Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ka_rakartal Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar istanbulda meb e atandım tekerlekli sandalyeli birine uygun evlerin çoğunlukta olabileceği merkezi, nezih ve hesaplı bölgeler nerelerdir bilgisi olanlar yardım etsin lütfen

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Avrupa Yakasında Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece vs.
    Anadolu yakasında Kurtköy, Pendik, Kartal vs. Anadolu yakası Avrupa yakasına göre daha uygun

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Evet tabi ki o sebeple uygun.
    Kadıköy-Beykoz-Kağıthane vuhuu en az 1000 liradan başlıyor kiralar.
    Sahibinden com'dan bakabilirsiniz genel bir araştırma olur.

Uzaklık da gidiş geliş saat olarak çok sürmezse
    Zaten metrobüsler ücretsiz yada servis olursa rahat.

Üye
    ka_rakartal Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

metrobüse sandalyeli insanlar için uygunmu biniş ve yer vs bakımından birde mebde servisle ulaşım oluyor mu ?

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

@ka_rakartal Geneli uygun gördüğüm kadarıyla ama uygun olmayan duraklarda da metrobüs ve tramvayın içinde harita tarzı bir şey var
    Orada görsel olarak gösteriyor engelliye uygun yada değil diye. (Örneğin tramvay böyle)
    @Erdinç G Est. ne diye yalan söyleyeyim
    Farklı mahalleleri 750 olabilir bilemiyorum ben denk gelmedim.
    Bir de oralarda uygun daire varsa kesin giriş kattır

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

devlet tek.sandalyeli engelıye bıle servıs saglayamıyor.
    bu konuda hıç bır calışma yokmu?

Üye
    ka_rakartal Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merkeze uzak dediğiniz yerlerin gelişmişliği nasıl peki merkezlerden çok mu farklı? istanbulun heryeri merkez klişesi ne kadar doğru?

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesela Fatih çevresinde bulabilirsin 750-800 tl 2+1 girişleri , ama atandığın kurumun konumu çok önemli İstanbul da ,
    kuruma yakın ev bulmalısın ne kadar yakın o kadar iyi.
    Metro , metrobüs de çok yoğunluk olur iş gidişleri ve çıkışları.Ben iki koltuk değneği kullanıyorum ve toplu taşımada çok zorlanıyorum , senin tekerlekli sandalyede olman daha da zorluğa yol açar .
    Onun için fiyattan çok kuruma yakınlığa , asansörlü oluşuna ve apartman girişinin düz olmasına dikkat et bence , kurumu tam söyleseydin daha çok yardımımız olurdu.

Üye
    ka_rakartal Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mebe atandığımı başlıkta da belirttim, uygun ev derken de her açıdan uygunluğu kastettim.atandığımkurum mb tüm ilçeler yni ilçe belli değil belk seçme şnsım olur onun için araştıryorum olmaz ise de semtler hakkında bilgim olsun atanığımd acemilik çekmeyeyim die düşünüyoum

arkadaşlar plumeria nın söylediği ilçelerin nezih bölgeleri neresidir ve gelişmişlik açısından asıl yerlerdir?

Üye
    ka_rakartal Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar Ümraniye ve Üsküdar da nezih ve hesaplı semtler ve mahalleler konusunda bilgisi olan var mı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Önce bir kurumun belli olsun öyle bak,İstanbul kazan sen kepçe işi olmaz öyle.
    İstanbul'da her ilçe başlı başına şehirdir nerdeyse. Bir çoğunun vezir yerleri de rezil yerleri de vardır.
    Ha profilimde İzmir yazdığına bakma,İstanbul'da emekli olduktan sonra kaçtım İzmir'e.
    Bu arada bir hatırlatmada bulunayım;
    Meb e atananlar için duyduğum kadarıyla yaşadığı ilde kalma hakkı tanınabilecekmiş,arayıp soranlara böyle birşey var dilekçe verin deniyormuş.
    Şayet varsa böyle bir imkan bulaşma İstanbul'a derim.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşım.. İstanbul'a atandığın için belki kendini şanslı bir vatandaş olarak görüyorsun lâkin durum pek öyle değil aslında.. Nerede ikamet ediyorsun bilmiyorum ancak imkanın varsa keşke yaşadığın şehirde kalabilseydin, orada çalışabilseydin.. Belediye başkanlarının veya sair yetkililerin İstanbul'da sakatların hayat şartlarının kolaylaştırıldığına dair sözlerine itimat etmemek gerek.. Evet sakatlar için bir şeyler yapılıyor bunu inkar etmek doğru olmaz ancak her şey dedikleri kadar güllük gülistanlık değil.. Her otobüs tekerlekli iskemle kullanıcılarına uygun değil, her otobüs veya metrobüs durağına sakatların erişebilmesi de mümkün değil.. Otobüs veya metrobüs kullanmak yerine ben metro kullanmanı tercih etmeni öneririm. . Dolayısıyla işten eve, evden işe metro ile gidiş geliş imkanı olan yani metroya yakın bir yeden ev bulman bana göre en uygun ve öncelikli olanıdır.. Ayrıca iş yeri belli olmadan muhit önermek bence pek sağlıklı değil.. Önerilen semtler İstanbul'a uzak olan yerlerdir.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ayrıca sakatlara uygun evler diye tanıtılan evlerde bir rampalar var öyle ki katır tırmanamaz.. Daha geçen gün bu bahsettiğim evlerden birine Beylikdüzü ile Büyükçekmece arasında bulunan bir sosyetik sitede rastladım.. Bir rampa var evlere şenlik, neymiş site engellilere uygunmuş, Palavra.. Buna da dikkat etmek ve sözlere inanmamak gerek, gidip görerek karar almak lazım.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Fatih abi çok doğru tespitlerde bulunmuş. Öncelik Yaşadığınız yerde kalmak olmalı en azından kira vermemiş ve düzeninizi bozmamış olursunuz. İstanbul'un taşı toprağı altın değil artık. Hee biz neden duruyoruz burada diye soracak olursan Doğma büyüme buralı olunca hengameye alıştık diyebilirim
    İstanbul'da adam gibi bir yerde otoparklı güvenlikli ev tutmaya kalksanız en az 1500 TL. Aldığınız Ücret ile ist da geçinemezsiniz. Bahçe katı diye kiralanan yerler de ise köpek bağlasanız durmaz...istenilen Ücret ise 900-1000...bir ara Fatih civarında ev araştırması yapmıştım oradan biliyorum. tekerlekli sandalyede olduğunuzu belirtmişsiniz elit bir yer değilse asansörlü konutlarda illaki asansör arızalanır, tamiri de uzun sürer. O Yüzden giriş katı olursa özgürlüğünüzü kısıtlamamış olursunuz. Ancak ben illaki yaşayarak Öğrenmek istiyorum diyorsanız burada işbaşı yapın, pansiyon tarzı bir yer kiralayın. Gözlemleyin kafanıza yatmazsa tayininizi istersiniz...

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İst. da metrobüse yoğunluktan sağlıklı kişiler binemiyor , Siz tekerlekli sandalye ile nasıl bineceksiniz ayrıca engelli asansörler sürekli arızalı yada sağlıklı kişilerle dolu . Metro ile gidemezsiniz yoğun kalabalık ya servisiniz olacak yada araba ile gideciksiniz. Başka Sanş yok . Kiralar giriş katlar 600TL ile 1000TL arasından başlıyor ve çok merkezi yerler değil bu semtler ümraniye-pendik-kurtköy-sancaktepe-beylikdüzü sana tavsiyem kocamustafapaşa 1000tl 1+1 bulursun ve heryere tek ulaşımdır.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon