Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 60 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Doruk2012 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2016
    Saat
    07:56
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Borçlar konusunda, asla stres yapmayın, sağlığın zarar görür, seçenekler şunlar, üzerine olan varlıkları başkasına devret, ev borcu bitince otomatik haciz olur, çünkü onu takip eden icralar olacak, maaşın 4/1 kesilir emekli maaşı hariç, o kadar borç için eve gelinmez, engel oranın her zaman işe yarar, birde borçları ödemek var imkanın varsa, eğer ödeyezmezsen yıllar sonra banka alamadığı için varlık şirketlerine satar, bundan sonra bıktırma aramaları başlar, hepsi uydurmadır, ya direnip yaşama devam kanunları kullanacaksın lehine olanları öğreneceksin, yada ödeyeceksin, ama ödeyemeceğini bile bile asla kimseyle ödeme taksitlendirme anlaşması yapma imza atma, unutma ülkemizde sen tek değil milyonlar içindesin, daima güçlü bundan sonra parayı dikkatli kullanırsanız bişi olmaz

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@Doruk2012

eyvallah sağol bir kurtarsam bankaları diğer akrabalarımın arasına koyacağım onlarıda gerisi neyin varsa o kadar harca alamazsan aç kal daha iyi ama işte sağlık için harcama var başka şeyler için harcama olunca bişey yapamıyorsun gereksiz herşeyi kapattım zaten
    kapanan kartlarıda kestim kredilerin vadeleri dolana kadar devam bekleyelim nolacak
    teşekkürler cevap için sağolun

Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@muhendis3232 Bu mesaj sana yakışmıyor. Kim ister bu durumlara düşmeyi. Unutmayın düşmez kalkmaz bi Allahtır.
    Memolik sen iyi direndin. Hiç kendini sıkma diyeceğim ama gelde uygula desene. Önce sağlık sağlığınıza iyi bakın. Yalnız değilsiniz önce bunu bilin. İnşallah çıkar bir yol bulunur. Bulunmazsada yapacak birşey yok. Burda başına gelmeyenlerde yazıyor bunlara hiç kulak asma. Allah hepimize önce sağlık versin gerisi bi türlü olur gider.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@muratoto

doğrudur haklısın hocam çevremizde de akrabalarımız eşimizden dostumuzda aynı durumlardan şikayetçi bakıyorum para yok derler hertaraf borç ellerinde 3 bn liralık telefonlar 150 liralık ev almaz diger 300 lük ev alır sonra biz geçinemiyoruz arkadaşta bu şekildeyse söylediğimin arkasındayım. hastalık olur bişi olur ha borcunu ödeyemez o ayrı..kimsenin durumunu bilemeyiz..

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@muhendis3232

evet dediğin insanlardan çok benim borç verdiğim teyzo şimdi para istesek yok der arabaya a dan zye masraftan kaçınmaz telefonu son model
    benim telefon da yok bu arada emanet telefon kullanıyorum durumu atlatana kadar
    farklı örnekler çok kime neye inanacağını insan da şaşırıyor insanlar çeşitli dediğiniz gibi
    neyse ben genede bunada çok şükür Rabbime sağlık versin bunun altından da kalkarım ama zaman lazım bana gelirim iyi sayılır engelli birine göre elinde mesleği olmayana göre sadece kısa döngüde toplu iihtiyaçlardan kaynaklı bendeki sıkıntı onuda diğerleri bittikçe yine borçlanarak yeniden vade uzatarak ödeyecem en azından ev aldık evin değeri her geçen gün artıyor satarsak alamayız tekrar ama satmadan ödemek isterim herkesin cuması mübarek olsun tüm borçlulara rabbim ödeme kolaylığı versin
    biara çok bunalmıştım bu konuyu buraya o yüzden açmışım demekki ama şimdilik psikoloji olarak daha rahatım ödeme ve borçlar aynıda olsa neyse selamlar herkese

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@memolikk

kardeşim hiç kimseye bir açıklama yapmak zorunda değilsin.neyse ne.......

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

@memolikk biraz geri çekil kötü şartlardan uzaklaş kafanı toparla ve finansal tablona öyle bak güzel bir programla bu işten kurtulursun. Aynı sıkıntıları bende yaşıyorum bir program uyguluyorum ve sonucunu alıcağıma inanıyorum rabbim sağlığımızı ve sevdiklerimizi korusun.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@hakanmemik

amin,
    sanırım bir çoğumuzun 2.ortak noktası bu..1.ortak noktamız; engel - 2.borçlar

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

@hakan26 haklısın

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

neyse arkadaşlar yapacak bişey yok ödeyecez bitene kadar ayrıca çekeceğiz bu ceremeyi dert te dermanda bende başka çare yok borçlar bitene kadar
    sizlere kolay gelsin

Üye
    rlion Avatarı

Son Giriş
    02.04-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Muğla - Fethiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

9800+5000+4800+800+6000 tl borcum vardı 6000 devlete işyeri açtığım zamandan kalma diğerleri banka. Elinizde ziynet dahil yatırım olarak gördüğün şeyleri satın ben altın pc vs ne varsa sattım ve çok şükür elimde 2 tane daha 45gr altınım kaldı. şuanda kalan para sadece 4800TL. Ödenmez diye birşey yok illaki ödenir. Fakat bunun için rahattan konfordan lüksten vazgeçeceksiniz. Bizde genelde şu vardır. Borcumuz vardır ama yaşamaktan lüksten geri kalmayız. Bir ke avukat dükkanıma geldi. O stres adamın ömründen ömür götürüyor. Siz ipin ucunu ciddi kaçırmışsınız. Ev için kredi almışsınız ve şimdi evi satmam diyorsunuz. Evinizde çoluğunuz çozuğunu varsa satacaksınız. Minimum yaşam kalitesiyle bu borcu bitireceksinizki daha sonra evlatlarınız rahat etsin. Benden size tavsiye gerekmedikçe 1 tl bile harcamayın. Yoksa sonra çok üzülürsünüz. Allah yardımcıınız olsun @memolikk

Üye
    kurt74 Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle hepinize allah kolaylık versin benimde aşayukarı 260 000 gibi borcum var bankalar arıyo sürekli ama tabi bey diyerek ne zaman ödeme yapcaksınız diyor bende diyorum param yok kiramı ödeyemiyorum diyorum hapis diyolar tabi biliyorum 38 madde diyorki sözleşmeden doğan borçlardan dolayı hiçbir vatandaş özgürlüklerinden yoksul kalınamıyacaklarını hüküm altına alınmıştır ayrıca ben emekli falan deyilim maaşta almıyorum şu anda çalışamıyorum o yüzden sıkıntı etmeyin derim üstüme hiç bişey yok arıyılar gelin yapılandıralım diye kabul etmeyin sakın en sonunda ödiyecem ama ana parayı yani 5 yıl sonra ana parayı istiyecekler bende kabul edicem bu arada tek banka deyil tabi bu 260 bin tl şimdi şöyle bişey yazim ben 1600 lira maaşla çalışan biriydim kradi kartımın limitide 70 bin tl nasıl oluyoda bana bu kredi kartını veriyonuz ulan yatan sgk asgeri ücret oda yetmez diyeri 40 diyeri 30 ulan nasıl oluyo sonra ödeyemeyincede kradi limitiniz 5000 e düşürülmüştür diye mesaj atyolar nedenmi diyoki devlet sen bu kradi kartını neden 1600 lira alan vatandaşa veriyon birde bağdaşı yok bankaların o kadar borcum var ama ginede kıredi kartı kullanıyorum bankalar ayrı anlayana

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

@rlion doğru söylediklerin kadar yanıldığın yerlerde var.

Üye
    kurt74 Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesela yazarmısınız bilmek isterim

en azından bende öğrenmiş olurum hakanmemik

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kurt74 aile sahibi olmak çocuklarının olması ihtiyaçlar gibi bunları bilmeyen bilmez

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234