ).

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123