Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bimere sağlık raporum ile karşılaştığım bir sorunu yazdım ve tarafıma bilgi verilmesini istedim onlarda ilçemdeki ilce sağlık müdürlüğüne tarafıma yazılı bilgi verilmesini istemişler ancak 1 ayı geçti tarafıma herhangi bir bilgi gelmedi bilgi edinme kanununda cevap verilme süresi nedir arkadaşlar

Üye
    wondeer Avatarı

Gerçek Adı
    Köksal
    Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili @mehmet-41 bende sürekli Bimer'e dilekçe gönderirim en fazla 1 hafta sonra e-posta ile geri dönmüşlerdi.Ben hastalığım ile işe gireremem için başvurmuştum.Tekrar dene istersen e-devlette gönderdiğin dilekçeler nereye ulaşmış orada yazıyor.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

aynen e devletten bakıyorum ilçe sağlık müdürlüğüne gelmiş 1 ayı geçmiş bende bimer başvurumun ne olduğunu tekrar sordum yine bulunduğum ilçe sağlık müdürlüğüne göndermişler bir türlü gelmiyor bilgi kime sikayet edeceğiz

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:40
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

30 gün süresi var.normalde 15 gün,fakat,gerekli bilgi başka bir kurumdan geleceğinden 30 gün.

Başvuruma yasal süre içinde cevap verilmediğinde BİMER’in herhangi bir yaptırımı var mıdır? Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ile Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve ilgili Yönetmeliğin uygulanmasında ihmali, kusuru veya kastı bulunan memurlar ve diğer kamu görevlileri hakkında, işledikleri fiillerin genel hükümler çerçevesinde ceza kovuşturması gerektirmesi hususu saklı kalmak kaydıyla, tabi oldukları mevzuatta yer alan disiplin cezaları uygulanır.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bimer'e karşılaştığınız bir sorunu yazmışsınız.
    Bunu bilgi edinme kapsamında Başbakanlık Bilgi Edinme Birimine, bilgi edinme kapsamında başvuru olarak yapmışsanız evet cevaplam yükümlüler. Ancak Bimer'e yazılan ihbar, şikayet gibi konular bilgi edinme kapsamında değerlendirilmemektedir.