Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kaynak beni şaşırtmadı. çevre mühendisleri odası. muhalefetin en başta geleni. ankaranın her yaptığı projeyi mahkemeye verip yürtmeyi durdurma kararı aldıran kimler bilmeyenler bilsin. odalar. her işte dava ediyorlar:

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

dur calık kardes bıraz sabır konu sılınmesın. ben doktor beyden ters ozmozu ogrenıcem. sagırım zıra. yazdıgını bı okuyum. duymadan anlamak zor baska turlusu.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

hangi il olursa olsun sular arıtma tesislerinden çıkınca içilecek haldedir lakin gelene kadar suya bişeyler oluyor o nedenle bir kentin tüm mahallelerinde aynı kalitede su olmaz tabi suyun kirlenmesinde kim suçlu derseniz kesinlikle belediye vatandaşın boru hattı döşeyecek hali yok sel baskınlarını doğal afet diye kimse savunmasın türkiyede muson yağmuru yağmıyor eskiden kayseridede çok sel olurmuş belediye dağ eteklerinden şehrin çıkışına kadar boru hattı döşedi ne kadar yağmur yağarsa yağsın şehir etkilenmiyor koskoca ülkenin başkenti bunu önleyemiyorsa belediyenin ayıbıdır

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hangi şekle layıksa millet

O şekil idare edilir elbet

Rahmani değilse eğer bir devlet

O zman kuzgunu leşe kondurur...

Bu arada Kızılırmak suyunda binbir çeşit witamin ve mineral var ARSENİK başta olmak üzere...

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

şu ben ceşme suyunu ıcıyorum dıyenlerın evıne gıtmek lazım,bakıyım bı ıcıyormu,, demekkı sadece bızım dıkmen ilker,de su kötü,dıger semtlerde iyi ))) cok temız ıcın ıcın aman aksatmadan gunde 3 lıtre felan ıcın kı ,, ,,,, ....

işi siyasete döküpde yalakalık yapmanın bır anlamı yok yani, düsrt olun, evet su bu ara kötu bır cok ınsan ıshal oldu ve ınsallah duzeltırler dıyın yeter

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    ben doktor beyden ters ozmozu ogrenıcem..
    Ters ozmos sistemler biraz pahalıdır. Sanıyorum fiyatları 300-400TL'den başlıyor. Bunlarda 4 veya 5 filitre bulunur. İlk filitre kaba parçacık yani çamur vs.filtresidir. İkinci filitre ince parçacık, yani gözle görülemeyecek kadar küçük zerreleri süzer. 3. filitre ters ozmoz filtresi denilen ve asıl işi yapan filitredir. Bu filitre basit bir fizik kuralını kullanarak sudaki molekül boyutundaki zararlı elemanları sudan ayrıştırır, diğer uçtan neredeyse saf su çıkar. Son filitre ise tatlandırma filtresidir. Saf su lezzetsiz olduğu için burada genellikle reçine kullanılarak suyun sertliği arttırılır ve tat verilir.

Bunlar genelde küçük bir tezgah altı kutu şeklinde... Zaten satan firmalar kendileri getirip monte ediyor. Fiyat pahalı gelebilir. Ama günde 5-10TL damacana parası veriyorsanız 2-3 aylık su paranıza denk geliyor. Bir de damacana indir-kaldır, sipariş ver derdinden kurtuluyorsunuz...

Arkadaşımız demiş ki; Ankaranın suyu çok lezzetli... ben sürekli içiyorum. Sağlıklı suyun tek kriteri lezzet değildir. Arıtılmış veya damacana suyu ile Ankara'nın çeşme suyu arasında 20 kat partikül oranı mevcuttur. Ankara'daki arıtma tesisleri kızılırmak suyunu arıtabilecek özellikte ve kapasitede değildir. O yüzden bu su, diğer su kaynakları karıştırılarak içindeki zararlı kimyasal madde oranı düşük tutulmaktadır.

Bir de, damacana veya çeşme suyuyla çay demlemiş herkes sadece rengine bakarak dahi hangisinin çeşme suyu olduğunu söyleyebilir.

Herşey bir yana, Ankara'nın suyu başka şehirlerle kıyaslanmayacak kadar pahalıdır. İşyerlerinde tarife m3 10TL'nin üstündedir. Evlerde ise 4TL. New York'da bile su bunun üçte biri fiyatınadır.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

satan firmanin kendi getirip monte etmesi iyi, en azindan ustaya guvenimiz olur. bu ters ozmoz cihaz pahali bile olsa melih en azinda bi 4 yil basimizda, meydan saatlerine, ankara giris kapilkarina park diye yapilan hilkat garibelerine, balik tutulacak alt gecitlere bizim vergilerimizi yatirdigina gore kendi gobegimizi kendimiz kesmek durumunda oldugumuzun bilinciyle car nacar verecegiz bu parayi.
    hatta bizim akilli ankara ahalisi gene secer bunu
    bide marka ismi yazarsaniz daha kolay arar bulurum size zahmet olmazsa doktor bey. tesekkur ederim bu iyi birsey.
    valla telefon ettiriyosun, bide duymaz kulakla kapi zili bekliyosun, bos bulup kapi zilini duymayinca damacanacida gelmeyiveriyor sonra hakli olarak.

Üye
    X_MAN Avatarı

Gerçek Adı
    <3<3<3<3
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

yerinizde olsam hıc vakit kaybetmeden SU ARITMA cihazı taktırırım zaten hesap ederseniz 3 ayda damacanaya verdiğiniz paraya cihazı taktırabilir gönül rahatlıgıyla suyunuzu içebilirsiniz

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Valla ben pek marka önermeyi sevmiyorum. Benim kullandığım waterbox marka. Diğerlerine göre biraz pahalıca... ama iyi bir teknik servisi var. Arayınca hemen geliyorlar. Filtre değişimlerini bile onlar zamanı gelince arayıp haber veriyor.

Ama Ankara'da bu işi yapan çok sayıda firma var. İnternetten biraz araştırıp eli yüzü düzgün birini seçmelisin. Önemli olan filtrelerin ömrü bittiğinde yenisini kolayca temin edebilmek. Çünkü cihaz aslında 1 depo, bir basınç regülatörü ve filtrelerden ibaret. İnternette 200TL'ye bile satan var. Kendin monte edersen tabii... O yüzden belli bir geçmişi olan firmaları, yani en az 3-5 yıldır bunu yapan firmaları tercih etmekte fayda var.

Ev için genellikle en küçük modeli yeterli oluyor. (Tabi evde 3-4 kişiden fazla değilseniz) Biz gerek çay kahve, gerek içmek için, hatta makarna haşlarken bile arıtılmış su kullanıyoruz. Sebze meyveyi bile normal yıkadıktan sonra arıtılmış suyla duruluyoruz. Şimdiye kadar sıkıntımız olmadı. Yılda 1 kez filtrelerini değiştirmek gerekiyor.

Üye
    X_MAN Avatarı

Gerçek Adı
    <3<3<3<3
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

benım kullandıgım su arıtmA cihazı 600 tl 5 filtreli tek sorun çayımız bıraz acı geçen çağırdık elemanları ertesi gün geldiler cihazda sorun yok biz senelerdir caydanlıkta ve cay makınasında kirec olduğundan şimdi o eski çay tadını alamıyormuşuz en güzeli su arıtma cihazı kullanmak herkese tavsiye ediyorum arkadaslar

https://www.youtube.com/watch?v=p_Q-DVsNm-A en iyisi de şimdilik bu

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

hasta olmak. igrene igrene su kullanmak daha kotu. saglik icin verilir. gidiyosun markette 5 litrelik kaldirip getiriyosun hemencecik bitiyor sucuyu kacirinca bunu almaliyiz biz. tesekkurler

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: X_MAN Mesajı Gör
    ..en iyisi de şimdilik bu
    Yalnız sizin kullandığınız bu cihaz ters ozmoz değil. Bu karbon filtre+UV sistemli bir arıtma cihazı. İyi bir ürün olmakla beraber hiç bir zaman ters ozmoz cihazları kadar performans vermez. Kimi zehirli artıklar karbon filtrelerden geçebilir. Bunlar sadece ters ozmoz veya kimyasal yöntemlerle arıtılabilir.

Ama sizin cihaz kendi sınıfının en iyisi denilebilir. Suyun tadının acı olması, filtrelemeden sonra tatlandırma işlemi yapılmadığı için olabilir. Bir de filtreler ilk değiştirildiğinde bir süre acılık olabiliyor. Zamanla azalıyor.

EK: Şimdi farkettim. Siz 5 filtreli ürün kullandığınızı söylemişsiniz. Linkini verdiğiniz Espring karbon filtreli bir ürün. 5 filtresi olmaz. Galiba sizin kullandığınız ürün bu değil.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

arsenik oldugu soyleniyor kizilirmak suyunda. bu cok kuvvetli zehiride suzebilse ne iyi olurdu.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Ters ozmoz cihazları arsenik de dahil kurşun, nitrat, cıva gibi neredeyse tüm kimyasalları tamamına yakın süzer. Ama bildiğim kadarıyla Kızılırmak'da arsenik problemi yok. Sülfat, aluminyum gibi başka mineraller yüksek. Su analiz raporlarına bakmak lazım. Arseniğin bir sorun yarattığını hatırlamıyorum.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ankarada oturuyorum son 2 aydır sularda gariplik var bir şey karıştığı kesin.Zaten içmiyordum çok şükür pınarlardan suyumuzu temin edebiliyorduk ona da el attılar ücretsiz kullandığımız suyu mahalle içine ücretli olarak vermeye başladılar.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon