Sayfa 1 / 11 12345 ... SonSon
Toplam 165 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar saygı deger arkadaşlarım AKP hükümetinin Engellilere yönelik çalışmalarını begeniyormusunuz SAYGILARIMLA

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    108
    Blog Mesajları
    1

İlaçlarımı raporla ücretsiz alabiliyorum.

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben begenmiyorum malesef

Üye
    AYAK Avatarı

Gerçek Adı
    Kaya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Begenmeyenler Akpden oncekilerin hizmetleriyle bir karsilastirmali bence sukredin

Üye
    UMUDUN Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit..Timü
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Elazığ-Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: perseküsyon Mesajı Gör
    İlaçlarımı raporla ücretsiz alabiliyorum.
    ben daha akp iktidara gelmeden bütün diyaliz masraflarım..devlet ödüyordu nakil oldum tek kuruş vermedim..akp geldi gene ilaçlarımda para ödemedim..yani raporu olan her dönem ilaçlar ve tedaviler ücretsizdir...ama şu son dönemlerde ..her gittiğim hastaneden muayene ücreti alıyorlar..ve bazı ilaçlardan az da olsa para alıyorlar...ama genede bir sözüm yok almalarına fakat...benim yılardır aldığım tek gelirimi engelli maaşımı elimden aldılar...beş parası bıraktılar sadece ben değil..binlerce engellinin maaşı kesildi ve kesilmeye de devam edecek..benim cebimde tek kuruş para kalmıyor ve muayene parası ödüyorum elimde olanı

umarım bu defa engellilere dürüst olurlarda alım fazla olurr bir çok engelli işe girebilir...

Üye
    krt Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

12 yıl öncesine geri dönüp bakarsanız eger bazı engellilerin hayvan ahırlarında baglı olduklarını görursunuz şimdi ise insanlar nedenb engelli raporu almak için ugraşıyorlar sizce iyi bir düşünün demem şuki bu iktidar baya bir ayrıcalık iş aş kredi vs. evde bakım ücreti bakana ssk saymakla bitmez siz neyin kafasındasınız hala şükür yoksa sizlere ne verseler siz daha fazlasını istersiniz .

statalara ücresiz giriş önceden engellidiye otobuse almıyorlardı şimdi hem indirim hemde mecburen almayana ceza suda indirim telekomda indirim varda var .şükrediyorum halimden memnunum Allah devlet büyüklerimize zeval vermesin .Rabbim ülkemizin başına namazında niyazında muzaffer yöneticilerden başka yönetici hak yiyen tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyen nasip etmesin.Hele hele 1993 yılında 3 yaşındaki torununu ssk lı gösterek ssk yı trilyonlarca zarar ugratan yöneticileri hiç nasip etmesin başımıza.eski zamanda engelli olmadıgınızdan siz hala neyin kafasındasınız istihdamsa onuda yapıyor.özele önceden sakat diye yaklastırmazlardı şimdi mecburi çalıştırmak.

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    108
    Blog Mesajları
    1

UMUDUN;

İnşallah

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

Engellinin aldığı 3 aylık maaşına, (göz diken)
    bakım parası engelli maaşı hesaplanmasına
    gelir olarak sayıldığı için
    engellinin aldığı 3 aylık maaşını kesen devletten
    nasıl olurda ben memnunum diyebilirim?
    Memnun değilim değilim değilim

Üye
    ahmet gunes Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yıl olmuş 2014 hala eskiden şu kötüydü, bu olmuştu diyenler var.. Hükümet olarak AB ye gireceksen, hatta buna yönelik Bakanlık bile oluşturmuşsan, engelliler için iyileştirmeleri tabii ki yapacaksın , elin oğlu yaptıklarına bakar.. Engellilere bağladıkları maaşları da (2022, evde bakım) da öyle kolay vermiyorlar acından ölecek ya da sürünecek durumdaysan veriyorlar bilen bilir.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

bakım aylığı birinin yardımı olmadan hayatını idame ettiremeyen kişilere bağlanıyor. aylığı kesilen bir vatandaş isyan ediyor aylığımı kestiler diye neden kestiler ? eve gelen denetleme memurları aylık bağlanan şahsın evde olmadığını anlamışlar ona bakmakla hükümlü olan aileden biri evde ama hasta yok hasta nerede ? sonra öğreniliyor ki hasta sanılan adam aslında koltuk deynekleri ile dışarıya çıkıyor gezmeye gidebiliyor ve tüm ihtiyaçlarını karşılaya biliyor ee bırakın da kesilsin böyle insanların aylıkları ben 2 koltuk deyneği ile iş arıyorsam ve günde 12 saat çalışmak zorunda kalıyorsam kessinler acımam siz de acımayın. her aylığı kesilen bu durumu yapıyor demiyorum yanlış anlaşılma olmasın ama böyle istismarcı bir kitle var ve gayet yerinde buluyorum bu davranışı aylıklarının kesilmesini çünkü benim ve diger engellilerin hakkını sömürüyor bu ve buna benzer insanlar. Akp den öncesi ve sonrası diye kıyaslama yapmak istemiyorum zaten bu ülke de yaşayan vicdan sahibi herkes öncesi ve sonrası konusunda oldukça fikir sahibi şu yapılan EKPSS sistemi bile (bence) engelli kişiler için bir devrimdir.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

krt;

2011 yılı öncesinde trafik kazası sonucu engelli kalan kişiler istediği marka medikal ürünü (havalı yatak,havalı minder,akülü sandalye vs.çok şey) alıp trafik sigortasında ücretini alabiliyordu,2011 den sonra çıkan yeni yasayla trafik kazası sonrası tedavi giderleri SGK'nın sorumlu olduğu yasa çıkarıldı,ee ne değişti işte yasa farkı,mağdur olan benim gibi kazazedelerin yaşadıkları_________
    1- havalı minder aldım 850 tl ben ödedim
    2-havalı yatak aldım 450 tl ben ödedim
    3-akülü sandalye aldım 7000 tl ben ödedim
    4-özel hastaneye gittim 2000 tl(şimdilik toplam)
    peki bunları ben neden cebimde ödedim? çünkü trafik sigortası 2011 yılı sonrası SGK sorumlu
    olduğunu belirterek ödeme yapmıyor?
    SGKya gidiyorum faturaları göstererek yaptığım masrafların ödenmesini talep ediyorum
    sgk yaptığım 10500 tl masrafın sadece 2000 tl sini ödedi
    sebep ise SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ (SUT) kapsamında geçerli ürünlerin ödemesini yapıyor
    ee devletin trafik sigortasında aldığı kazazedelerin tedavi teminatı ne oldu? SGKda ödeme yapmıyor
    o paracıklarla gemicikler villalar alınıyor.
    daha üstü kapalı birçok konu da vatandaş mağdur ediliyor.

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Gereksiz bir konu olmuş bence. Nedeni 12 senede elbette iyi şeyler gelişmeler olmak zorunda. Bireysel olarak bizlerde bile 12 senede çok şeyler değişti. Dünya değişiyor gelişiyor. Kıyas yaptığınız dönemlerde hem bu kadar uzun soluklu olan hükümet olmadı hem de şu an akp de MYK da olan insanlardan o zamanda da olanlar vardı.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saygı değer arkadaşlarım bende görüşümü belirteyim ben akp iktidara geldi ailemle beraber 2 dönem oy verdik şimdi bence iyi olan yanlarıda belki vardır ama ben şunları söylemek istiyorum 3 dönemdir akp başta engelliler için 2022 maaşı büyük bir artışla bağlandı evde bakım aylığı bağlandı çoğu engelliye burda bence ağıza bal çalmak gibime geliyor oysaki 2008 seçimlerde 200 bin sözleşmeli işçiyi kadyoya aldı her yıl 30-40 bin öyretmen alımı yapıyor ve daha biçok şey peki iş engellilere gelince neden bukadar cimriler ben ne 2022 maaşı nede evde bakım istiyorum onları topla ne kadar 1000 tl beni memur yap ver maaş 1000 istemeyen namerttir hiç olmasa maaşım düşük olsada cmt pazarım olur 8-5 çalışırım yani uğraşım olur benim görüşüm bu ben bu hükümetten açıkça fazla bişey beklemiyorum bekleyende hayel kırıklığına uğrar SAYGILARIMLA

Üye
    ebrars Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliler için çok iyi şeyler oldu bide gelire bakılmaksızın maaş bağlansa çok iyi olacak

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    AKP hükümetinin engelliler ile ilgili politikalarını beğeniyorum.

Sayfa 1 / 11 12345 ... SonSon