Sayfa 13 / 21 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon
Toplam 304 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hükümetler dışında devlet politikası olmak zorunda. hükümet değişti şimdi ne olacak, ilerde engelli olursam halim ne olur vs belirsizlik olmamalı. kaç engelli akp milletvekili var ?

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Karadeniz tv de Gönül Mimarları programında Namık Kemal Zeybek Üstadımız Hz. Ali nin maaşının ordudaki bir erin maaşına eşit olduğunu söylemişti. Nerede adalet, nerede insanlık... Dün bir zeytin veriyorlardı bugün iki zeytin alıyoruz... vay be yüzde yüz artışa bak hele...

Zeytin bahçeleri olan ne anlar taneyle zeytin alanın halinden...

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru söyledin.

akp engelli siyaseti aracınızı tamire götürürsünüz bir yeri yaparken, diğer taraflarda arızaya sebep olur üstünede almaz. etrafta tanıdığım bir sürü sağlam insan var engelli raporu ile işe girmiş. asıl engelliler yine sefil durumda. ellerinde rapor fotokopileri kurum, kurum dolaşıp haksız kazanç peşindeler...

Üye
    yasak_kent Avatarı

Gerçek Adı
    Serdal
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

... Sözümona ve meclisten içeri ayrıca ki; asıl olan bir gerçek varsa kör,topal,sağır,sakat,özürlü,engelli kavramını yakıştırdığım tek siyasi yapı, bu başlığı konu alan memnuniyet sorusuna mahal olan abesle iştigal particiktir... Safsataların torbalara sığdırılıp, önünüze tavşan tazı bir gelecek hazırlayan bu siyasi yapı, toplumun değer yargılarını hiçe sayıp da kader çektirebiliyorsa sınav adı altında bu anlayışın ve bu anlayışa katkı sağlayan her bireyin yaşam tarzından şüphe ederim..

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellileri adam yerine koydularya, daha ne isteyelim...

Üye
    Tuna tuna Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bu gün AKP kurultayında "engelliler için ayrılan bölüme , oynayan bayanlar oturtulmuş !! , "İnsan temelli" değiller ki nesini beğeneyim.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zekeriyausta61 Mesajı Gör
    engellileri adam yerine koydularya, daha ne isteyelim...
    sende haklısın

Üye
    agider Avatarı

Gerçek Adı
    Adnan
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne bitmez konuymuş.. İnsan okudukça hem gülüyor hem üzülüyor. Konunun başlığı Akp'nin engelli politikası ama çoğunlukla eleştirilen devlet olmuş, öncelikle devletle hükumetin aynı kelime anlamına gelmediğini bilmek gerek. Engelli oranlarından bahsedilmiş, Avrupa engelli yasaları falan filan.. 2008 Yılından itibaren özürlülük oranları Avrupa standartları ölçüsünde değerlendiriliyor, 2008 yılı öncesi benim oranım %61 di 2008 yılından sonra %52 ye düşürüldü (Avrupa standartları ölçüsünde). Buradaki eleştirilerin çoğu neyi eleştirdiğinin farkında bile değil, biraz araştır oku kanıta ulaş sonra istediğin kadar yorum kat rezil etme kendini..

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir çocukla karşılaştığnızda,anne adama bak ayağı sakat,diyor veya engeli neyse onu söylüyor,yasayı çıkaranmı, görmüyor ,doktorlarmı, görmüyor,yoksa o kküçük sabimi yanlış görüyor ortda bir çarpıklık var,yoksa engelliler görünmez adammı oldular,ben akp yi eleştirmem,kim yanlış yaparsa chp,mhp,akp,vs.hepsini eleştiririm,demokrasi varsa olması gerekende bu,

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: NETBUS Mesajı Gör
    hükümetler dışında devlet politikası olmak zorunda. hükümet değişti şimdi ne olacak, ilerde engelli olursam halim ne olur vs belirsizlik olmamalı. kaç engelli akp milletvekili var ?
    haklısın bunu hep düşünüyoruz. Mübarek ne yasaymış her gün değişiyor. 2014 yılı engelli hakları 'nda "Engelli öğrencilere üniversite girişlerinde ek puan verilir." diye madde var YÖK'ü aradım haberleri yok. üniversiteyi arayın diyor. üniversiteyi aradım onlarında öyle bir madde'den haberleri yokmuş.

Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Neyini beğeneceğiz neyiz biz sakat mı sağlam mı bunu açıklasınlar. Üzülerek söylüyorum asalak olarak yaşamaya mahkum bırakıyorlar bizi yazıklar olsun...

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

siz akpden ne istiyorsunuz önce onu söyleyin yanlız lise mezunuyum beni doktor yapsın, yan gelip yatayım en yüksek maaşı alayım tüm faturalarımıda devlet ödesin, serçe parmağımın uçu yok beni engelli saysın, 40 yaşıma kadar sigortasız çalıştım sonra hasta oldum beni emekli etsin, tüm engelliler aynı anda devlet kadrolarına atansın vs.. gibi saçma sapan mantık dışı yapılabilirliği olmayan şeyleri söylemeyin bir akp seçmeni olarak benim baklentilerim

1-ücretsiz toplu taşıma değil kullanabileceğim toplu taşıma istiyorum
    2-asgari ücretin en az iki katına çıkartılması böylelikle hem evde bakım, engelli maaşı gibi gelirlerin bağlanma kriterleri yükseltilmiş olur hemde evde bakım, emekli ve engelli maaşları asgari ücret paralelinde yükseltilmiş olur
    3-kaldırım ve binaların tüm engellilere uygun şekilde dizayn edilmesi yalnız bunu yaparken laf olsun diye tekerlekli sandalyenin çıkamayacağı rampayı koymakla veya direğe toslayan sarı noktalar yerleştirmekle değil adam akıllı yapılmalı
    4-her türlü medikal ihtiyacın kaliteli şekilde devlet tarafından temin edilmesi
    5-medikalci soygununun önüne geçilmesi araba fiyatına tekerlekli sandalye neyin nesidir arabamın lastik değişimi tekerlekli sandalyemin lastiklerinden daha ucuz
    6-başta hastaneler olmak üzere tüm resmi kurumlarda ve avm tarzı yerlerde adam akıllı engelli tuvaleti istiyorum alafranga tuvaleti koymakla olmuyor bu işler
    7-tüm binalarda asansörlerin minumum ölçülerinin tekerlekli sandalyeye uygun olmasını istiyorum

şimdilik aklıma gelenler bunlar ha hangisi olur derseniz hayal kurmanın anlamı yok hiçbiri olmaz tüm bu saydıklarımın ucu iş adamlarını dokunuyor bunlardan 550 tanesi zaten mecliste

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akepe hükümeti bir sürü sakat sayılmayan gerçek sakatlar ordusu yarattı neyini beğeneyimki

Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

demirc;

Ne mi istiyorum ben haklı ve adaletli olmasını istiyorum toplumda bizlerin ne olduğunu bildirmesini istiyorum. Tek gözüm görmüyor ve % 32 engelli raporum var fakat bu rapor beni ne engelli sayıyor ne de sağlam. Bir işe giremiyorum işvernler sakatsın rapor getir alayım diyor onlarda haklı sakat olduğu halde raporu olmayan birini neden alsınlar ki raporu yeterli engelli statüsünde çalıştıracak adam alıp engelli kadrolarını doldurmak daha mantıklı gelir diğer taraftan engeli olan adamı almak istemiyorlar çünkü rahatsızlığı var piyasada o kadar çok sağlam işsiz dururken onunla niye uğraşayım diye düşünüyorlar ve gelelim kanunlara bir kanun belirlenmiş % 40 raporun varsa engellisin bu oranıun altındaysa ne olduğun belli değil anlatmak istediğim bu. bu şartlarda nasıl bir yaşam sürdüerebiliriz bize yaşanacak bir ortam sağlıyorlar mı işe bile giremiyoruz.Bir insana dışarıdan bakmakla yüreğinin temizliğini göremeyeceğin gibi, yaşadığı sıkıntıları yaşamadan ne kadar zor durumda olduğunu da bilemezsin.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    pardon ama sen bilgisayar mühendisi olmak istedinde devlet okumanımı engelledi herhangi bir meslek erbabının yanında iş öğrenmek istedin de tek gözün görmüyor senden çırakmı olmaz dediler düzgün bir işe girmek için sağlıklı olmak yetiyor sana bir göz verseler doktorlukmu yapacaksın bu güne kadar sen gelecekteki iş yaşantın için ne yaptında devlet buna engel oldu

Sayfa 13 / 21 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon