Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Konut kredisi çekilen evin ipotekli olması ,başka bir diğer bankanın alacağına karşı tapuya şerh koyabilir.Burada ev satışa cıktığında ,ilk alacaklı eve kredi veren bankadır ikinci alacaklı ise kredi kartı borcu vs. bankalar.Yanlış bilgilendirmiyorum umarım hukukcu değilim ama inşaat sektöründeyim.arabaya da haciz geleceğinden araba bir an önce satılmalı.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

ben maaşı fazla göstermedim hiç yanlız ne yapmam konusunda kafam daha fazla karıştı kredileri hesaplıyorum 140000 tlye 1960 tl ödeme çıkıyor bana bir banka böyle bir kredi verirmi e üstüme olduğunda

yada sırasıyla tek tek rakamlarla ne yapılabileceğinin şıklarını yazabilirmisiniz kafam çok karıştı ya evimi kaybetmek istemiyorum ama bunun üstüne hesap yapmak isterim araba önemli değil evin satılmaması lazım

Üye
    temmuzidil Avatarı

Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Borclunun ustune ev ya da araba varsa ipotek ve rehinli olmasa bile banka serh koyar.arabaniz trafikten cekilir.evinizle ilgili de tehdit unsuru olur.eger uzerinize bir mal yoksa koray beyin dedigi gibi surec isler.yalniz bankalar 90 gunu gecmeksizin yapilandirma imkanini sunar.yeniden yapilandirma konusunda bankalarla iletisime gecin.bana kalirsa kredi kartlarinizi yapilandirin.90 gunden sonra takibe gidince yapilandirmaniz da ek bedeller odemek zorunda kalirsiniz.gecmis olsun

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Burada kafamıza göre yazıyoruz ama sizde bizim dediğimize birden kapılıp yanlışa düşmeyin.Yazdıklarımız secenek sadece.Evin kredi borcu için önce arabayı satacaksın, geri kalan para için anne ,baba, kardeş, kaynana her kimse ya breysel kredi cekecek, yada ustune ev olan varsa evine kredi cekecek senin ev borcunu kapatacak ve sen bu evini babanın ustune kaydıracaksın bunuda sor araştır mal kaçırmaya girerse buda olmaz, sonuçta senın ustune ev olmayacak, kredi kartı borçlarına rest cekersin.ev ve araba varken rest cekmen dediğim gibi tapuya haciz getirebilir.

Üye
    temmuzidil Avatarı

Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir de emekli maasina asla icra konulmaz.bana kalirsa siz ipotek karsiligi tuketici kredisi cekin.cektiginiz krediden konut kredinizi kapatmanizi isticeklerdir.kalan kismini da borclara aktarirsiniz.yalniz vade konusunda sikinti yasayabilirsiniz bunu da belirtiyim.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım senin evi satmaktan başka çıkar yolun yok o ev eninde sonunda elinden gidecek ya bunu kendin yapıp hiç olmazsa evi değerinde satacaksın yada banka el koyacak ölü fiyatına satacak sana ev kredisini öde diğerleri takibe düşsün maaşın 4/1ne icra gelir diyen arkadaşlar önemli bir ayrıntıyı unutuyorlar senin maaşına gelecek icra ev kredin bitene kadar borçlarını ödeyemez hatta faiz ve icra masraflarını bile karşılayamaz konut kredin bittiği gün bankanın ipoteği kalkacak ve diğer alacaklıların anında eve el koyacak öldü fiyatına satacaklar evi satmaktan başka çaren yok

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    05:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece kredi kartlarini yapilandirsan odemelerin hepsine tam gelecek gelmesinede bu evin birde gecimi var ailede calisan var ise onlada gecim saglanacak yoksa gecimde yok. Sikinti burada baslar yasiniz kac bilmiyorum ama okudugum kadari ile yani yapilandirma falan bunlarin odemesi seneler alicak bir borc hoppana ode ecek gibi degil ya bu zor senelere ailece gögüs gereceniz yada evin kredisini kapatana kadar duzenli odeme yapip evin kredisi bittiginde evi direk guvendiginiz birisinin uzerine yapicaksiniz bunu yaptiktan sonrada iflas bayragini çirakip hic bir seyi odemiceksiniz sadece maasinizin 4.1ne haciz gelir hı o suredede isten cikarsaniz sadece emekli maasiniz kalir onada haciz gelemez siz odeme konusunda taaut vermediginiz surece bankalar oyle kaliverir yerinde anlasmali bosanma olacak reddimiras olacak borc ailenizede kalmaz bu sekilde genelde bu sekilde oluyor ama yok ben bunlari yapamam derseniz evi arabayi satip tum borcu kapatip kalan para ilede kiraya cikacaksiniz yada ek isler falan bulup borclari odiceniz

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bilmiyorum ama evi satamam uzun vade nir kredi çekip ödemeyi düşünüyorum bankadan verirseler 130 140 bin tl konut kredisi çekip 236000tl toplam ödemeyle faize çalışacaz 10 sene verirseler tabi ki

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@memolikk

Kardeş çok geçmiş olsun benimde başım bankalarla dertte.Şöyleki bir arkadaşıma çalıştırdığı fastfood işletmesini geliştireceğini işi büyüteceğini ve 3 ay içerisinde çektiğim kredilerin tamamını kosgebten işletme kredisi çekip kapatacağı sözüne kanarak  ve 3 ayrı ıslak imzalı senet doldurtarak bu senetlere de güvenerek 5 ayrı bankadan aralık 2014 ve ocak 2015 ayları içerisinde 75000TL ihtiyaç kredisi çektim 36 ay vadeli ve 89000TL geri ödemeli..Çekmez olaydım lanet olsun..Şu an çektiğim krediyi tıkır tıkır nakit olarak eline saydığım şahıs dükkanını batırmış durumda ve 4 aydır çektiğim kredinin taksitlerini ödeyemiyor.Dükkanını devredebilirse 25-30000tl para verebileceğini söylüyor.Bankalar sürekli arıyorlar çok yakında hakkımda icra takipleri başlayacak.Kredi çektiğim bankalardan birinede emekli maaşım yatıyor ve farkında olmadan muvafakatnamede de imzalamışım bu sebepten ötürü bu bankadan çekmiş olduğum 20000tl kredinin aylık taksitleri de otomatik olarak maaşımdan kesiliyor.Maaşımı başka bir kuruma da geçiremiyorum Misal PTT ye aktarıp maaşımı pttden alma gibi bir değişiklik dahi yapmama izin vermiyor banka.Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim.Bu bankadaki kredimi kapatabilirsem acaba diğer bankalar sıraya girip maaşıma el koyabilirler mi aacaba buna benzer durumla karşılaşan veya bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.Kendim için çekip harcasam gam yemeyeceğim lakin hiç dokunmadığım bir borcun yükümlülüğünü ve sıkıntısını çekiyorum tek geçim kaynağım emekli maaşım ve başka bir malım mülküm de yok..

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@Nostradamus

geçmiş olsun bilader odediğin kişiyi kaçırma yakala ondan sıyırılmasın ödesin

Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun arkadaşlar. Ne yaptınız çözebildinizmi.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

yok hala aynı 16-17 tl lik arabanm var satmaya çalışıyorum alana temiz bakımlı açılmammın sebebi de bu arabanın bakımı yüzünden şimdi satıp borcları kapatmaya çalışıyorum 150 bin tllik borç var hayırlısı

Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@memolikk hocam konuya baktımda nerdeyse bir sene olmuş. Bu sürede olumlu olumsuz nasıl bir süreç gelişti. Ne yaptınız.

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Kardeş şirketmi kordun bu kadar borç ettin kumarmı oynuyon..atalarımız ne demiş ayağını yorganına göre uzat faizden kredi kartından uzak dur..sen degil ülkenin yarısından fazlası borçlu iç piyasaya borç 500 milyar tl..hükümet yol yapsın bina yapsın..yolun bariyerlerini yemeye başlarız yakında..sanayi kuruluşu yok..köylü kaypak ve üçkağıtçı

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @memolikk
    Araban ne ilan ver burada belki araba arayan arkadaşlarımız vardır.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon