Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar size danışmak istediğim yükün altından kalkamadığım problemim var bana kurtuluşum nasıl olur ne yapmam gerekir öneriniz ne olur lütfen yardım edin

şimdi şöyle;
    evkredim 760+ site adatı 65 evinde 80 ay var
    ihtiyaç kredileri farklı bankalara:604+558 birinin 41ay diğerinin 14 ay var
    kredi kartlarımın borcu:limitlerim dolmuş durumda 20000+43000 iki kartım var

gelirim 2750 tl
    kartlarım aylık 5000 + 5, 6000 de diğeri geliyor aylık olarak
    bende maaşımın yetmediği yerde kartımla çeviriyordum çekip yatırıyordum şimdi dönemez oldum kredi çekip kapatsam zaten kredim haddinden fazla faturalar çocuk okulu servis parası hastalık masraflarım falan baya giderim var kartımı ödemesem nasıl dönderirim borcu kartlar takipe takılsa diğer borçlarımın ödemesinden kalan miktarı mı haczederler üzerime ev var 12000 tl lik araba var

bana akıl verebilirmisiniz bunalıma girdim sırf borçları döndermek için karttan çektim çoğaldı borç ne edeyim danışmak istedim sadece

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    05:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kredi kartlarını yapılandirmaya sokacaksiniz, aylık odeyeceginiz miktara göre cesitli vadelere bölüyorlar, yoksa maasınız bunları ödemeye yetmez gerekirse gecim icin arabada satılacak tıkanmıs durumdasıniz..gelir ile gider birbirini tutumuyor yapılandirma sart gibi görünüyor allah yardimciniz olsun

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bankayla görüşüp kartlar için çözüm bulun öncelikle, ve şu anki masraflarınızı en asgari şekilde tutmaya çalışın.Aracınızı satıp kartların bir kısmını kapatın derim ben en azından hem meblağ düşer hem de faizi azalır.Kredinizi bayağı ödemişsiniz kredinin faizi ilk taksitlere ekli olduğu için onlara öncelik vermeniz pek bir fayda sağlamaz.
    En önemlisi moralinizi bozmayın biraz zaman alacaktır ama geçecek .

Üye
    koray- Avatarı

Son Giriş
    24.10-2015
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun.bir bankacı olarak yönlendirmek isterim sizi.hergün bu maddi sorunlardan dolayı bir çok batık müşteriyle uğraşıyorum.ilk önce şunu söylemek isterim konut kredilerinizin ödemelerini hiç aksatmayın çünkü bankanın elinde ipotek olduğu için direk evi satışa çıkaracaktır ve kendi parasının tahsilatını yapacaktır evide öldü fiyatına satacaktır.ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınıza gelirsek ödeyebilenecek gibi durmuyor yapılandırmada yapılamaz.çünkü geliriniz yetersiz gelecektir bankada onay vermeyecektir.ödeyemediğiniz borçlar 90 günün sonunda kanuni takibe girecektir ve avukat sizi arayıp anlaşma yoluna gitmek isteyecektir.tabi sizin ödeme gücünüz olmadığı için haciz işlemi başlatılacaktır.arabanızı satıp borçlarınızın bir kısmını ödeyin banka haciz etmeden.evinizde bulunan eşyalara aynısından 2 tane olmazsa haciz edemezler örneğin 2 televizyon varsa birisini alırlar.hapise girme gibi bir durum kesinlikle yok.maaşınızın 4/1'ine el koyarlar başkada bişey yapamazlar.umarım yardımcı olabilmişimdir.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Araba cok acil değilse satıp, ihtiyac kredilerinin büyük bölümünü kapar kalanınıda ufak taksitlerle yapılandır.Yinede gecinmekle zorlanıyorsan ek iş yapabilirsin.Bankalara bulaşma ,ev taksitlerin makul istanbulda varoş semtlerde kiralık ev tutsanız bile vereceğiniz kira bu kadardır.Bir kaç sene sonra taksitler
    zaten enflasyona yenik düşecektir.Bunalıma girmeye gerek yok.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

peki ev ipotekli ama eve bir şey yaparlarmı araba önemli değil de ev önemli banka ile müşteri hizmetleri ile görüştüm ödeme yapmayın takibe düşsün öyle anlaşın dediler onada cesaret edemedim araba satılsa 12000tl diyelim yinede kurtarmıyor banka ile anlaşsak anlaşma yapılmaz demiş arkadaş kredilerin toplamı 1950 tl yapıyor bunun ödemesi sonrası kalan maaşımla bankalar anlaşma yapsa 1000tl iki banka 500 er ödeme yapılmasını kabul etmezlermi
    yada nasıl bir yol izleyim
    cevaplar için teşekkür ederim yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım ama en azından fikir veren olur diye cesaret edip yazdım gülen varsa ne yapalım artık neyse sağolun tekrar arkadaşlar

koray-;
    emekli maaşım 900 diğeri de çalıştığım maaşım hepsinin toplamının mı 1/4 üne el koyar birde iki ayrı banka ayrı ayrı mı el koyarlar nasıl bir anlaşma yapsam evin taksitini aksatmam için maaşımın olması lazım banka el koyarsa ödemem kalırmı evin taksitini ödemeye yada onun dışında geçinmek için para kalırmı diyelim işten çıkarsam sadece emekli maaşıma mı el koyarlar hacze gelince evi satrmı başka banka ipotekli olan değilde diğer bankalar evi haczedebilirmi satarlarmı evi

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Bireysel borç peşin ödense ne kadar tutuyor.Ev kredisi hariç.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

ev borcum peşin kapansa 49000 tl
    kartımın biri 39000 tl
    diğer kartda 20000 tl
    kredinin biri 24000 tl
    diğer kredide 12000 tl
    toplam=144000 tl

Üye
    koray- Avatarı

Son Giriş
    24.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konut kredinizin ödemelerinde aksatma olmazsa ipotekli eve hiç bir banka dokunamaz.emekli maaşınada dokunamazlar.çalıştığınız yerdeki maaşınızın 4/1'ine banka el koyar o Banka'nın borcu bittikten sonra diğer banka maaşınızın 4/1'ine el koyar.yani sırayla maaşınızın peşine düşerler.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

o zaman ne kadar faiz le ödeme yaparım borcum ne olur nasıl bir plan yaparlar koray bey borcumu ödemeyim arasınlar ödeyemiyorum diyeyim sonra onların dediğiniz gibi yaparlarsa kabul ederim fakat böyle yapmayıpta başka yaparlarsa kötü olur hemde fena olur engelli birinin duyguları zaten yaralı kafam çok karışık ya planım nasıl olsun ilk önce birini onun maaşımın 1/+ üne el koyunca sonrada diğerinimi ödeme yapmayayım planım nasıl işlesin kardeşim sağol başınızı ağrıttım ama kusura bakmayın teşekkürler

koray bey bir başka bankadan toplam borcum kadar konut kredisi çeksem 140000 tl 120 ay verirmi bilmiyorum ama sonra borçlarımın tamammını kapatsam en kolay böyle kurtulurum ama eve o kadar kredi verirlermi bilmiyorum tabi 140000 tlye 2000 tl ödeme çıkıyor kalan la da ben geçinirdim akıllanırdım artık Allahım ya ne yapsam ya

maaşımın 1961 tl/4 =490 tl el koyarsa ben 500diyeyim 500+558+758+65+140tlservis+604 =2615 tl sadece diğer kart kalıyor onu da bilmem ne yaparım

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Şu anki evinizin piyasa fiyatı ne kadar ,evi alalı bir kaç sene olduysa ev baya prim yapmıştır.Evi satıp gelen para ile ev ve diğer borçları kapatıp geriye kalan miktar için daha makul bir ev için peşinat ne kadar cıkar, kalan miktarı bankadan kredi çekersiniz.Ben kredi kartı borcunu hesaba katmamıştım o borc hesaplamamı alt ust etti.

Üye
    koray- Avatarı

Son Giriş
    24.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sürekli bişeyler değişiyor bankacılıkta.süreç şu anda benim dediğim gibi işler yarın yine bişeyler değişir tak evi satarlar yeni ev sahibi gelir o zaman haberiniz olur.bence en mantıklısı evi ve arabayı satın konut kredisini kapatın kalan parayla çok güvenebileceğiniz bir kişinin üzerine 2 odada olsa bir ev alın bu kişi kesinlikle eşiniz ve çocuğunuz olmamalı banka bu sefer onlara musallat olur.diğer borçlarıda dediğim gibi kanuni takibe aldırın ve ödeyemiyeceğinizi belirtin.bankaların tek yapabileceği şey kalır çalıştığınız yerdeki maaşınız 4/1'ine el koyar sırasıyla bu şekilde parayı tahsil etmeye çalışırlar.

Sizi umutsuzluğa sürüklemek istemem ama kredi kayıt bürosundan tc no sorgulandığında riskiniz yüksek çıkacağı için ve puanınız düşük olduğundan hiç bir banka size konut kredisi vermiyecektir.çünkü gelir gideri karşılamıyor.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

arabayı satarım tamam ama evi satmamam gerekkartları takipe aldırırsam benim yukarda dediğim oluyormu yada evi satmadan başka bankadan kredi çekemezmiyim evi 130ile 160 arası bir fiyatı vardır fiyat olarak

takipe düşmediğim için notum 1800 en az riskli grubdaydım takrar başvurayım bakayım ne çıkıyor risk raporum

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Şu maaşın dörte biri olayına acıklık getirelim.Normalde konut kredilerinde maaşın %50 sine göre ödeme takvimi cıkartırlar, atıyorum bizim memlekette ortalama maaşlar 1500 tl olduğu için , 1000 liralık aylık ödeme yapmak için maaş 2000 tl olmak zorunda bunun içinde çoğu çalışan yalandan yüksek maaş alıyormuş gibi işyerine bordro imzalatıyorlar.Eger maaşı yalandan yüksek gösterdiyse atıyorum 4000 tl. bununda 4/1 i 1000 tl. eder.

Üye
    koray- Avatarı

Son Giriş
    24.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kredi ve kredi kartı düşünmeden sorunlardan kurtulmanız gerek çünkü çıkar yanı kalmamış.sen şimdi 160'a satarsın evi banka gider 110'a satar düşünmez sen zarar mı ettin kar mı ettin kendi parasını kurtarır.mantıklı düşünmek gerekirse borçla borcu kapatma

Resmiyette iş yerinden imzalatılan bodroya göre işlem yapamazlar SGK'da görünen maaşa göre hareket ederler

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon