Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    su savaslariiii. atatuk orman ciftligi suyu kullaniriz biz. onu bulamayincada sirma su. naylonlarlada iyi bagisiklik yapmis oluyoz o baska. daha damacanalarin yikandiginida bilmiyoruz ama. hic olmazsa ataturkun ismiyle guven duyuyoruz napoalim.
    farzoldu ters ozmoz. mapusa girmektense boklu su iccez baska turlusu.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: X_MAN Mesajı Gör
    yok benım kullandıgım ürün 600 liralık 5 filtreli bi ürün

linkteki ürünü çok övüyorlar o yuzden eklemek istedim
    Sizin kullandığınız ürün büyük olasılıkla linkini verdiğinizden daha iyidir. Zaten dikkat ederseniz o ürün için "sınıfının en iyisi" deniliyor.
    Karbon filtre+UV sistemler en usul arıtıcılardır. Ters ozmoz son yıllarda ucuzlayıp yaygınlaşan bir sistem.

Karbon filtreler pek çok zararlı partikül ve bakteriyi başarıyla süzer. UV (Ultraviole ışık-mor ötesi) ise bakteri ve virüsleri öldürür. Ama bu filtreler bazı kimyasalları ve zehirli elementleri süzmede yetersiz kalabilir.
    Orta kalite bir ters ozmoz membranı teorik olarak suyun içinde bulunan su molekülü dışındaki neredeyse her şeyi süzer. Sizin 5 filtrenin esasen sadece 1 tanesi filtreleme işlemini yapan malzemedir. Diğerleri onun işini kolaylaştırmak ve ömrünü uzatmak için kullanılan kaba filtrelerdir.

Aklınızda olsun, filtre değiştirirken ters ozmoz filtresini gerekmiyorsa değiştirmeyin. En pahalı olan odur. Genellikle sondan 1 önceki filtredir. Diğer kaba süzme filtreleri ve en sonda bulunan tatlandırma filtreleri ucuzdur ve topunun fiyatı 1 ters ozmoz filtresi kadar tutar. Ters ozmoz filtresi en az 2 yıl gider. Diğerleri suyun kalitesine göre 6 ay-1 yıl arası gider.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ters ozmoz cihazını hocam çok iyi anlatmışsınız gerçekten artık her evin olmazsa olmazı şehrimin suyu iyi diye aldanmayın ilk fırsatta mutlaka edinin yalnız bu cihazı aldığınızda karbon filtreyi 2-3 ayda bir yenileyin bu sayede başta ozmoz çarşafı olmak üzere diğer filtrelerin ömrünü bir hayli uzatırsınız ozmoz çarşafı üzerinde 2-3 atomun geçebileceği büyüklükte delikler olan bir tür kağıttır bu filtreye gelen su ne kadar temiz olursa ömrü o denli uzar tuhaf gelebilir ama bu şekilde akvaryum temizleme ünitesi yapmıştım abartısız söylüyorum içme suyu kıvamında çıkış veriyordu tabi bol miktarda atık su ürettiği için akvaryumda iş yapmadı

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet ankaranın suyu pis buna sincanda değil ama ümitköyde suyun önce sarı akdığına şahit oldum

melih başkan yalana dolana gerek yok sularda sorun var bunu ankaranın suyu temiz bende içiyorum diyerek geciştiremezsin

eğer insanasaygın varsa ne gerekiyosa sorunu çözmen gerekir

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    su savaslariiii. Atatuk orman ciftligi suyu kullaniriz biz. Onu bulamayincada sirma su. Naylonlarlada iyi bagisiklik yapmis oluyoz o baska. Daha damacanalarin yikandiginida bilmiyoruz ama. Hic olmazsa ataturkun ismiyle guven duyuyoruz napoalim.
    Farzoldu ters ozmoz. Mapusa girmektense boklu su iccez baska turlusu.
    suyuda atatürke bağladınya helal sana

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Önceki hafta bankaya bir iş için gittiğimde bamka müdürü ve eşi hastaydı. Aynı hafta içinde işyerimizdeki personelden 3 tanesinin kreşe giden çocukları sırayla hastalandı, iş yerimizde 6 kişi hastalandı.
    Ben geçen hafta hastaydım. Önceki gün eşim hastalandı. Bugün kayınpederim, kayınvalidem ve abim hasta... Yine geçen hafta yengem feci şekilde hastaydı. Hastanelerin acilleri falan da hasta kayynıyor.

Bu listeyi uzatıp gidebilirim.

Hastalananların ortak paydası genelde dışarıda yemek yemiş olmaları. Hepsi farklı yerlerde yediği için bu kişilerin aynı yemekten hastalanma olasılığı yok. Geriye en büyük etken olarak su kalıyor.

Yani, suyun tahlili yapıldığı, temiz olduğu falan yalan! İçinden biri olarak söyleyeyim, bu tür salgınlarda basına bilgi verilmesi sağlık bakanının iznine tabidir. Yani panik çıkmasın diye hiç kimse çıkıp açık açık salgın var diyemez. Ancak kişisel olarak çevremde yaşananları gördüğümde çok net bir şekilde istatistiksel oranları çok çok aşan bir gastroenterit salgını olduğunu söyleyebilirim.

Herkese tavsiyem, zorunlu olmadıkça dışarıda yemek yemeyin, çeşme suyu içmeyin! Bulaşığı elde yıkıyorsanız duruladıktan sonra üstünden içme suyu geçirin. Sebze meyveyi çeşme suyuyla yıkadıktan sonra temiz suyla tekrar durulayın. Büyük olasılıkla suda bir halt var. Ben bugüne kadar böylesi bir salgın gördüğümü hatırlamıyorum.

Üye
    vuslatsevdası Avatarı

Gerçek Adı
    musab
    Son Giriş
    30.04-2015
    Saat
    19:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anakara suyu temizmiş canlı izledim başkan içti kana kana

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

başkente özendik galiba kayserini suyunda acaip bir koku oluştu sağlık ocağına gittim aile doktorunun ilk sorusu sendemi isal oldun tüm mahalle hastalanmış

Üye
    Darksteal Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

melih başgan gelip eskişehir mahmudiye de miting yapacağına kendi şehrinin su sorununu çözsün millet su yerine çamur içiyor
    eskişehir in suyu gene pırıl pırıl akıyor

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Petbardakta su ıcıp ankaranın suyu temızdır dıyen ınsana melıh gokcek denır

Üye
    Kerim Kaya Avatarı

Gerçek Adı
    Kerim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    OF
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Buyurun Arkadaşlar Ankara'nın Su Problemi İle İlgili Açıklamaları

Ankara'nın İçme Suyu Ne Halde! -09.09.2014 - YouTube

Üye
    nurrcan Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    55

Pes sukufe pesss :-)

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: darksteal Mesajı Gör
    melih başgan gelip eskişehir mahmudiye de miting yapacağına kendi şehrinin su sorununu çözsün millet su yerine çamur içiyor
    eskişehir in suyu gene pırıl pırıl akıyor

sayın arkadaşaşın eskişehirde hastanelerde ishal oranına bak benim hanım tarafından yeminle söylüyorum tam beş kişi su yüzünden hastanelik oldu merkeze bağlı Turgutlar da ve camlıcaa hatta kayınpeder 3 gün hastanede kaldı yani eskişehirde o konuda pek iyi sayılmaz

aynı şekilde izmir İstanbul hatta bunlara biraz daha ekleyebiliriz ben başkanların çıkıp temiz demesine kızıyorum kardeşim var sularda sorun kıvırmadan bize ulaşan yok ama konuyla ilgileneceğim de çom temiz bende içiyorum demek vatandaşı alaya almak anlamına gelir ben direkt melih başkana yazdım sorunu

Burda konuyu ak partideki deki belediyeler suları pis chp nin muhalefetin ki temiz deyip konuyu akp chp çekmeye çalışmayın konuyu anlatabildimmi

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Yatırımların en büyüğü insan sağlığı için yapılan yatırımlardır. Bunlardan bir tanesi de ve en önemlilerinden olan ana şebeke hatlarının yenilenmesidir. Maalesef tüm ülke genelindeki ana şebeke hatları eskidir ve suların kesilip tekrar açılması da maalesef bu aşınmayı hızlandırmaktadır. Bu aşınmış borulardan küf bir taraftan, yeraltındaki atık su yada yağmur sularının topraktaki pisliği suya karıştırması bir taraftan bu tabloyla karşılaşıyoruz.Şimdi belediye başkanları bunu açıklamak yerine suyumuz temiz demekle yetiniyorlar yani insan sağlığını hiçe sayıyorlar. Senin suya temiz ben içiyorum dememle olmuyor, insanlar suyun rengini görebiliyorlar. Tüm siyasilerimizi insan sağlığına biraz olsun önem vermelerini istiyoruz.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Su temiz olmalı, insan temiz olmalı...

Su ile bedeninizi Kuran ile kalbinizi yıkayın...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın oturanboğa bu waterbox firması nasıl verdikleri cihaz kaç ayda bir filtre değiştiriliyor filtrelerin fiyatı nedir periyodik bakımlar filan nedir ücretler ayrica cihaz kaç para detay bilgi paylaşabilirmisiniz

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon