Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İstanbul il sınırları içindek Özürlüler Merkezleri ne gibi hizmetleri veriyor ?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engellilere Yönelik Hizmetler

Engellilerin; kapasitelerini geliştirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek, bağımsızlaşmalarına destek olmak, toplumsal gelişmelerden pay almalarına yardımcı olarak üretime katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla şu alanlarda hizmetler veriliyor:

• Sosyal rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetleri; Sosyal servis hizmetleri, sosyal destek programları, yasal haklar danışmanlığı
    • Psikolojik destek hizmetleri; Bireysel ve grupla psikolojik danışmanlık, aile eğitim ve seminer çalışmaları, konuşma terapisi, Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı
    • Eğitim rehabilitasyon hizmetleri; Zihinsel Engelliler Beceri Kazandırma ve Mesleki Rehabilitasyon Merkezleri, karma eğitim hizmetleri, yaz okulu hizmetleri, Türk İşaret Dili eğitimleri, tiyatro, sinema atölyesi ve diğer sanat eğitimleri
    • Fizyoterapi ve sporla rehabilitasyon hizmetleri; Fizik tedavi rehabilitasyon hizmetleri, sporla rehabilitasyon, atla terapi, hidroterapi
    • İstihdam destek hizmetleri;
    • Çağrı merkezi ve ulaşım hizmetleri;
    • Medikal malzeme ve ortez – protez desteği;
    • Yaz kampı ve sosyal, kültürel etkinlikler;
    • Toplumsal bilinçlendirme projesi (ÖSHA);
    • Diğer hizmetlerimiz; Kuaförlük hizmeti, kütüphane, Sinema Atölyesi Projesi, Tiyatro Atölyesi Projesi

İSEM, İstanbul il sınırları içinde ikamet eden ve tam teşekküllü bir hastaneden %40 veya üzeri vücut fonksiyon kaybı olduğunu belgeleyen bir Sağlık Kurulu Raporu olan görme, işitme-konuşma, ortopedik ve zihinsel engelliler ile ruhsal-duygusal rahatsızlığı veya süreğen hastalığı olan bütün engellilere hizmet vermektedir. Bu hizmetler, idari hizmetlerin yürütüldüğü Yeşilköy İBB Engelliler Müdürlüğü de dâhil olmak üzere toplam 24 merkez ve 9 irtibat bürosunda verilmektedir.

Bulunduğunuz yere en yakın Engelliler Merkezinden hizmet alabilmeniz için 153'ü arayabilirsiniz