Sayfa 16 / 21 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon
Toplam 304 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    reklamarasi3 - Akp engelliler politikasını begeniyor musunuz?

1. Sağlık kurulu raporu için engellilerden ücret alınamaz.
    2. Poliklinik hizmetlerinde engellilerin öncelik hakkı vardır.
    3. Bazı belediyeler, belediye meclislerinde alınan kararlar doğrultusunda özürlüleri şehir içi otobüs, vapur, su, doğal gaz, ev temizliği vb. hizmetlerinden ücretsiz veya indirimli faydalandırmaktadır. Belediyelerin indirimli veya ücretsiz hizmetlerinden faydalanmak üzere belediyenizin ilgili birimine müracaat ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.
    4. 200 metrekareyi geçmeyen tek meskeniniz varsa emlak vergisinden muaf olursunuz.
    5. İŞKUR ’a kayıtlı ve işsiz özürlülere yönelik mesleki eğitim ve rehabilitasyon faaliyetlerinden yararlanabilirsiniz
    6. Şartlara uyuyorsanız sakatlık(vergi) indiriminden yararlanabilirsiniz.
    7. Şartlara uyuyorsanız 2022 özürlü aylıklarından yararlanabilirsiniz.
    8. %50 ve üstü “ağır özürlü” ibareli özürlü sağlık kurulu raporunuz varsa ve tüm şartlara uyuyorsanız evde bakım ücretinden yararlanabilirsiniz.
    9. Şartlara uyuyorsanız araç alımında vergi avantajından yararlanabilirsiniz.
    10. Kamu kurumlarında sakat statüsünde istihdam edilebilirsiniz.
    11. Şehirlerarası yolcu otobüslerinde uygulanan özürlü indiriminden yararlanabilirsiniz. Şehirlerarası yolcu otobüslerinde, Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin 57. maddesinin 11. fıkrası gereği; %40 oranında özürlü olduğunu belgeleyen kişiler için bilet ücreti, geçerli ücret tarifesi üzerinden %30 indirimli düzenlenir.
    12. % 40 ve üzeri oranda özürlü olan kişilere ana hat yolcu trenlerinde özürlü kimlik kartını veya özür oranının işlendiği nüfus cüzdanını ibraz etmek suretiyle %20 indirim uygulanmaktadır.
    13. THY tarafından özürlülere yapılan indirimden yararlanabilirsiniz. THY %40 ve üzeri olan yolculara, uygulanabilir ücretler üzerinden tüm iç ve dış hatlarda yüzde 25 indirim sağlamaktadır. İndirimden faydalanmak isteyen % 40 ve üzeri oranda özürlü kişilerin, özürlü kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu veya ''Özürlü'' ibaresi bulunan nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, 'refakatçi ile seyahat etmelidir' ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, özürlü yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçisine tüm iç ve dış hatlarda uygulanabilir ücretler üzerinden yüzde 25 oranında indirim sağlanmaktadır.
    14. Müze ve ören yeri girişlerinde, milli parklar, tabiatı koruma alanları ve tabiat parkları girişinde kimliğinizi ibraz etmek suretiyle özürlü indiriminden yararlanabilirsiniz.
    15. GSM operatörlerinin özürlülere yönelik özel tarifelerinden yararlanabilirsiniz.
    16. Özürlü kimliğinizle birlikte Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı tüm tesislerde, federasyonca veya il müdürlüklerince düzenlenen spor faaliyetlerine girişte ücret vermeyebilir ya da indirimli özel tarifeden yararlanabilirsiniz.
    17. D-smart engelliler için özel tarifeden yararlanabilirsiniz:
    18. Digitürk engelli indiriminden yararlanabilirsiniz.
    Konudaki bilgilerin çoğu kalem rumuzlu vatandaşımızın bilgilerinden alıntılanmıştır.Bu faydalı döküman için kendisine teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar bir okuyup göz atın istedim el insaf neyin demokrasisinden bahsediyor ve ne yin peşindesiniz evet böyle olalım istemedik onlarda istemezdi aza tamah etmeyen çoğu bulamaz.

Üye
    tamer1959 Avatarı

Gerçek Adı
    tamer
    Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soner güc beyefendi.biz ne istiyoruz önce bunu bilirsek neyin peşindesiniz diye ükalaca yazmayız.hastanede yaşadıklarımız calıştıgımız işyerlerinde ötekileştirmelerimiz , işkurdan işe yerleştirildikten sonra sağlam insan performansı beklenmesi 8 ayrı raporlu ilacın 1 kutusuna 4 tl fark verip 860 tl emekli maaşıyla müzeyemi gideyim parklara bahçelerimi gidelim.d-smart al senin olsun normal kanal bile cok bize da ne istiyelimki gms oparatörün den yararlanıyorum güya benim tarifem kampanyalardan pahalı.şimdi bunları uzatmak istemiyorum. ne istiyoruz para pul deyil tabi yoksa allah tan belanımı istiyorsun denilebilir.ak saraylar kara belalar Suriyeliler silahlar pazarlıklar döner dolaşır bizim gibi garibandan çıkar kardeşim 860-24(ilaç farkı)-5(hastane)kaldı 830tl bir ilaçta hesapladım 760tl bana kalıyor. şimdi müzeyemi bedava gitsem park bahçemi dolansam birde aklıma d- smart geliyorda şimdilik gerek yok.soner güc son cümlen olmasa bukadar gerilmeyeceğim birde gerilmek yaramıyor sonuçta onun indirimi yok.oda para.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

soner bey sizin belirtdiğiniz 12.ci maddeniz trenler ücretsizdir %20 indirimli değil %20 indirim 2000li yılların ilk günlerinde uygulandı şu an şehirler arası ve bölgesel trenler hızlı trenler ücretsiz

Üye
    dart1970 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet dalgic
    Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

'aza tamah etmeyen çoğu bulamaz' lafını engelliler için yakıştırdınız ya.. neyse!

ben de size derim ki bu zihniyetin özünde 'ölümü gösterip sıtmaya razı etmek' var.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Bir kaç madde daha var unuttunuz soner bey, engellileri adam yerine koyduk, hatta eski sağlık bakanı gözleri kör olan ve zam isteyen işçiye kör olduğun halde iş vermişler ne zammı istiyorsun terslemesi, engelli kadroları neden doldurulmuyor veya atanamıyorlar.Burda ağır engelli olanlara her türlü yardım yapılsın ona sözüm yok çalışabilecek olanlara dilenci muamelesi yapmasınlar.Sizin dunyanız 18 maddeden oluşuyor, bazıların dunyasıda pahalı saatler, yolsuzlukları, rüşvetleri , sarayları köşkleri, mutlu mesut geciniyoruz.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece ben adalet istiyorum bu hukümetten 74 puan alıp boştaysan 60 puan alan kamu memuru oluyorsa sırf o bölümü bitirdi diye işte buna adalet istiyorum ama düzeleceyinide zannetmiyorum böyle gelmiş böyle gitmemeli bence sayın akp liler

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Şu ana başlıklar olursa memnun olabilirim.

1-Engelli araç alımlarında KDV muafiyeti ve faizsiz kredi (Faizsiz krediyi alt gelir grubu engellilere uygulanmalı).Engelli araç alım ve satımındaki bürokratik zorluklar minimize edilmeli.
    2-Armatör ve büyük balıkcı teknelerine sağlanan akaryakıtta ötv indirimi her ay belli bir limite kadar ortopedik engelli olup özel tertibatlı aracı olan engellilere de uygulanmalı. % 90 üzeri engelli adına kayıtlı araçlarda bu oran 1/4 oranında uygulanmalı. Neden derseniz %90 üzeri engelli araçları bence tamamen amacının dışına çıkmış durumda akrabadan bu durumda engelli bulan herkes araç almaya başladı.
    3-Engelli istihdamında işe engelli değil, engelliye iş bulunmalı. Ataması yapılan bir çok engelli arkadaşın iş yeri fiziki şartları çok olumsuz durumda ve arkadaşlar büyük sıkıntı içindeler.
    4-Engelli bireyler sokaklarda uzaylı muamelesi görmeyecek şekilde topluma entegrasyonlarının sağlanması ve toplum içinde gerekli olan eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına ağırlık verilmeli. Toplu ulaşım Araçlarının her bölgede engelli bireylerin fiziki durumlarına uygun hale getirilmeleri sağlanmalı.
    5-Ağır engelli eşi, çocuğu bulunan kişilere erken emeklilik hakkı tanınmalı.
    6-Engelliliği önleyici yasal düzenlemeler sıkı şekilde takip edilip uygulanmasının takibi yapılmalı.

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Beğenmiyorum, beğenilcek gıram katkısı yok. Hatta zararı var.

Üye
    aliozyurt33 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ ÖZYURT
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi ki artısı fazla.Bugüne kadar yapılmayan düzenleme ve olanaklar sunuldu.Ufak tefek eksikler mutlaka olacaktır.İnanıyorum ki zamanla buda telafi edilecektir.

Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

beğenilecek bir tarafı var mı ki bende engelliyim fakat bana verilen oran %32 şimdi ben engellimiyim değil miyim. Devletin bir kurumu olan silahli kuvvetler beni askere almayıp çürük raporu verirken devletin diğer bir kurumu olan hastaneler bana istenilen oranda rapor vermiyorlar diğer bir devlet kurumu olan emniyet yine engelli olduğum gerekçesiyle polislik için başvurumu kabul etmiyor,bu nasıl bir adalet ben neyim Allah aşkına bu ülkede yaşamaya hakkı olan bir vatandaş değil miyim, bu şartlarda nasıl bir yaşantım olabilir ki beni ne sakat sayıyorsun ne de ben sağlamım...

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah sonumuzu hayırersin kullara kaldıysak bugünde öldük yarında ama allah herşeye kadirdir nerde haksızlık varsa nerde adaletsizlik görüyordur bu dünyada olmasada öteki dünyada iki elimde yakalarındadır

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

AKP nin faşizan politikaları eğitim,sağlık,adalet,dış politikalarında iflas etmiştir.Ülkeyi kaosa ayrımcılığa iç savaşa sürüklemekten başka bir şey yaptığı yok.Ayrıntılı anlatmama gerek yok açınız googleyi araştırın okuyun.Sadece son günlere damga vuran aksaraya bakın.Köylünün,işçinin,engellinin rızkına göz dikip bizden aldığıyla,bizim paramızla,maliyeti 1 milyar 370 milyon TL olan, mahkemenin durdurmasına rağmen 1000 odalı kaçak aksarayı savunan insanlar olduğu sürece semer vuran çok olur. Durmak yok,yolmaya devam.

Yasaklı Üye
    10KOLİK Avatarı

Son Giriş
    26.11-2014
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizim bütün sorunlarımızı çözseler ne olur (öyle bi durum yok) ülkenin içine etti adamlar

Üye
    polo42 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 aydan 3 aya insani bir süre değil verilen miktarlarda çocuk harçlığı olabilecek düzeyden ileri gitmiyor. empati kuramıyorlarsa o dolgun maaşlarını 3 aydan 3 aya bile almaları durumun vahametini anlamalarına yardımcı olacaktır eminim. her ay ttnet fatura gönderir, ev sahibi kira ister. elektrik idaresi fatura gönderir, belediye su faturası gönderir, bakkala zar zor yazdırdığın şeylerin parasını ister. taksitle bir şey almaya çabalarsın aylık gelirin olmadığı için gerisin gerisi için burkularak eve dönersin. bizlere insanca yaşamayı reva görmeyip 3 aydan 3 aya gazımızı alan hükümete sevğiler. Allah sizleri bizim durumuza düşürmesin inşallah.

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    amin polo,yokluğu herkes bilmez,altı delik ayakkabıyla gezmenin nasıl olduğnu altı delikli ayakkabı giyen bilr,

Sayfa 16 / 21 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon