Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    QuitsatzHADERAH Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, sevgili arkadaşlar yurt dışında yaşamak çok istiyorum.
    Avrupa ülkelerinde, Amerika veya Kanada ülkelerinden birini seçip değerlendirip karar vererek gitmek isterim.

Yalnız kafama takılan bir soru var.
    İşitme engelliyim iki kulakda 38-45 DB ortalama işitme kayıbı var göğüsden ameliyat oldum orayla ilgili sıkıntım yok ama rapor'da oradan oran aldım. işitme'den %38 aldıysam ameliyat izinden %12 aldım.

Sonuç olarak işitme cihazı kullanarak normal bir insan görünümüne sahibim.

Bu özelliklere sahip bir engelli kişi yabancı ülkede vatandaş olarak mı haklarından faydalanır?
    yoksa vatandaş olmadanda haklardan faydalanabilir mi?

Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar detay verebilirse sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

@QuitsatzHADERAH

Engelli olup olmamanın yurt dışına çıkabilmek için hiç bir önemi yok. Ama öyle elini kolunu sallayarak bir ülkeye gidip "ben geldim" diyemezsin. Almazlar içeri...

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuç olarak işitme cihazı kullanarak normal bir insan görünümüne sahibim.

İşitme cihazı kullanmasan normal bir insan olmuyor musun? Sen kendini vucud uzvularına göremi sınıflandırıyorsun?

Macera arama, kimin kimsen yoksa boşu boşuna hayaller kurma, akrabaların var ise yurtdışında, 1-2 haftalığına tatile git, yaşadıkları hayatı tanı Hiçte Televizyondaki filimlerden izlediğimiz gibi günlük gülistanlık olmadığını sende göreceksin.

Üye
    burhany Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Öncelikle yurtdışında neden yaşamak istiyorsun? Yurtdışındaki hayattan beklentilerin nedir?
    Yurtdışına hangi vasıfla gitmeyi planlıyorsun, herhangi bir eğitimin var mı?

Ayrıca "Normal insan" görünümünden biraz bahsedermisin

Üye
    SnnKYR Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim nişanlım Alman vatandaşı orada yaşıyor 1 ay sonra düğünümüz var buraya geliyor ben cesaret edip gidemedim bütün sülalesi oradayken sendeki iyi cesaret maşallah.

Soruna gelirsek; diyelim ki bir ülkeye gittin mesela Avusturya vermezler ama hadi diyelim ki oturma izni verdiler bir şekilde , geçtik çalışma iznine onu da verdiler hadi diyelim , belediyeye ve oradaki işkur(jobcenter)'a başvurdun ve hastaneden raporunu aldın işitme kaybın olduğun için tamam diyorsun her şey istediğim gibi gidiyor. Sonra bir bakıyorsun orada hiçbir hakkın yok çünkü oranın vatandaşı değilsin. Hayallerini kırmak istemem kardeşim ama dediğim gibi çok araştırdım her kafadan bir ses çıkıyor. Nişanlımın kardeşi %80 engelli Alman vatandaşı ona bile yardımcı olmuyor devlet ve inan bir çok Avrupa ülkesi böyle.