Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sakatlanıp tekerlekli sandalye kullanmaya başladığımdan beri uyuz olduğum bir konudur engelliler ile ilgili haber ve kamu spotlarının sunumu.
    bizde hep bir dram,acıma duygusu uyandırıcak sözler vs. hep bi karamsar tablo... bu durum toplumun engelliye bakışını hatta engellinin engelliye bakışını kötü etkiliyor bence.
    bu işler çok daha renkli,heyecan uyandıran ve saygı duyyulan bi şekilde yapılabiliyor.Bunun yurtdışındaki örneklerine çoğumuz denk gelmişizdir.
    konu ister tekerlekli sandalye bağışı olsun,ister yardım kampanyası,ister bi başarı hikayesi ister kamu spotu...daha iyi ve saygın lanse edilmeli.
    denk geldikçe bu başlıkta gözüme çarpan videoları paylaşıcam.kafama göre takılıcam

arjantinden sandalye rampası önüne park edenlere farkındalık videosu
    https://www.facebook.com/spinalcordi...0/?pnref=story

Kartal belediyesi-Engelli kamu spotu.
    Allah aşkına bu nedir?( ilk 1.5 dkda zaten vidyoyu kapatır herkes yada uyur)

konu başı 1 video görselne izin var o yüzden link vericem.

türkiye engelliler vakfı-sandalye bağısı
    https://www.youtube.com/watch?v=WRdht3g1VqA

wings for life -koşamayanlar için koş kampanyası
    https://www.youtube.com/watch?v=wAz0eXYTFUw

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Çok haklısın sonuna kadar bugün bir yazı gördüm bir belediye Metrobüs durağının birinde çalışma yapıyor büyük punto ile engelli vatandaşlara vs.. diye yapılan hizmet engelli alanı gibi tamam da neden engelliler böyle ayrılıyor. bir çok yerde engelliler için farklı alanlar yapılıyor engellileri o alanlara alıyorlar bu çok yanlış hoş olmayan ayrıca "Özürlü" diye yazılması söylenmesi gibi. nefretle bakıyorum bunları yapanlara davrananlara gerekli mercilere şikayet etmek gerekirse ederiz.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

türklerinki saygınlık kazandırmakdan çok dramatize etmeye çalışıyor kendilerince hayır yapıyorlar fakat toplum bilincinde sakat yetersizdir algısını iyice oturtuyorlar türkiyedeki engelli dernekleri daha çok para için uğraşıyor daha fazla sandalye dağıtmak için ama engellileri daha zor bir durumda bırakıyorlar insanlar 3 5 kuruş verip vicdanını rahatlatıp engelli rampalarını gene umursamıyor yada engelli asansörlerini gene kullanıyor ... hani bizdeki dernekler vakıflar para toplamayı bırakıp bilinçlendirmeye çalışmaya başlamadıkça zor toplumun değişmesi ... kartal reklamı da böyle komik olmuş cidden bence belediye tamamen engellilere uygun değil bundan reklamı evde çekmişler gibime geldi yoksa dışarda dediğiniz gibi daha güzel bir havada daha moral yenileyecek şeyler çekilebilir toplum içinde daha iyi bir imaj oluşabilirdi ...

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

şu video beni çıldırttı
    olimpiyatlara gidiş biletini almış bi sporcu ve bi dünyada başarısı var.haberi izlerken sanki kötü bişey olmuş gibi üzülüyosun.
    sandalyeye mahküm oldu? herşeye rağmen yılmadı?hayata tutundu?alışmak zordu sandalyeye?hayata küsmedi?

kız uçmuş gitmiş 2012 paraolimpiğe ,haberci nerde..

sorsana bu nasıl bi spor,kimler yapar, nasıl antreman yapıyo,devlet desteği,,sponsor varmı,bu spora başlıcaklara ne önerir??????

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

@OturanBoğa
    abi başlık kalsın.konuyu burda video destekli inceliyelim karşılastıralım

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

ya benim bir düşüncem var ama belki saçma gelebilir bence böyle yaparak yani engellilerin başarı hikayelerini yayınlarken dramatize etmeleri ve abartmaları biraz vicdan rahatlatma gibi yani biz size hiç imkan ve ihtimal vermedik ama bak gene neler yapmışsınız ...engellerine ragmen hayata tutundu geyiği aslında bizim hayvanlığımıza herşeyi kendimize göre yapıp algıyı buna göre oluşturmamıza rağmen kendisine yer açtı demek gibi geliyor saçma gelebilir ama bana öyle geliyor ...

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bak bunu unutmuştum.uzağa gitmeye gerek yok.bu benim wings for life için roportajım.banada hayata tutundu yazmış o kadarda sölemiştim böle laflar varsa ben yokum diye

Sporla hayata tutundu-İstanbul Haberleri