Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Umutsuzluk kötü birşey, siz ötenazi kararını verdikten sonra ,kaç tane mutlu sağlıklı kişi durup dururken ansızın bu hayattan göçtü, onlar mutluydular sizi mutsuz...

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Dostum, bu site üyelerinin hemen hemen tamamına yakının bir derdi, bir sıkıntısı var.. Kimimizin ki idare eder seviyede kimimizinkisi ise biraz daha ciddi boyutta.. Bütün organları sağlam olup da yani sıhhatli bir insan olup da işsiz güçsüz esrarkeş, sokaklarda yatan kalkan, hayatta kimsesi olmayan ve diğer fertlerin iğrendiği bir insan da olabilirdin veya olabilirdik.. Bu nedenle ben fazla bir şey söylemek istemiyorum ancak sana sadece şunu diyebilirim biraz dini hususları araştır, manevi konulara yöneltmeye çalış nefsini, eminim ki faydasını göreceksin..

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Arkadaşların dediği gibi herkesin bi sıkıntısı derdi var.
    Bazıları hatta ben bile çoğu zaman ölmeyi düşünürüz, ama inancımız gereği imtihan diyip sabrederiz.
    Hem herkes ölücek kimi erken kimi geç.
    He eğer illa ölmek istiyorum dersen, bu ara gazzede ölüm çok oraya gidebilirsin, hemde şehit olma durumun var.
    Neyse sen yine sabret neyin ne olacağı belli olmaz , boşuna dememişler "Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler"...

Üye
    t-i-l-k-i Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

doğmak ne kadar doğalsa ölmekte o kadar doğal bir insan yaşamayı istemiyorsa çözümü ölmekte buluyorsa buna saygı duymak gerekir hasan dost size insan gibi soru sordu siz dalga geçtiniz bir kere daha ölüme seçmeye zorladınız bu yazdığnız yazılarla...

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Doğum ölüm normal bi şey zaten.
    Sadece senin olmayan bi şeyi talep etmen saçma, onu anlatmak istedik.

Üye
    gadjodilo Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    uruguay/santa maria
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Hay Allah' ım, n'ldu bizim sandalyeye müşteri var mı diye bakayım dedim, yaz sen oradan "hollandaya gitsem ötenazi yaparlar mı?" Üstüme vazife değil ama madem fikrini kamuoyuyla paylaşmışsın ee napacan yorumlara katlanacan artık. Bir insan öyle kolay kolay ölümü düşünmez, sen bunu dile getirdiğine hatta bu konuda yardım istediğine göre epeyce ciddisin. Ve seni bu noktaya getiren büyük acı ve sıkıntılar içindesin ki Allah sabır versin, ya da neye inanıyorsan. Yalnız ölümü istemekle beraber bu işi birileri yapsın ben yapamayacağım, bakamayacağım beni kan tutar diyorsan da hala hayata ve yaşamaya karşı bir isteğin iştiyakın var demektir ki o da çok güzel aslında(Ölüm o kadar kolay bir şey değil onun zorluğu da olabilir). Bu intihar meselesi benim de epeyce kafamı kurcalamıştır. Hele parası pulu olan ünlü, zengin vs adamlar kadınlar intihar edince sorardım niye? Bana en makul gelen sebep şuydu. Herkesin hayatta yaşamak için sebepleri vardı, onları yitirince artık o hayatın bir anlamı kalmıyordu. Bu sebep bir insan için 1 milyar dolar, etrafında fink atan gazeteciler, dünyanın en zenginleri listesinde olmak, bütün güzel kızları tavlamak, bütün yakışıklı erkeklerle birlikte olmaktan tutunda, "ulan bi kız sevdim istedim vermediler" e kadar binlerce şey sayılabilir. Hele günümüz kapitalist ve iletişim çağında artık insanlar kendi hayatlarını beğenmez, asla kendisinden çok daha zor koşullarda yaşayanlara bakmazken bu düşünce çok daha kolay nüfuz ediyor insanların bilinçaltına. Hele bu sosyal medyadan paylaşma meselesi var ya, oooo bakıyorsun millet alemlerde gezmelerde tozmalarda hiç gam tasa çeken yok. Halbuki bizler her ne kadar küçük dünyalarımıza ve rutinlerimize sıkışmış olsak ta, en zor ve kötü günlerimizi lüks sayacak kadar zavallı hayatlar var şu dünya da. bizler hep yukarılara baktığımız ve "niçin yaşıyoruz" sorusunun doğru cevabını bulamadığımız, hatta sevdiklerimiz (anne baba kardeş en basitinden) için ne anlam ifade ettiğimizi bile düşünmediğimiz için hayatı artık yaşanmaya değer görmüyoruz. Kimisi lüks bir rezidansta istediği ticari anlaşmayı yapamadığı için kendini öldürüp intihar süsü verirken, bir diğeri kimsenin kendisini anlamadığını düşünüp takıyor piçaaa kendisine. Cevap bunların hiçbirisi değil, hayatın ederi yoktur. Gelen de giden de ne alt alta ne üst üste topla çıkar çarp böl hayat etmez.

Senin soruna gelince, bu iş çok geyik kaldırır. Uğraştım ciddi bir yorum yazamadım. Başka birşeyde yazmak olmazdı. O yüzden derim ki eğer hayattaysa annene sor: De ki "Kalan ömrüm boyunca yatalak kalacak olsam, her gün beni biraz daha kötü görecek olsan bile yaşamamı ister misin? Ne diyorsa onu yap. Ötenaziden vazgeçersen de söyle biraz geyik yapalım

Üye
    t-i-l-k-i Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MAMİ alay ederkmi bir yazdılarınıza bir bakın aslında çok şey yazardımya neyse bizim bu toplumun geninde var bir konuyu alay ederek anlatmak

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12