Sayfa 2 / 21 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 304 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Milli piyango, darphane gibi para basan bir kurumdu.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

iyi de türkiyeyi diğer ülkelerle kıyaslamak onların gelir ekonomik durumlarına göre geçmişsiz gibi kıyaslamak eşit şartlar sağlanmadan engelliyle sağlamın dövüşmesini sağlamak gibi değil m bir çoğunuz yararlanmıyor heralde Ak partinin getirdiği hizmetlerden ama ben yararlanıyorum yararlanmak da istiyorum iş imkanı vs gibi ve evet cumhuriyet tarihi boyunca engellilerle en fazla ilgilenen hükumet bu ideolojik olarak beğenmiyorsanız bişey diyemem ama sezarın hakkı da sezara şimdi bunları dedim diye baya bir sıkıntılı cümle ve uzun uzun paragraf betimlemeleri yazılacak ki bu şahsi görüşüm beğenmiyorsanız da bana hakaret etmeye hakkınız olmadığını ve ettiğiniz hakaretleri bizzat geri iade ettiğimi belirtirim

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Sağlık gideri cok hastanelerde ,bugun hastanedeydım dikkat ettimde obez insan cok hep kalpte arızaları.Ben baya göstermelik olsada çalışma var, uygulamada aksaklık var.Avrupa birliği kiriterlerine göre yol alınıyor zamanla oturacaktır.Arkadaşın dediği gibi günlük pansuman yapan birinin masrafı aylık 150-200 tl. devlet karşılamıyor.İlaçtan 1 lira beşlira alması bunun yanında sorun değil.Kıyaslama yaparken eskiyle değil ileriye göre yapmak lazım ,şimdi bu varsa ileride bu olacak.Cebinde 2000 tl. lik telefon varsa 10-20 liradan şikayet etmeyeceksin..İnş sistem oturur.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

yarım yamalak bişeler yapmaya çalışıyorlar buda hizmet için değil mecburiyetten Avrupa meselesi varya bizim meşhur işte ondan ama onuda beceremiyorlar imkanlar bu kadar diyip geçiştiriyorlar ama emin olun istenilse engelli vatandaşlar için çok daha güzel şeyler yapılabilir eğer bu devlet hak etmeyen kişilere bile senede milyonlarca lira yardım yapıyorsa neden engellilere üç kuruş vermek için didik didik araştırma yapıyor gelirine bakıyor olmadı giderini dahil ediyor bir sürü ıvır zıvır yapıyor sonra hakkedemedin diyor engellinin yardım alabilmesi için illaki dilenci pozisyonundamı olması gerekiyor bence engelli olan her vatandaş devletten yardım almalıdır hiçbir araştırmaya dahil edilmemelidir geliri gideri araştırılmamalıdır bu kadar basit hak etmeyen o kadar çok insan devletten para ve diğer yardımları alıyor bunu hepimiz biliyoruz ama mevzu engelli vatandaş oldumu kırk dereden su getiriyorlar ..............

bakınız geçen gün meclisten neler geçti neler yasalaştı olmiyacak yasalar bile olduruldu bu somadaki maden ocağında şehit olan vatandaşlarımız için mümkünatı olmayan yasalar çıkarıldı demekki istenince yapılabilir engelliler içinde gayet güzel şeyler yapılabilir emin olun bir günlük işi var isteseler anında yapılır çünkü örneğini açıkça görüyoruz ....

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Napmış bu hükümet? 3600 gün ve 15 yıl olan emeklilik şartlarını ağırlaştırmış. Hem gün heme sene şartı getirmiş.
    Her engelli sanki kurumsal firmalara girip 20 yılda 5000 günü tamlıyormuş gibi. Normal çalışan büyük bir firmada çalışmıyorsa bu şartları zor yerine getire bilirken bunu engellilerden taleb ediyor.

Meslek liselerinde öğrencilerin staj zamanındaki sigortalarını hiç etmiş.

Aylık bağlama oranlarını yarı yarıyadan fazla düşürmüş. 2000 öncesi %60 2000-2008/8 %40 2008/8 sonrası %30 düşürmüş.

Bir çok engelli vatandaşımızın günleri 2000 ve sonrası bakın emekli maaşı hesaplamalarına insanlar 650-700 TL maaş bağlanıyor. 20 yıl çalışmış 6000 pirim yatırmış maaşı 700 TL. Eski sistemde 1400 TL

Baltazar saçmalığını saymıyorum bile. Yazsak daha neler neler var.

Takım tutar gibi siyasi parti tutulmaz varsa yanlışı söylenir. Dünya yanlışı varken doğru yapılıyor demek hoş değil.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sarasota Mesajı Gör
    yarım yamalak bişeler yapmaya çalışıyorlar buda hizmet için değil mecburiyetten Avrupa meselesi varya bizim meşhur işte ondan ama onuda beceremiyorlar imkanlar bu kadar diyip geçiştiriyorlar ama emin olun istenilse engelli vatandaşlar için çok daha güzel şeyler yapılabilir eğer bu devlet hak etmeyen kişilere bile senede milyonlarca lira yardım yapıyorsa neden engellilere üç kuruş vermek için didik didik araştırma yapıyor gelirine bakıyor olmadı giderini dahil ediyor bir sürü ıvır zıvır yapıyor sonra hakkedemedin diyor engellinin yardım alabilmesi için illaki dilenci pozisyonundamı olması gerekiyor bence engelli olan her vatandaş devletten yardım almalıdır hiçbir araştırmaya dahil edilmemelidir geliri gideri araştırılmamalıdır bu kadar basit hak etmeyen o kadar çok insan devletten para ve diğer yardımları alıyor bunu hepimiz biliyoruz ama mevzu engelli vatandaş oldumu kırk dereden su getiriyorlar ..............

bakınız geçen gün meclisten neler geçti neler yasalaştı olmiyacak yasalar bile olduruldu bu somadaki maden ocağında şehit olan vatandaşlarımız için mümkünatı olmayan yasalar çıkarıldı demekki istenince yapılabilir engelliler içinde gayet güzel şeyler yapılabilir emin olun bir günlük işi var isteseler anında yapılır çünkü örneğini açıkça görüyoruz ....
    pardon ama somada ölenler için ne çıkmış???Dur ben söyleyim halen ocaklarda devam eden işçiler için yaşam odaları önerisi yine reddedildi!!

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ümit Kurtuluş Mesajı Gör
    Napmış bu hükümet? 3600 gün ve 15 yıl olan emeklilik şartlarını ağırlaştırmış. Hem gün heme sene şartı getirmiş.
    Her engelli sanki kurumsal firmalara girip 20 yılda 5000 günü tamlıyormuş gibi. Normal çalışan büyük bir firmada çalışmıyorsa bu şartları zor yerine getire bilirken bunu engellilerden taleb ediyor.

Meslek liselerinde öğrencilerin staj zamanındaki sigortalarını hiç etmiş.

Aylık bağlama oranlarını yarı yarıyadan fazla düşürmüş. 2000 öncesi ` 2000-2008/8 %40 2008/8 sonrası 0 düşürmüş.

Bir çok engelli vatandaşımızın günleri 2000 ve sonrası bakın emekli maaşı hesaplamalarına insanlar 650-700 TL maaş bağlanıyor. 20 yıl çalışmış 6000 pirim yatırmış maaşı 700 TL. Eski sistemde 1400 TL

Baltazar saçmalığını saymıyorum bile. Yazsak daha neler neler var.

Takım tutar gibi siyasi parti tutulmaz varsa yanlışı söylenir. Dünya yanlışı varken doğru yapılıyor demek hoş değil.

Aynen öyle...

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Az önce memurlar nette okudum devlet 2 bin küsür taşeron işci alacak kamu hastanelerine buda demektirki memurluk artık rüya taşeronlaşmaya gidiyor artık hükümet malasef

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

yok be kardeşim biz engellilerin aldığı 3 aylık maaşlarını elimizde almasınlar da milyarlar Onun olsun

merak etmeyin o milyarcıklarla yeni gemicikler,villalar alır

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

artık ogretmen gıbı zorunlu kadrolar dışında pek memur alınmaz full taseron devletı oulyor.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1memur eşittir 3 taşeron e zaten 2015 te KPSS de kalkıyor alım yok çünkü gerekte yok KPSS ye artık ful taşeron

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

murat6677;

Vallaha arkadaşım yemin ederim AKP ile hiçbir alakam yok zaten particiliğide politikacılarıda sevmem hepsi masum insan kanıyla beslenir. Şunu söyleyebilirim net bir şekilde ben hiçbir torpilim olmadan çalıştım kazandım MEB' e engelli memur olarak atandım çalışanın kazanıp kendi ekmeğini kazanma hakkı doğdu bu hükümet zamanında gerisini bilmem.

Bence peşini bırakma kazanacağından şüphen yokmuş gibi düşün.

Sadece çok ama çok zor ama imkansız değil !

Üye
    mutluyummm Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

must35
    artık ogretmen gıbı zorunlu kadrolar dışında pek memur alınmaz full taseron devletı oulyor.
    demişssin ama hemşirelerin bile taşörenliliğini çıkartmaya çalışıyorlar öğretmenliğinde çıkartırlar vatan elden gidiyor bunu bile bile haen indiremiyoruz

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

Engelsizbiz;

çalışanın hakını kim veriyormuş,bu hükümet mi yani AKP? pehh
    ben daha hiç denk gelmedim hakkı olan birinin hakını tam aldığını
    AKP 2013 de yasa çıkardı, malülen emekli olana 971 tl maaş diye hani nerde o yasa
    şimdi malulen emekli olan kişilerin 500-600 tl maaş aldığını görüyoruz
    peki evli olan kişinin bide kiracı olduğunu düşünün nasıl geçinecek bu maaşla?
    ee hani nerde HAK,ADALET,DOĞRULUK?

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

enes75;

yıllardır malülen emekliyim . organ nakli oldum .iyi olduğumu düşündüm .çalışmam için malüliyeti kaldırtayım dedim .baktım çalışırsam işçi olarak 300 tl daha az alacağımı öğrendim .yeniden malül emekli olmaya çalışsam ,alacağım maaşın şu an aldığımın yarısı olduğunu öğrenince şok .oldum .. malüliyete devam ..
    eskiden kamu işletmeleri ,engellileri işe aldığı zaman inan ki;çok iyi para verilirdi .şimdi ise taşöronlar sayesinde 4/1 e düşmüş yani dört de bir alabiliyorsun ..
    ne olmuş ,sağlık hizmeti geliştirilmiş ama sanırım iyi niyetle mi ,yoksa ,oy alabilme algısıyla mı daha iyi hizmet verilmeye başlayınca plansız programsız girişimlerle sağlık sistemi de iflasın eşiğinde ..
    zaten dış borç ,ödenemez seviyelere çıkmış .yani cumhuriyet yaşından bu bu iktidara kadar zamandaki borç 3-4 kat artmış ,olumlu gelişmesi olsaydı hepimiz birer isviçre hayatı yaşıyor olacaktık sözde millli hasıla ile .
    ama halen ,ramazan ayındaki israfları soğudu diye çöpe atılan pideleri çöpten toplayan vatandaşlarımız ve aralarında hiçbir şeyin farkında olmayan ''milli iradeler ''imizin varlığı geleceğin pekde iç açıcı olmadığını gösteriyor .
    Bu arada engellileri iş kur ya da işverenlere havale etmeden doğrudan istihdam edilmesi sosyal acılar ve yaralar açmadan çözüme kavuşturulması dileğimdir

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hele bi şu suriyeliler TC vatandaşı olsun millet asgari ücretede iş bulamıycak emin olun buna kaldıki memurluk!!

Sayfa 2 / 21 İlkİlk 12345612 ... SonSon